Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha tudomásomra jutott, hogy...

Ha tudomásomra jutott, hogy az egyik szomszéd nem fizet szemétdíjat és nincs is kukája, akkor mit tegyek? Tudtommal kötelező.

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 08:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően még lehet Neked is adnék igazat...

De nem tudjuk a körülményeket pontosan.

Abban az esetben ha mondjuk a kert közepén, vagy hozzád közel eső részén gyűjti a szemetet és bűzlik, nem megfelelően tárolja, akkor teljesen jogos. A kedves fikázós hozzászólók hasolóan tennék. Engem is nagyon zavarna. Ha bűdös is plusz még a műanyagot is égetné meg mindent ami szemét és füstölne stb én is agyvérzést kapnék, mert mi is a teraszra teregetünk mindíg. Ha mindíg azt látnám, hogy rakásra áll a szemét a szomszédban engem is rohadtul zavarna, még akkor ha nem büdös.

Amennyiben mégis megfelelően gyűjti és mondjuk szeméttelepre elviszi hetente vagy az anyjához, vagy bármi megfeleő helyre akkor csak az zavar, hogy ő nem fizet okosan megoldja, ti pedig fizettek? Ez esetben tényleg mi közöd van hozzá? Tipikusan ha nekem fizetni kell fizessen más is?


Megmondom őszintén, hogy én sem fizetek szemétdíjjat. Több okból sem. Amit lehet szelektíven gyűjtök papírtól a műanyagig mindent. Nálunk pokoli drága a szemétszállítás, sokkal drágább mint anyámnál egy várossal odébb. Ezért inkább veszek az városukhoz tartozó emblémás zsákot 200 forinttért és hetente átviszem szemétszállítás napon. Úgyis útba esik.

Illetve nálunk a szemétszállítás fakultatív. Péntek hajnal és vasárnap este akkor jönnek amikor kedvük szottyan. Ez már csak azért is baj mert egyrészt a kutyák széthordják, másrészt a cigányok ellopják a kukát...

Ezért nem fizetek, de kultúráltam megoldom, én is kukába gyűjtöm. Az más kérdés, hogy más szoláltató viszi el, de nem elégetem és nem a termésetbe viszem ki.

2010. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Mégegy eszembe jutott:

Sajnos a rendszerváltás előtt megtanultuk ezt a nyomorult szuttyomba feljelentgető dolgot. Esetleg próbáltál már beszélni vele? Lehet előbb érdemes lenne közvetleül megbeszélni és ha nagyon nem sikerül akkor kérni bárki segítségét. Szerintem ez a reális, gondolom én úgy emberileg. persze lehet akkora paraszt az illető, hogy nem is érdemes megpróbálni.

2010. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!