Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pedrollo szivattyú működése...

Pedrollo szivattyú működése így normális?

Figyelt kérdés
Fúrt kútból vesszük a vizet a házba. Kb. 10-15 mp-enként kapcsol ki-be a szivattyú. Ez nem csak a nyomást változtatja, de a vízhőmérsékletet is, és ez már nagyon zavaró. Találkozott már valaki ezzel a problémával? De ami még inkább érdekel, hogy van megoldás? (a szerelőnk szerint pár százezerből lehetne csinálni rajta valamit, de az nem biztos, hogy megoldás a problémámra)
2013. jan. 28. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen szerelőt el kell zavarni!


Azt hogy érted, hogy a vízhőmérsékletet is változtatja?

Egyébként: Egy "normális" hidrofor már néhány tízezerből kijön, igényektől függően.

[link]

Nálatok az lehet a hiba (a sűrű bekepcsolás) hogy nincs levegő a tartályban ami a víz nyomását felveszi.

2013. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát ahogy kinyitom a csapot és csökken a víz a tartályban, egyből indul a szivattyú, és nyomja be a hideg vizet, majd ahogy (gondolom) telik a tartály, leáll, és ez így megy egyfolytában. Szóval amikor pl. zuhanyozni akarok, akkor kinyitom a két csapot, van x nyomás, pár mp múlva jön a hidegzuhany, nyomás megnő, aztán kb. visszaáll a hőmérséklet (vagy leforráz), nyomás leesik, és kezdődik elölről. Halál idegesítő.
2013. jan. 28. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Valóban idegesítő lehet...

Hogy konkrét választ/segítséget írjunk,adj még infót... mi van a Pedrollo-hoz?

-"sima" áramláskapcsoló?

-"kis(piros)tartály"(álló,vagy fekvő)

-valami nagyobb tartály?

2013. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zsolt75 ***** válasza:

Elsőre én is kérdeznék.


Mekkora a szivattyú vízhozama? Mekkora keresztmetszetű a szívó ill a nyomó vezeték és milyen hosszan kell nyomnia a szivattyúnak. Ha 15mp - ként ki be kapcsol félő, hogy tönkre fog menni, mivel a motornak nem lesz hűtése....


Több megoldást is tudok a problémára, ami nem 100 ezres tétel.


Hasonló problémával küzdöttem egy öntözőrendszernél, de egész egyszerű megoldásra jutottam és bevált.


Ha a válaszokat megírod, annak megfelelően írom a megoldásokat.

2013. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat! Próbálom összeszedni a válaszokat, de ahhoz kell egy kis segítség, mert én "lány vagyok":)

De örülök, hogy legalább már egy reménysugár felcsillant, ugyanis egy éve megy így ez, és eddig senki nem tudott megoldást, én meg nem hiszem el, hogy mindenhol ez van, ahol nincs vezetékes víz.

2013. jan. 28. 17:31
 6/14 A kérdező kommentje:
80l-es a szivattyú, ez már megvan.
2013. jan. 28. 17:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha van a szivattyúhoz megfelelő méretű puffertartály és a levegő előnyomás meg van benne, akkor jónak kellene lenni a rendszernek.

Az eddig olvasottak alapján úgy vélem, hogy nincs puffer.

2013. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az előzőről lemaradt a link: [link]
2013. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Amit megtudtam:

1"-os csövek, nincs puffertartály, csak egy kb. 20l-es fekvő tartály, nincs áramláskapcsoló...

2013. jan. 28. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Ilyen...hasonló?

Vagy esetleg a tartályon van egy hattyúnyak alakú "görbe cső"?

2013. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!