Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelési kályhánál kötelező...

Fatüzelési kályhánál kötelező a kémény bélelés?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha egyébként a kémény jó állapotban van.
2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kályhám sose volt, csak kazánom. Ez sokkal nagyobb teljesítményű, mint egy kályha.

A mostanit két éve vettem, a régi 20 évet bírt.

Ahhoz se, ehhez se béleltettem kéményt. Ugyan azt az egyszerű régi, téglából rakott kéményt használom hozzá tökéletesen.

Én úgy tudom, hogy csak gázhoz kell béleltetni és csak az utóbbi időben a mániájuk ez a kéményseprőknek.

Pl gázkazánt tavaly cseréltettem, de egészen addig a gáz kéménye is sima téglából rakott kémény volt és nem zavart senkit.

2011. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. okt. 25. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fatüzelésű kéménynél olyan mags a füstgáz hőmérséklete, hogy a víz nem csapódik ki, ezáltal nem tud feloldódni a CO2 a vízben szénsavat alkotva. Ez szétmarná a kéményt idővel.
2011. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdezőnek meg pont az a problémája, hogy mindenáron ki akarja vetetni a bélelést.
2011. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!