Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti mivel spóroltok az otthoni...

Ti mivel spóroltok az otthoni közmű számlátokon?

Figyelt kérdés

Mi már mindent próbáltunk kapcsolós elosztó,led égő,hetente 2x fürdünk mégis 9eft a villany 4e ft körül a viz dija.

Jövőre meg épül a csatorna is ugyhogy a duplájára nő ez is!


Én már gondoltam hogy a vezérelt áramról működnének a hűtők(ezek is egyik B másik A energiás) mivel össze vissza kapcsolgatják mágneskapcsolókal oldanám meg ami magától átkapcsol ha jönne az olcsóbb áram.


Másik ötletem veszek hidrofort kpl meg uni csővel csinálok egy ujj cső rendszert erről működne a wc, mosógép,talán még a bojler is.

De lehet büdös a viz azt nem tudom mivel szagtalanitsam

aktivszénszűrő vagy tólevegőztető a kútba?

mindenesetre ez részletkérdés...


Ugy számoltam ha kész a csatorna 1 év alatt megtérülne az ára.


Ti mivel spóroltok otthon vagy nincs valami ötletetek amivel lehetne még spórolni?

Ne mondjatok olyat hogy napelem mert az drága



2012. szept. 14. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, hol laktok, és melyik áramszolgáltató van a területeken. Ez a számla nem olyan sok amúgy. villanyból. Nekünk 3 éve 18 ezer volt az átalány már. És még nőtt is volna. Aztán nem tudtuk fizetni, védett fogyasztók vagyunk, így nem kapcsolták ki, hanem feltettek egy feltöltős készüléket. Ezzel most a havi fogyasztásunk 12 ezer forint. a 3 éve 18 ezer, ma talán 22-3 is lenne, de így is kb. 2/3-a.

Aki nem tartozik, annak pénzért teszik fel, de megtérül, ahogy látod.


Hetente kétszer fürdeni??

2012. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Hát a leírás alapján barkácsoló embernek tűnsz, szóval ezt tudom ajánlani, én is most építek egyet: [link]

A kétszer fürdést ugye úgy gondolod, hogy kétszer engedtek fürdővizet, és a többi nap meg zuhanyoztok, ugye?? így viszont nem értem még azt a 4 ezret sem, mert én minden nap lezuhanyzok egyszer, és édesanyám meg vagy szintén zuhanyzik, vagy kienged egy nagy kád vizet... és így is csak ~2700 a vízszámlánk (nálunk sincsen csatorna)...

2012. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertesben laksz akkor nyáron a nappal melegítsd a vizet,az ingyen van.Veszel 20,30,50 méter műanyagcsövet,spirálisan összehajtod,felteszed tetőre vagy oszlopokra,van benne 100-200 liter meleg vized,csak le kell engedni,akár egy üres boylerbe ahol még másnap reggel is meleg lesz,így a nap 24 órájában van meleg vized tavasztól őszig.

Fűtési szezonban pedig beteszel egy nagy puffertartályt a rendszerbe ahol kering a meleg víz,és innen engeded ki amennyi kell.Persze ha egyedi fűtéses a lakásotok.

2012. szept. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

van az udvaron egy kiszuperált bojlertartály zuhanyzóvá van alakitva nyáron azt használjuk gondoltam ilyen spirális csövezésel kiegésziteni a teljesitmény növelés céljából csak nem tudom gravitációsan keringne a csövek és a tartályközt a viz vagy valamilyen kisebb szivattyú is szükséglenne rá.

Sörkolektorról is már hallotam sörösdobozok hilyán nem próbálom megépitenni nagytábla viztiszta plexit megint nem tudom honnan szerezhetnék.

Azért köszönöm a válaszokat.

Oh hetente 2x fürdést zuhanyzásra értem közte nincs semmi kicsit lehet igénytelenség

2012. szept. 15. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!