Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párás a levegő vagy száraz ?

Sweden kérdése:

Párás a levegő vagy száraz ?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztünk egy vegyes falazatú kertes házba .Télen nagyon párásodtunk ,de vettünk párátlanító gépet,illetve az ablakokat szellőztetőn hagytuk egész télen és így rendben voltunk.Most nyáron megszületett a kislányom akivel 1 szobában alszunk és hetek óta eszre veszem ,hogy neki is és nekünk is reggelre tiszta seb az orrunk, krákogunk ,én érzem ,hogy ki van száradva reggelre a szám,kapar a torkom.Vettem pára mérőt és azt jelzi ,hogy mindig 60-70 % körül van nálunk a pára. De most nem értem akkor ,hogy szàradhat a szánk és sebesedhet az orrunk ,az nem épp a száraz levegő miatt szokott lenni ? Bekapcsolom napok óta a párátlanító gépet és rengeteg viszet ki szed ,olyankor 60% ot mutat a pára mérő ,de aztán 1 óra múlva megint 70 %. Folyamatosan nyitva vannak most ráadásul az ablakok. A kislanyom miatt szeretném ha tudnám ezt rendezni. De egyelőre zavarban vagyok ,hogy akkor a párás levegőben is szaradhat a torkunk / orrunk?

2021. szept. 18. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A probléma okát neked kell kideríteni.

A párás levegő is okoz problémákat, éppúgy mint a száraz.

Ha nincs a házon vízszigetelés, akkor onnan állandóan nedvesedik a fal és aljzat, ami magasabb párát eredményez. Így inkább erre és ehhez tartozó problémákra tippelnék.

A vályog falazat, vakolat jó páraszabályzó, sokat képes megkötni, így gyorsan nem lesz ezeknél száraz a levegő.

[link]

2021. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

60-70%-os páratartalomnál már viragzik a gomba (penész).

Valószínűleg ez irritálja a torkotokat is.

Vagy nagyon páratermelő életmódot folytattok, vagy nedvesednek a falak.

2021. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. A 60 -70 % páratartalom szerintem magas, különösen nyáron. Az előző hozzászólónak igaza lehet, vagy csőrepedés van, vagy alulról vizesednek a falak. A sok virág, az akvárium, egy nagy testű kutya, egy csepegő csap stb. mind növeli a páraterhelést. De ez nyáron nem kellene, hogy baj legyen. Szerintem, ha szájon át veszed a levegőt az magas páratartalom esetén is okozhatja, amit leírsz. Ennek lehet az oka allergia, de akár egy megfázás is. Figyeld meg, nyitva van-e a gyerek szája, amikor alszik és ennek ismeretében próbálj tovább lépni. Mint jelent, az, hogy télen szellőzőre hagytad az ablakot? Bukóra nyitottad, vagy a kilincset nem zártad be teljesen? Ha a párátlanítónak is működnie kellett miközben nyitva voltak( szellőzőn voltak) az ablakok, akkor ott valami komolyabb oka van a magas beltéri páratartalomnak. Alulról történő vizesedés, csőrepedés stb.
2021. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csőrepedést felejtsétek el, az magas vízszámlával párosulna, omlana a vakolat stb.

A vályogházak vízszigetelés nélküliek, a talajpára a teljes aljzaton és falakon jön fel. Ettől lesz magas pára gyorsan.

2021. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!