Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten vagy Debrecenben...

Budapesten vagy Debrecenben élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés
Kommentbe ki lehet fejteni. Azt is írjátok le hogy hol laktok most.

2021. ápr. 14. 13:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
20%

Költözz Bécsbe!

Bécs ugyanolyan mint Budapest, csak kissé jobb az élet...

2021. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
79%

Hát én - az országban - most sehova sem költöznék Debrecenből!

Évekkel ezelőtt még lehet hogy rávettek volna, de most ha mozdulnék, csak országon kívülre.

Most kezd Debrecen olyan lenni, mint amilyennek egy normális, biztonságos és fejlődő európai városnak lennie kell!

Magyar mércével verhetetlen, nyugati léptékkel sem gagyi már, de még bőven van hova fejlődnie!

Én lebeszéllek róla, de te tudod a körülményeidet.

Ha van lakásod, akkor sehol nem emelkedik annyit az ára mint Debrecenben.

És ez most nem egy utolsó szempont.

2021. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
85%
Az első vagyok, annyit én is hozzá tennék, hogy Debrecen tényleg rengeteg fejlődött az elmúlt 10 évben. A legnagyobb negatívum az, hogy a fél megye itt akár boldogulni, sokkal több az ember, mint a munka, ezért nehéz melót találni és a lakásárak aránytalanul magasak a fizetésekhez képest.
2021. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
62%
Én debreceni vagyok és Budapesten élnék szívesebben, persze lehet onnan is elvágynék egy idő után. Ami nagyon hiányzik Debrecenben az a hegy és a vízpart, no meg az, hogy nincs semmilyen elfogadható kiránduló hely a környéken, ha valami szebb tájat akarunk látni legalább másfél órát kell autózni. A város, bár valóban kezd fejlődni, azért még a városias hangulattól elég messze van, a belváros nagyon kicsi és unalmas, van pár lakótelep és a fennmaradó 70%-a a városnak kertes házas utcákból áll. Látnivaló, érdekesség, programok alig vannak. Munkalehetőség pedig még kevesebb, ezzel pedig a munkáltatók szépen vissza is élnek, alacsonyak a fizetések azt is minimálbérre bejelentve meg hasonlók. Az ingatlanárak aránytalanul magasak a fizetésekhez és a város nyújtotta lehetőségekhez képest, de az nem igaz, hogy itt emelkednek a legjobban az országban. A tömegközlekedés a 2 darab villamos vonalon kívül nem is értelmezhető, a buszjáratok lépésben járnak, hogy betartsák a félórás menetidőket. Egyébként is a közlekedés hihetetlenül elcseszett a halomra telepített lámpáktól és a nagy átmenő és ingázó forgalomtól, csúcsidőben nagyobb dugók vannak mint Pesten. A város bár elméletileg élvezi a kormány támogatását, közel se fejlődik annyira mint ahogy a helyi média propagálja. De, hogy valami jót is írjak, bringázni elég jól lehet a városban, mert sík a terep és bár a bringautak förtelmesek, de mindig lehet találni valami kis forgalmú utcát ahol át lehet vágni. Jelenleg én is erősen gondolkozok, hogy elköltözök, mivel a munkahelyemen még tavaly a töredékére csökkentették a fizumat és nem is valószínű, hogy visszaemelik a járvány után sem. Pesten halomra válogathatnék az állások közül, Debrecenben nincs egy normális állás se a munkakörömben. És ami még nagyon fáj Debrecennel kapcsolatban, hogy minden normális ismerősöm elköltözött Pestre vagy külföldre, azzal, hogy én itt maradtam teljesen elszigetelődtem. Persze Pestnek is megvannak a hátrányai ami miatt én sem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet. Brutál nagy a tömeg, hétvégén jó időben nincs értelme kimenni a Normafára vagy a Margit szigetre mert tömve van. Elképesztően retkes és lepukkant a belváros, és nagyon sok a "brazil", a rendezettebb, nyugisabb kerületek pedig messze vannak és ahova nem visz metró oda sok idő eljutni. A lakásárak nagyon magasak, és egyre csak emelkednek, miközben a lakások jelentős része befektetési céllal üresen áll, a közbiztonság sok helyen necces, tömve van minden ótvaros hajléktalanokkal akik bárhol képesek szarni vagy hugyozni egyet, bár hozzáteszem hajléktalanok és "brazil" hordák Debrecenben is portyáznak. Amit viszont bírok Pestben, a múlt század eleji belvárosi épületeket, király, hogy ott van a Duna, és hegyek is vannak, van egy csomó látványosság, program lehetőség. A közelben van egy csomó kirándulóhely de a Balaton is max 2 órára van, míg Debrecenből 6 órát kell hozzá vonatozni ha van közvetlen járat. Bécsbe gyorsabban el lehet jutni mint Debrecenbe. Azt viszont nem tudom, hogy hosszú távon tudnék-e Pesten élni, mivel lehet egy idő után már sok lenne a nyüzsgés, meg a tömeg.
2021. ápr. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
7%

Ilyen hülyét 8 as budapestrol a kopár siksagba debrecenbe költözni!


Debrecenben születtem szerencsere otthagytam ezt a gyatra muveletlenekkek teli várost Pest mellett elek 10x annyit keresek ám debrecenbe semmi látnivaló de legalabb hegyek sincsenek utaltam utalom gyulolom!!! A szüleimen meg azokon a csajok on kivul akiket meghúztam semmi jó nincs debbe. Buda az igazi aztmondom

2021. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%
#15 Öregem, ezzel a helyesírással műveletlennek nevezni egy egész várost, ehhez azért bátorság kell.
2021. ápr. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%
Debrecen azért jó város, mert rengeteg suttyó, bunkó, sznob, élhetetlen csóró költözött el Pestre (mint pl. a 15-ös is) és ezáltal letisztultabb lett a népesség.
2021. ápr. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
85%
15-ös ha Debrecen kopár síkság akkor Bp meg kutyaszar temető. Debrecennek a leglepattantab része is ezerszer tisztább mint Bp-en egy elit kerület. A 10x fizu különbség hogy jött ki? Debibe utcát sepertél Pesten meg tőzsde guru lettél? A hegyek, meg a folyó az tényleg hiányzik innen, meg vannak műveletlenek itt is mint mindenütt, de szerencsére te már a Budai műveletlenek táborát népesíted.
2021. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
82%

Debrecen hegyek-völgyek, folyók (tavak) nélkül lett jó város.

Budapesten van minden: hegy is, folyó is.

Győrben vannak folyók.

Pécsett vannak gyönyörű hegyek.

Szegeden ott a csoda Tisza.

Miskolcon is szuper hegyek vannak és tó is adódik.

Debrecennek mindezeket kompenzálnia kell.

2021. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
67%

Nekem hiányoznának a hegyek és a víz Debrecenből.



Budapesten nőttem fel, lakom most is és nem szeretem.

Nehezen viselem el az embertömeget akár a metrón, villamoson, akár a Kiskörút, Nagykörút, Rákóczi út járdáján. Kevés a zöld, túl sok az épület, túl kicsi a tér.


A közlekedés lassú, jelenleg 10 kilométerre van a munkahelyem, ami 50 perc-egy óra. Oké, a nagyvárosi közlekedésben benne vannak a sűrűn levő megállók, a közlekedési lámpák, az átszállások, de ez akkor is lassú.


Nekem hiányzik a saját kert, amit én gondozhatok, ahova kiülhetek (úgy, hogy nem kell utazni és úgy, hogy a kert csak az enyém, nem mint egy zsúfolt budapesti park), hiányzik, hogy egyszerűen kisétálhassak a településről.



Egy nem (több)milliós városban talán kisebbek a távolságok és biztosan van tömeg, nade talán nem akkora. Viszont Debrecenből hiányoznának a hegyek.

2021. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!