Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten vagy Debrecenben...

Budapesten vagy Debrecenben élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés
Kommentbe ki lehet fejteni. Azt is írjátok le hogy hol laktok most.

2021. ápr. 14. 13:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
55%

"Jó, csak ebből meg elég rosszul jön ki mind a kettő, egy Budapest-Debrecen meccsben meg legalább van magyar győztes :)"

Ebből az összevetésből torz képet kapnál... és sz@rt sem érne az a győzelem...

Akkor Debrecent ne Grazhoz hasonlítsuk, és ne Budapesthez.

A Financial Times sokkal-sokkal magasabbra tette a mércét Debrecennel kapcsolatban:

[link]

2021. ápr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
34%

31 -Na, ne már! Vagy mégis?

A TOP-10-es lista:

1. New York

2. Montreal

3. Berlin

4. Hong Kong

5. Manama

6. Abu Dhabi

7. Düsseldorf

8. Dubai

9. Zürich

10. Debrecen


Azt hittem kamu, de utánanéztem és kiderült, hogy egyáltalán nem kamu!

Ez viszont valóban magyar dicsőség! Csak (itthon) kevesen tudnak róla.

2021. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
69%
Ebben a helyezésben szerintem nagy szerepe volt annak, hogy az országban ebben a régióban a legalacsonyabbak között vannak a bérek és mindent meg tesznek annak érekében, hogy ez ne is emelkedjen, ezenkívül a kormány az adófizetők pénzéből elképesztő mértékű kedvezményeket ad a befektető cégeknek, például: a kínai akku fólia gyártó Semcorp 65 milliárdból épít gyárat, melyhez 13 milliárd támogatást kapott az államtól és 440 munkahelyet hoz létre, ez azt jelenti, hogy 1 munkahely létrehozására kb 30 millió forintot adott a kormány. Nyilván jó esetben ez további bevételeket generál és ha ez beindít egy hasznos folyamatot - további cégek betelepülése, ráépülő beszállítói hálózat, szolgáltató ipar fellendülése akkor megéri támogatni ezeket a betelepülő cégeket. Azt viszont tudjuk, hogy ezek a cégek amilyen gyorsan jönnek annál gyorsabban képesek lelépni is, ahogy jobb feltételeket találnak, így gyanús, hogy a Debrecenbe települt cégek egy része csak addig lesz a városban amíg a támogatási pénzek alapján megkötött szerződéseik kötelezik erre.
2021. ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
78%

6-os, én debreceni vagyok, és nekem van egy tesóm, aki régebben mindig Pestre akart ki költözni, mert hogy neki az az "Álom városa"

Aztán amikor kiköltöztek Pestre, amilyen gyorsan csak lehetett haza költöztek volna ( csak mivel ott dolgozott ezért maradnia kellett még nekik pár hónapot ) mert sok a forgalom, és ahol nincs semmi az általában az idióta bármikor tele dobálják szeméttel.


Nyilván Debrecenben is van szemét, meg mindenhol, de azért bőven nem ennyi, mert ugye Pest az rohadt nagy, emellett Debrecen jóval kisebb, és kevesebb is a turista.


És még mielőtt mindenki leszavaz, elmondom hogy én is voltam már többször is Budapesten hetekig, hónapokig és tényleg nagyon forgalmas, és szemetes sok része és elég sok a bűnöző is. ( Pl. 5,6,8 kerület )


Igaz hogy több munkalehetőség van Pesten, de azért ezt a költözést tényleg meg kell fontolni, mert könnyen hasonló lehet a vége


Egyébként szép napot mindenkinek! :D

2021. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
68%

#34

*Idióták

2021. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%

33-as: a Semcorp egy a sok közül.

"Öt év alatt 680 milliárd forint külföldi befektetés érkezett Debrecenbe"

Ez horribilis összeg. És ez már a Debrecenben működő tőke...

Ebben nincs benne sem a BMW, sem a többi most folyamatban lévő, épülő nagyberuházás.

2021. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
6%

Az a baj, kedves 36-os, hogy ennek a bejövő tőkének egyszerűen nincs igazán látszata...


Egyrészt, mert Debrecen körül minden épül le, ezért már 40 km-ről is idejárnak az emberek dolgozni, áramlik be a tömeg, szóval sajnos még mindig az a legnagyobb probléma itt, hogy ha, az ember elveszti a munkáját, lehet, hogy hetekig, hónapokig nem talál semmit, főleg, ha normálisabb melót akar.


A másik probléma ugyanis az, hogy a bejövő cégek 90%-a sorra keres gyári munkást...

2021. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
27%
No igen a legtöbb betelepülő cég gyári szalagmunkást keres minimálbérért. Nem ez fogja a várost meg a térséget előrébb vinni, legalábbis hosszú távon nem lehet erre alapozni, főleg úgy, hogy már most sincs aki betöltse ezeket a munkahelyeket, mert azért az emberek nagy része nem erre vágyik ha már van valamilyen képzettsége. Persze egy ilyen gyárba keresnek magasabb képzettségű mérnök vagy pénzügyi, logisztikai szakembereket is, de jóval kisebb létszámban. Így aztán csak az történik, hogy a képzettebb munkaerő továbbra is örülhet ha talál munkát a városban, ha pedig nem talál kénytelen Pestre költözni.
2021. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
90%

37-38. Szerintem te el vagy tévedve - és nem is kicsit.

De persze azt írsz amit akarsz.

Nekem nem azzal van bajom amit írsz, hanem a mentalitásoddal: a mindenen nyekergő, lehúzó, negatív vergődéssel!

2021. ápr. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
56%
39-es, hogy tudod leszűrni egy hozzászólásból, hogy kinek milyen a mentalitása, egyébként én a 38-as voltam, a 37-es egy másik személy, ezek szerint már kettőnkkel is bajod van. Amúgy szar dolgok a tények, de ha nem tetszik és helyette mesét akarsz, akkor olvasgasd a kormány médiát ha attól jobb kedved lesz.
2021. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!