Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás döntés fiatalon autóra...

Hibás döntés fiatalon autóra költeni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 20 évesen elkezdtem dolgozni és nagyon szeretnék venni egy autót, a konkrét típust már évekkel ezelőtt kinéztem. Az autó nem lenne teljesen létszükséglet, inkább úgymond hobbi, szórakozás. Sokan azt mondják, inkább rakjam félre az erre szánt összeget lakásvásárlásra, ami úgy kb. 1 millió forint.


Nekem viszont az a véleményem, ha most nem veszem meg, nem élvezem ki a helyzetet, akkor később már nem biztos hogy lesz rá lehetőségem. Ti hogy gondoljátok?



2015. jan. 2. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Tücsök és hangya tipikus esete. Én is imádom a kocsikat, de rögtön eladnám, ha nem kellene a munkámhoz, mert amúgy csak pénzkidobás. Inkább félreteszem azt a pénzt és befektetem. Szóval hangya vagyok. És te?
2015. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy hibás. Ha megvan rá a pénz és szeretnél vegyél. Persze gondolj arra, hogy ennek költségei ezek után is lesznek, de ha dolgozol gondolom gondoltál rá. Ha megteheted vedd meg. Buta szokás, hogy már elvárt, hogy az öt éves koromban talált 50 forintost is rakjam félre a házra. Gondolni kell a jövőre, de ne a ma rovására, szóval vágj bele :)
2015. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Pont fiatalon ne kuporgass már, majd kell eleget kuporgass egész életedben. Én 18 évesen teljesen saját lábamra álltam, dolgozta, pénzt kerestem, mindent megvettem magamnak, utaztam, autóm volt, éltem a világomat. És most 31 évesen van saját házam, a nevemen, erős autóm, motorom, meg minden ami kell, persze vannak tartozásaim, de nyugodtan fizetem, egyáltalán nem terhel meg. Csak annyira vigyázz, hogy ne akarj többet, mint amennyit birsz.
2015. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valaki arra költi a pénzét hogy vadászni megy, vagy motort vesz, horgászni jár, utazgat, íjászkodik, stb

Egyik se létszükséglet.

Másrészről az autó csak akkor éri meg ha az ember pénzt keres vele, mert egyébként csak luxus dolog, na de hány ember van aki nem ezzel keresi a pénzt?


Én is vettem nemrég autót pedig nem létfontosságú nekem, enélkül is tudok menni dolgozni, de engem ez érdekelt hogy legyen saját autóm.

2015. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Én azt javasolom, hogy állj mielőbb a saját lábadra. Az autó csak viszi a pénzt, nem is keveset, és ha egyszer megveszed, nemigen fogod később sem alább adni. Addig jó neked, amíg nincs.
2015. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Vedd meg a béembét.
2015. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A rövid leírásodból nem sok konkrétum derült ki.

Az biztos, hogy az autó viszi a pénzt akkor is, ha műszakilag rendben van, de nem mindegy, hogy mennyit visz el...

Alapvetően az nem hiba, ha veszel egy autót, de mellette később is tudsz félre tenni, mert bizony a lakás az, ami igazán értéket jelent.

Bármilyen autód van, annak értéke csökkenni fog, nem értékálló befektetés, plusz még költeni is kell rá, egy lakás sokkal biztosabb pont, de a kettő nem zárja ki egymást, ha okosan döntesz.

A döntés joga a tiéd... "a konkrét típust már évekkel ezelőtt kinéztem" - erre mondjuk kíváncsi lennék, hogy mi is az, mert, ha BMW, Audi, vagy hasonló divat-autó valószínűleg leeszi a gatyádat, lemondhatsz a takarékoskodástól

2015. jan. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, remélhetőleg az autó vásárlás után után is tudnék félre tenni. Még átgondolom a dolgot.


Amúgy az autó nem BMW, nem is Audi, hanem Volkswagen.

2015. jan. 3. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Jön a sok takarékos kis moly, akik leszavaznak mindenkit, aki picit is mer költeni magára, és nem teszi félre a hátra levő életére.

20 vagyok, hobbiból van autóm nekem is, nem létszükséglet egyáltalán. Nagyon jókat lehet szórakozni vele, főleg most télen :)

2015. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem takarékos molynak kell lenni, hanem előrelátóan kell gondolkozni.


Nem tudjuk mennyit keres a kérdező, mennyi idő alatt spórolta össze az egy millát, mennyit használná.. így nehéz erre válaszolni.

Ha nagyon spórolni kellett a vételárra ( több, mint egy évet, úgy hogy lényegében erre gyűjtött csak ) akkor anyagi katasztrófa lesz a buli idővel. Az autó csak a pénzt fogja vinni, a kérdező meg erre fog dolgozni, biztos jó buli.

Ha hamar megvolt a vételár úgy hogy közben nem száraz kenyéren élt, akkor belevághat, mert nem fog éhen dögleni, ha valami kehéje lesz a hobbiautónak.


Mivel, pont a lényeget nem tudjuk, így nem tudjuk megállapítani, hogy hibás döntés-e az ő esetében fiatalon autóra költeni.

2015. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!