Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék gyakorolni, de...

Davee93 kérdése:

Szeretnék gyakorolni, de milyen géppel kezdjem?

Figyelt kérdés
többnyire csövet akarok hegeszteni,2-6 mm közötti falvastagságban
2014. nov. 5. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy "békebeli" Hetra-val.
2014. nov. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy iWeld Monkey 1660-at vettem, nem bántam meg. Kezes nagyon, és nem segít zavaróan rá az ívre. Rutiloshoz és bázikushoz nagyon kellemes (cellulózoshoz kellene a 60V körüli feszültség terheletlenül, ez meg olyan 48V, de rutil-cellulózt szépen küldi). Jól lehet szaggatni vele vékony lemezen, és megtérül a hordozhatóság is. Lehet most kapni 140A-es iWeldeket kb ugyanannyiért, mint a Monkey, és azokon van Amper kijelzés, szerintem sokkal jobban jártam volna azzal, bár nem próbáltam. Csak bosszant kicsit, hogy hasra állítom az ampert és "hanyadik csík melyik része" ampert kell állítanom, mert semmi skála rajta, csak 20A és 160A a két végén, meg valami értelmetlen (véletlenül se tizes vagy huszas) beosztás.
2014. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
140-160A inverterrel. Egyszer kell megvenni, 40 körül már kapsz.
2014. nov. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Manapság már nettó 24.000 körül kaphatóak jobbfajta kínai (de nem praktikeres, obis, stb) IGBT-s inverterek. Szvsz gyakorlásra tökéletesek, de még komolyabb munkákra is foghatóak a 60%-os bekapcsolási idő mellett.


Egy dolgot nem szabad elvárni tőlük: egy évtizedig tartó megbízhatóságot. Elvileg 4-5-6 évig elműködnek, de azért a 3. évtől már bármikor előfordulhat meghibásodás. Persze lehet javítani, csak nembiztos, hogy megéri.


Ha megbízhatóság kell, akkor sajnos drágább árkategóriában kell keresgélni. Omikron, Merkle, Fronius, Esab, stb.


Amúgy hegesztési eljárások közül csövekhez talán az AVI a legmegfelelőbb. Viszont azt költséges, és nehéz kitanulni, továbbá rengeteg tapasztalat, és biztos kéz kell hozzá. Azt javaslom, hogy előbb sima elektródával tanulj, aztán próbálkozz avi-val.


Lehet kapni manapság kombinált hegesztőgépeket, pl Stahlwerk MIG200. Ennek az az előnye, hogy tudsz vele AVI-zni, MIG-ezni, és bevontelektródázni is. Tanulásra talán ez a legjobb, mert mindenben kipróbálhatod magad. Ára kb 180.000nettó. Az enyémet a szív utcában vettem, jól dolgozik.

2014. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!