Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pedrollo szivattyú működése...

Pedrollo szivattyú működése így normális?

Figyelt kérdés
Fúrt kútból vesszük a vizet a házba. Kb. 10-15 mp-enként kapcsol ki-be a szivattyú. Ez nem csak a nyomást változtatja, de a vízhőmérsékletet is, és ez már nagyon zavaró. Találkozott már valaki ezzel a problémával? De ami még inkább érdekel, hogy van megoldás? (a szerelőnk szerint pár százezerből lehetne csinálni rajta valamit, de az nem biztos, hogy megoldás a problémámra)
2013. jan. 28. 15:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Linkelni akartál valamit?
2013. jan. 28. 21:18
 12/14 anonim ***** válasza:
Ott az előző hozzászóló linkje...én is azt akartam
2013. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Zsolt75 ***** válasza:

A hiba való színüleg onnan ered, hogy a szivattyú szállítása elég nagy és így gyorsan megtelik a 20 L es tartály vízzel, felépül a nyomás. Ezért kapcsol ki hamar. A nyomóvezeték meg gondolom hosszú szakasz ill. ha ezt a ház vízvételi pontjaihoz használjátok, akkor pl egy csap megnyitásakor nem tud sok víz átáramlani ezért ha be is kapcsol a szivattyú ismét hamar feltölti a tartályt.

Szerintem egy sokkal nagyobb tartályt kellene még betenni a meglévő mellé vagy helyett.


Azért azt még leírhatnád, hogy milyen nyomáson kapcsol ki ill. be a szivattyú.


Esetleg próbából tedd meg azt, hogy az összes csapot nyisd meg egyidejűleg a házba és nézd meg, hogy úgy is kii be kapcsol e a rendszer ilyen sűrűn.

2013. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

érdemes tőlük is kérdezni:

[link]

2013. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!