Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad égetnem száraz ágakat...

Szabad égetnem száraz ágakat a saját házam udvarán?

Figyelt kérdés
A megyében (Tolna) most nincs tűzgyújtási tilalom, de igazából nem tudom, ha lenne, az mit jelentene pontosan. A saját levágott gallyaim a saját családi házam udvarában vajon elégethetem? Megyeszékhely, városszél, de még belterület.
2022. márc. 8. 13:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem szívesen égetek, macera, büdös, utálom a tüzet és nem is értek a tűzrakáshoz, égetéshez, de nem nagyon van jobb ötletem. Elég nagy a mennyiség, zöldhulladék címszóval elvitetni nem lehet, és nem veszi be egyik hulladékudvar sem a 30 km-es körzetünkben (hármat próbáltam).
2022. márc. 9. 13:12
 12/23 anonim ***** válasza:

11: és nálatok egyáltalán nincs "zöldjárat"...??


Bp-en az FKF elvisz minden zöldhulladékot. Az aprót zsákban (ezt külön kel venni), az ágakat-gallyakat pedig össze kell kötözni csomagokba, és kitenni az utcára. Márciustól novemberig minden héten jön a zöld autó.

2022. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Májustól szeptemberig havonta 1x viszinek el zöldhulladékot, kötegelve, de csak akkor, ha nem ilyen nagy mennyiség.
2022. márc. 10. 09:15
 14/23 anonim ***** válasza:

13: az eredeti kérdés alatt nem írtad, hogy hatalmas mennyiség...

Ezt nehéz lesz "bográcsolás" címszó alatt elégetni.

2022. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14: gondoltam a kérdés szempontjából mindegy, mert ha kevés gallyat sem szabad égetni, akkor sokat sem.


Legfeljebb egész nyáron minden nap bográcsozunk majd. :D


Nem tudom, mit akarnak akkor, mit csináljon az az ember, akinek van egy csomó fája, bokra, tehát csomó gallya is, és nem lehet égetni, de el nem viszik (csak évi 5 alkalommal, akkor is csak kis mennyiségben) és be sem veszik a hulladékudvarban, max a tizedét, mondván túl sok ember viszi oda a fáit így is..


Ugyanígy bajom van a viszonylag kis mennyiségű építési törmelékkel is meg a palatetővel, gipszkarton maradékkal, amit nem vesznek be sehol, de el sem viszi a kuka. Akkor hova rakjam, mit csináljak vele?


Nincs ez túl jól kitalálva.

2022. márc. 10. 12:48
 16/23 anonim ***** válasza:
Számos lehetőséget látok az interneten, magánvállalkozások is szakosodtak erre, de a fővárosihoz hasonló rendszer is van több településen.
2022. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Azért ezzel foglalkozó személylel/céggel elvitetni igen drága mulatság..
2022. márc. 10. 12:54
 18/23 anonim ***** válasza:
15: vannak hulladékudvarok, ahol pár zsáknyi építkezési törmeléket le lehet adni ingyenesen.
2022. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Berelj egy ilyen ágdarálót. Aztán komposztáld
2022. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#15: hol laksz?

NIncs a közeledben hulladékudvar?

2022. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!