Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe mennék de fiatal...

Albérletbe mennék de fiatal vagyok és nem értek semmit, hogy mi az a kaució, közös költség,70. 000/hó, mi számít jó árnak, milyen papírokat kell kitölteni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy ám, hogy hol lesz az albérlet, az ára nyilván ettől is függ.
2017. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Mégis hány éves vagy?

Mert 18 évesen már illik tudni, hogy mi az a kaució, és mi az a közös költség.

2017. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
20%

a fiatal alatt mit értesz? 14-15 éves?

a kaució akkor jár vissza, ha elhagyod az albérletet (kiköltözöl) és nincs semmi probléma. vagyis arra szolgál, hogyha valami kárt okozol, akkor a bérbeadó levonhatja a kaucióból a kár értékét.

a közös költség, az pedig az adott tömben a szemétszállítás, lépcsőház takarítás és az ilyen egyebek költségét fedi.

az a 70 000/hó drága, kikell fogni olcsón egy normálisat, mert kilehet, csak figyelni kell.


15/L

2017. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ott a Google, keress rá, minden kérdésedre részletes választ kapsz!

... de én azt mondanám, hogy te még maradj otthon!

2017. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

És miből szeretnéd fizetni az albérletet, a kauciót, a rezsit és a saját szükségleteidet?

Mert a kérdésedből kiderül, hogy nem vagy járatos semmiben, nem dolgozol, csak vágyaid vannak.

Várj még 5-10 évet azzal a költözéssel, én is azt mondom!

2017. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Most miért kell mindenkinek nekiesni aki kérdést ír ide? Lehet, hogy fiatal, de ha nem érdeklődik utána, akkor még 30 évesen sem fogja tudni.


Egy albérletnél általában kérnek 1-2-3 hónap kauciót. A kaució értéke általában megegyezik a havi bérleti díjjal, és beköltözéskor kell fizetni. Tehát ha azt mondja a tulaj, hogy 2 havi kaució és 1 havi lakbér ellenében költözhetsz, (és pl. 70 ezer Ft a lakbér), akkor odaadsz neki 210 ezer Ft-ot. Ez arra szolgál, hogyha valami kárt tennél a lakásban, vagy nem fizetnéd a havi bérleti díjat/rezsit, akkor ő ebből tudja fedezni ezeket a kiadásokat. Ha minden jól ment és nem hagytál hátra semmilyen kárt vagy tartozást, akkor ezt a 2 havi kauciót kiköltözéskor visszaadja.


Közös költség a társasházak esetében van, minden hónapban beszednek egy fix összeget, ami nagyon változó, lehet 2000Ft-tól akár 30ezer Ft-ig terjedő is, ha pl. medence és edzőterem van az épületben, vagy magába foglalja már a vízhasználatot, akkor nyilván több, nálunk nincs semmi, így 3ezer Ft-ot kell fizetni.


Attól függ hol van az albérlet, Budapesten például nagyon jónak számít a 70 ezres ár, ha meg vagy elégedve a lakással. Az átlag 2 szobás lakások jelenleg 130 ezer Ft körül mozognak. Szegeden pedig szerintem átlagos/inkább felső kategóriába tartozik ez az ár.


Egy szerződést kapsz majd a tulajtól, amiben leírja, hogy mennyi időre adja bérbe neked a lakást, milyen feltételekkel, ha kárt okozol azért te vagy a felelős.. Fontos, hogy tüntessétek fel a kauciót, hogy mennyit adtál neki, nehogy "elfelejtődjön". Ezt aláírod, kifizeted, és ezzel át is veheted a lakást.

2017. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel szzinte biztos, hogy nincs önálló jövedelmed, a tulaj a szüleiddel óhajt majd szerződést kötni. A szüleid talán tudják az alapdolgokat...
2017. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Az ég áldjon titeket és a rosszindulatotokat! Kívánom nektek, ha ti kértek ügyintézésben segítséget, ugyanezt a rosszat kapjátok vissza, senki ne segítsen nektek!!


Miért "szinte biztos", hogy nincs jövedelme? Attól, mert nem tudja hogyan zajlik egy albérlet kivétele? Nem lehet, hogy a saját városában dolgozott? Ennyire ne nézd már le! A másik meg, hogy mi ez a hülyeség, hogyha nincs jövedelme, akkor a szüleivel köt szerződést? Lehet, hogy van olyan tulaj aki elkéri a jövedelemigazolást, hogy lássa, tud majd rendesen fizetni, bár nem tudom mennyi joga van ilyesmihez, de azért én nagyon kevés helyen hallottam még ilyen, pedig laktam már egy pár albérletben. Ne tájékoztasd legalább félre.

2017. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as! Te csak a 7-est fikáztad, de választ nem irtál.
2017. aug. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Drága 9-es, én írtam a 6-os választ. Csak ahogy látom, mindenkinek 76% a mutatója, így eléggé elveszik, hogy melyiket ki írta.


Abból viszont már ótvar elegem van, hogy itt, ezen az oldalon szinte semmilyen kérdést nem lehet feltenni, mert jönnek a lehurrogások.. Már néha én érzem rosszul magam és szégyenkezek, hogy hogyan is mertem feltenni itt egy kérdést. Azért van ez az oldal, hogy névtelenül segítséget tudjunk kérni olyan ügyekben, amiket nem tudunk, de ahhoz képest, már névtelenül sem merem néha kiírni, mert tudom, hogy csak az oltás jön. Minek jártok akkor erre az oldalra? Mert azt hinné az ember, hogy segíteni..

2017. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!