Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten vagy Debrecenben...

Budapesten vagy Debrecenben élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés
Kommentbe ki lehet fejteni. Azt is írjátok le hogy hol laktok most.

2021. ápr. 14. 13:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
87%

Én budapesti vagyok hetedíziglen, egyelőre ezen nem is akarok változtatni, mert ezt szoktam meg.

Viszont totál röhejesnek tartom ezt a "Debrecenből hiányoznak a hegyek" kifogást!

Milyen hegyek vannak Budapesten? Gellérthegy, Jánoshegy?

Csupa hegynek csúfolt,jószerivel domb, amit 20 évente ha felkeres valaki, aki konkrétan nem ott lakik.

Aki komolyan odavan a hegyekért, az azokat nem Budapesten keresi, hanem professzionálisan eljár hegyet mászni, túrázni, nem pedig a vasárnapi ruhájában sétál a Gellérthegyen!


Debrecenben sem kell nélkülözni a tavakat, még a "hegyet" sem!

Aki igényes kikapcsolódásra vágyik, keresse fel Erdőspusztákat

és aki még itt is unatkozik, azzal fejben van valami gond!

[link]

2021. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
89%
Hegy alatt szerintem azt értik, hogy legyen valami domborzat, ne csak a lapos síkság. Erdélyi ismerősöm nekem is röhögött azon, hogy miket nevezünk itt hegynek, de én is úgy vagyok vele, hogy ami nem tök lapos, az már tetszik.
2021. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
82%
21-es, szerintem itt a hegyeken a domborzatot értik az emberek nem a a Tátrára gondoltak. Az, ha már van egy kis domborzata egy városnak nagyon sokat tud rajta dobni, Debrecen ezzel szemben totál sík, talán pár méter talajszint különbség ha van. A Budapesti hegyek egyébként magyarországi viszonylatban igenis hegynek számítanak, az 500 méter feletti magasságukkal, nyilván nem Tirol, meg nem a Magas-Tátra. Az, hogy te nem kirándulsz a lakó környezetedben még nem jelenti azt, hogy nincs is miért oda menni. Az általad linkelt Erdőspuszták, összehasonlíthatatlanul kevesebb látnivalót és élményt nyújtanak, mint mondjuk fogaskerekűvel felmenni a Széchenyi-hegyre, libegőzni a János-hegyen, vagy túrázni a Nagy-Kopaszon. A Vekeri-tó és Fancsikai-tavak nyáron már vízhiánnyal küszködnek és általában ki is száradnak. A terület nagy részén erdőkitermelés zajlik. Ráadásul a megközelítése is nehezebb, tömegközlekedés nincs, kerékpárral meg életveszélyes, kilátás pedig még akkor sincs, ha felmész valamelyik roskadozó kilátóra.
2021. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
85%

21


Eléggé ideges lettél. :)



Én például szeretem, hogy a lécsőházból, vagy akár az erkélyről rálátok a.... Jó, dombokra.

A munkahelyem meg a tövükben van.

Kell nekem ez a közeg.



Legszívesebben he.. Jó, dombon laknék.



Amúgy én szeretem a hegyeket, dombokat, de nem feltétlen menetelni. Inkább laknék domboldalon, hétvégén megfelelő mennyiségű alvás után rendezném a kertet, majd chilleznék ott, esetleg áthívnék barátokat és sör+grill, mintsem 6 óra alvás után utaznék és menetelnék egész nap, majd hétfőn fáradtabb lennék, mint pénteken, de a természetben létet nem pótolta...


Tehát nem gondolnám, hogy aki igazán szereti a hegyeket (jó, és dombokat) az túrázni fog és ez oda-vissza igaz, mint matekból az "akkor és csak akkor" összefüggés.

2021. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Amikor Budapesten voltam Debreceniként nekem is feltűnt hogy milyen koszos minden, Debrecen sokszor tisztább.
2021. ápr. 15. 15:27
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Budapest rettentően elhanyagolt, nyilván lehet mondani, hogy nagyváros, nagy a forgalom, sok az ember ezért ilyen retkes, koszos, a lepattantságra meg lehet azt mondani, hogy nincs pénze az önkormányzatoknak, de Bécs egy hasonló kaliberű város és teljesen más kategória tisztaság és rendezettség terén, persze sokkal több pénzből gazdálkodik, de a tisztaság szerintem nem csak pénz kérdése. Aztán az, hogy mindenütt ott kéregetnek, fetrengenek, szarnak, hugyoznak a zombiszerű hajléktalanok tiszta szégyen Budapestre és az országra is nézve. A turísták nagyrészt azért jönnek Pestre, mert ilyen lepukkant házakat már sehol nem látnak Európában.
2021. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
73%

Debrecen nem mérhető a budapesti mércével!

Budapestet elsődlegesen Bécshez, Prágához, Varsóhoz lehet és kell hasonlítani! A fekvése szép, gyönyörű épületekkel - de aztán itt vége is az egésznek, mert koszos, lepusztult, lenyúlós, "bevándorló"teljes, kétszínű.

Debrecent Kassával, Brnoval, Graz-cal érdemes összevetni.

Ez az összevetés viszont sokkal biztatóbb, mint Pest összevetése a kategóriáján belül.

Magyarországon vannak szebb városok (Pécs, Szeged, Eger) de nagyobb és jobb nemigen. Ez van. (igaz, hogy a jelenlegi Debrecen kezd nagyon szuperré válni, 10 évvel ezelőtt nem sok vonzót lehetett felfedezni benne)

2021. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
29%
A kérdés az volt, hol élnénk szívesebben, ennél fogva mégis csak össze kell vetni a kettőt, még ha nem egy kategóriába esnek is. Szerintem Szeged a legtöbb dologban simán veri Debrecent és Pécs is sokkal szebb és érdekesebb város, Eger már jóval kisebb inkább Miskolc van még a kategóriában. Budapest is sok mindenben megállja a helyét európai viszonylatban, szerintem az egyik legszebb európai város, és bár lepukkantabb mint a többi mégis ez adja meg a báját. A koszra és mocsokra viszont nincs mentség. Ezzel a "bevándolórló" teljes-el mit szerettél volna kifejezni? Budapesten is sok a bevándorló, de sztem a felsorolt fővárosok közül itt van a legkevesebb. Menj el Bécsbe és szerencséd lesz ha találkozol egy osztrákkal, kb minden második ember török, aki meg nem az egyéb más bevándorló, köztük magyarok is. Debrecen egyébként még nagyon messze van a nagyon szupertől és ha minden klappol is majd 100 év múlva, - lesz elég munka megfelelő fizuval, jó lesz a közlekedés, nagy lesz a kultúrális élet - akkor se lehet a természeti hiányosságait pótolni így mindig lesznek akik elpályáznak.
2021. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%
Sopronban!
2021. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
84%

"Budapestet elsődlegesen Bécshez, Prágához, Varsóhoz lehet és kell hasonlítani! Debrecent Kassával, Brnoval, Graz-cal érdemes összevetni."

Jó, csak ebből meg elég rosszul jön ki mind a kettő, egy Budapest-Debrecen meccsben meg legalább van magyar győztes :)


#28 Miskolc háromszor akkora, mint Eger, inkább Péccsel hasonlítható össze, Eger meg Sopronnal, Veszprémmel. (Azzal egyetértek, hogy Szeged szebb, mint Debrecen.)

2021. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!