Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten vagy Debrecenben...

Budapesten vagy Debrecenben élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés
Kommentbe ki lehet fejteni. Azt is írjátok le hogy hol laktok most.

2021. ápr. 14. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Debrecen
Budapest
27 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%

Én debreceni vagyok, szerintem mindkét városnak megvan a maga előnye és hátránya.


Fiatalon nagyon szerettem volna Pestre menni egyetemre és terveztem az odaköltözést, csak aztán nem úgy alakult, külföldre mentem. De bármikor jártam Budapesten, mindig szerettem ott lenni pár napra, hangulatos, sok a program és a látnivaló. Illetve, munkalehetőségek szempontjàból messze veri Debrecent.


Most viszont, fiatal családalapítóként azt mondom, nem tudnék elmenni Debrecenből, míg külföldön laktam, nagyon vágytam haza. Szeretek itt lakni, de tény, hogy, ehhez szerencsésnek is kell lenni, mert munkalehetőség kevés van. Na meg, nagyon hiányzik ide a kulturális élet, a látványosabb múzeumok és színházak.


Viszont sokkal tisztább, rendezettebb és nyugisabb, mint Budapest, szerintem családoként élhetőbb.

2021. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%

Én most Miskolcon, és nem akarok elköltözni, de a felsoroltakból Budapest jobban bejön. Ha már költöznék, akkor nem ugyanakkora városba költöznék, mint amit megszoktam, mert annak mi értelme, és Debrecenben azt látnám, hogy egy Miskolc, domborzat nélkül. Pesten több embert ismerek, több minden van, jobban elérhető onnan az ország minden más pontja (a világé is, mert nagyobb reptere van).

Persze attól még Debrecen is tetszik, de nekem elég annyi idő, amit rokonoknál töltök ott.

2021. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
23%

Az emberek mikor fogják felfogni, hogy Pest már megtelt?

Üdv, egy pesti.

2021. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

Debrecen is megtelt :D


Sőt, szerintem lassan minden nagyobb megyeszékhely.

2021. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
#3 a rendszerváltás óta többel csökkent a népessége, mint ahényan Debrecenben összesen laknak...
2021. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

Egyik se. Pesten már éltem, borzalmas volt. Debrecenből ismerek több embert, mind Pestre költöznének, szóval gondolom még rosszabb lehet (pedig szép helynek tűnik).

Inkább Pest közeli kis falu.

2021. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%
Budapesti vagyok, az is maradok.
2021. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Debreceni vagyok.

10 évet éltem Budapesten.

3 éve a családdal hazaköltöztünk Debrecenbe.

Nem abba a Debrecenbe jöttünk vissza, mint amelyikből elköltöztünk!

Infrastrukturálisan nagyon jól el van eresztve Debrecen. Kisebb a tempó, nagyobb a közbiztonság. Szinte kisimultunk, lenyugodtunk. Rend, nyugalom, béke.

Van munkánk, és nagyon jó döntésnek látszik - így utólag is.

Cseppet sem vágyunk vissza Pestre.

Jó volt, szép volt, elég volt!

Hátránya, hogy hihetetlenül drága az ingatlan, olyanok is vesznek lakást, akiknek köze sem volt Debrecenhez.

Drága a parkolás, drága a tömegközlekedés - viszont kifejezetten jó.

Nehéz mesterembereket találni - mondjuk ez Pesten is így volt.

Sok a külföldi, de nem láttuk ennek hátrányát.

2021. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

„Hátránya, hogy hihetetlenül drága az ingatlan, olyanok is vesznek lakást, akiknek köze sem volt Debrecenhez.”

Az a sok gyüttment :D

2021. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Debrecen nyer? Wow

Én debreceni vagyok és azért kérdezem mert már fontolgatom a budapestre költözést.. Nekem Budapest olyan mint Debrecen nagyban és több emberrel

2021. ápr. 14. 17:21
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!