Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha tudomásomra jutott, hogy...

Ha tudomásomra jutott, hogy az egyik szomszéd nem fizet szemétdíjat és nincs is kukája, akkor mit tegyek? Tudtommal kötelező.

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 08:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, nálunk érdekes módon azoknál jelenik meg a fekete füst nyáron is akiknél nincs kinn a zsák a szemétszállítási napokon.véletlen egybeesés....
2010. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Ember, teszerinted az is éget MŰANYAGOT, akinek van kukája???

Egyébként én pl. onnan tudom, hogy nem fizet, mert elmondta.

Akkor ezzel mi a gondja a nagy hangú kötekedőknek???

Az én következő kérdésem az lesz: "miért nem a kérdésre válaszolsz, ha már a szabályzat is kimondja, hogy itt ez a teendő???"

2010. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%
A dupla regisztrációról sem biztos, hogy szépeket ír az a csúnya ronda felhasználói szabályzat :P
2010. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

Én a 8.34, 9.10 és 10.42 vagyok és ha valaki más is igy jár, mint én és a kérdező, az neked ugyan fáj, de nem tilos, ezek szerint van más is.

Az meg, hogy azt feltételezed, hogy a kedvedért majd fárasztom magam ki-be-átjelentkezéssel, felettébb vicces... Pláne nem tudom, mi értelme lenne egy anonim oldalon...

Egyébként az én billentyűzetemen nincs hosszú i betű, bár nem néztem végig ilyen szempontból a válaszokat, de tán segit ez is a felismerésben, ha nem megy legközelebb neked.

Na csá.

2010. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Megnéztem a kedvedért, a 66%-os sorstársnak van hosszú i betúje, igy aztán simán követni tudod, ki válaszol, OK?
2010. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

én vagyok a 66%os.

Elnézést, hogy szolidalítást vállaltam egy sorstársammal, aki szintén egy mini szemétégetők mellett kénytelen leélni az életét. azért mert valaki soknak tartja a heti 200 ft-os szemétszállítést.zsákonként.

2010. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fizetek szemétszállítást (mondjuk lakhatásim sincs), hetente elhordom autóval a szüleim kukájába. Az én esetem speciális, de nem gondolom, hogy "jogosan" p.fázhatna bele bárki abba, hogy fizetek díjat, vagy nem.


Az más kérdés, hogy műanyagot éget! Azt kell bejelenteni, nem azt, hogy nincs szemétdíja! A kérdezőt is ez zavarja, nem az, hogy nem fizet a szomszéd.


A javaslatom tehát, hogy hallgass a szemétszállításról, de szólj a szomszédnak, hogy nem kóser a műanyagégetése, ezért ha legközelebb meglátod, jelented az önkormányzatnál!


Ja, vagy sunyi módon titokban akartad jelenteni a dolgot, hogy megmaradjon a "jószomszédi viszony"? Ezért kérdezted az emailes lehetőséget is? Pfff.

2010. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

Hát én megérdeklődtem a műanyagégetést annó az önkormányzatnél (hallgattam arról, hogy a szemétszállitási dijat elsumákolja a szomszéd, csak mert sunyi mocsok vagyok :-)), de az ellen enm tudnak semmit tenni, nincs jogszabály, amivel felléphetnének ellene.


Nálunk plusszban van egy füstölő, 2 méter magasan van a teteje a kéménynek, télen ez megy orrba-szájba, mert mint mondtam, lenyomja az uralkodó szél a füstöt az udvarunkba MINDIG. Az ellen se lehet tenni semmit, mivel 10 évnél régebbi épitmény, igy elévült, ha nem az előirások szerint épült. Tehát maradhat...

De legalább egy jogos fellépési lehetőségünk maradt: bejelnetni, hogy nem fizet dijat (még nem tettem meg). Ha kötelezik rá, akkor már értelmét veszti a kályhában műanyag égetés, tehát nem érzem, hogy mocskos disznó lennék, amiért bejelentem.

3 kicsi gyerekemnek megy tüdőre az elfüstölt műanyag.

2010. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Dehogynem tehetnek! Csak leráztak valszeg. Egyszerűbb így nekik! Legyél már egy kicsit önállóbb! Példának okáért:


"Aszófő Község Önkormányzata Képviselő-testületének

7/2007. (VIII.03.) rendelete


A környezetvédelemről


A levegő tisztaságának védelme


28.§

(1) Aszófő község belterületén tilos az üdülőterületre meghatározott kibocsátási határértéket meghaladó légszennyezéssel járó tevékenység végzése.

(2) Tilos minden bűzt okozó tevékenység folytatása.

(3) Tilos szabadtéren légszennyezést okozó tevékenységet folytatni( homokfúvás, festékszórás stb.).

29.§

(1) Hulladékok nyílt téri, illetőleg háztartási tüzelőberendezésben történő égetése tilos."

2010. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Miféle köszönet ez a válaszokért?!
2010. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!