Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jó döntés-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó döntés-e fiatalon hosszabb párkapcsolatot létesíteni? Nem kéne egy komolyabb kapcsolat előtt "körbenézni a piacon"?

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves srác vagyok, és már benne vagyok egy 2,5 hónapos párkapcsolatban. Barátnőm 16 éves.

Én simán el tudnám képzelni, hogy több évet együtt vagyok vele, de utólag nem bánnánk meg mindketten?


2009. okt. 19. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha komolyan gondoljátok egymást, akkor ez miatt ne szakítsatok. Bár úgy gondolom téged már foglalkoztat, hogy milyen lenne mással...
2009. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
nézd, ez érzelmi érettség kérdése... van olyan ismerősöm aki 16 évesen jött össze a párjával és már 20 éve együtt vannak. De sajnos a statisztikák azt mutatják, meg a tapasztalatok, hogy akik ilyen korán összejönnek, azok pár hónap, vagy pár év után szétmennek, mert még tapasztalatlanok. én 20 évesen jöttem össze egy 15 éves lánnyal, 3 év után jött rá hogy kiakarja élni magát és még előtte az élet, elhagyott és éli világát. Ilyen az élet, ne tervezzetek éveket előre, csak éljetek a pillanatnak, legyetek boldogok együtt, ha már azt veszitek észre hogy hosszú évek óta együtt vagytok, na akkor talán működni fog a dolog:) de azt mondom hogy egy embernek sajnos vagy nem sajnos, ki kell élni magát bizonyos szinten, bulizni, pasizni, csajozni, mert ha nem teszi akkor lehet hogy 2 gyerek után 28-30 évesen fog rájönni az "élhetnék". Persze nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek. Kérdésedre válaszolva: nem tudni előre sajnos hogy megbánnátok-e, valakik megbánják (a többség), valakik meg hosszú éveket együtt lesznek. 23F
2009. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Én személy szerint az "éld ki magad, majd állapodj meg" híve vagyok. A haverom pl 19 évesen ismerte meg a barátnőjét, együtt voltak 6 évig, most mentek szét. Első nője volt a srácnak, most pedig már olyan korban van, amikor már egészen más típusú nőket tud csak megismerni, olyanokat, akik már csak hosszú kapcsolatot akarnak, esetleg gyereket is rövidebb időn belül.

Ha hosszú kapcsolatra akarsz berendezkedni, csak bátran. Mindenkinek más a jó, csak az a tapasztalat, hogy az ilyen "fiatal" szerelmek úgysem tartanak sokáig, ellenben miatta kihagysz egy csomó más lehetőséget(ahogy a haverom is).

Minek elsietni a komoly kapcsolatot, ráérsz azzal később.

2009. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, ez abszolút egyedi kérdés, nagy átlagban azt mondanám, h nem jó, hiszen azért ösztönösen is ilyenkor még benned is benne is tonbolnak a hormonok, azaz ebben a korban inkább az a jellemző, h minden nap más, és ez természetes is, na aztán ha ti kivételesen ezt nagyon komolynak érzitek, akkor meg lehet próbálni, csak én ilyenkorú fiatalokat mindigattól féltek, hogy aztán nehogy 6-8 év múlva jöjjön a nagy puff, hogy mégse, és akkor meg ott marad az örökös búslakodás, hogy jaj de hülye voltam, elment az ifjíságom ... ez inkább jellemző, ezért mondom, h ha nálatok másképp van, akkor persze működhet, de meg kell hagyni, elég ritkaság számba menne

Mindezt leginkább arra lapozva h tudod ilyenkor oké h jól elvagytok, csakhogy nincs nagyon viszonyítási, összehasonlítási alapod, aztán lehet h olyanban ringatod magad, ami most pillanatnyilag szép és jó de már 1 év múlva se lesz az, azaz nem lehet erre egzakt választ adni ...

2009. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most csak ezért, "elvből" nehogy már szakítsatok! Egyébként is, honnan tudod, hogy meddig lesztek együtt? Az ember amikor igazából szerelmes, már két hét után úgy érzi, hogy "húú ebből esküvő lesz", aztán meg másfél hónap múlva egy apróságon kibékíthetetlenül összevesznek meg szakítanak. Nem akarok illúzióromboló lenni, de ez nagyon sokszor így szokott lenni. Előre nem lehet megmondani, hogy milyen hosszú lesz egy kapcsolat.

Egyébként meg Te érzed: ha hűséges tudsz lenni, akkor marhaság lenne nekiállni kicsapongni, főleg úgy, hogy egy jó kapcsolatot tönkreteszel miatta.

Hogy utólag megbánod-e, azt nem tudom, de két dolog biztos: 1. érettebb korban is van, hogy az ember megbánja a döntéseit. Szóval ha megbánod, az nem azért lesz, emrt fiatal vagy. 2. szerintem épp azt bánnád meg, ha most elvből dobnád őt. Egyébként komolyan szereted? Csak mert furcsa, hogy ilyesmik az eszedbe jutnak. :-)

Ami viszont káros lehet, az az, ha túl korán elkezdtek "felnőtteskedni". Szóval 18/16, legyetek nagyon boldogok, de úgy, ahogy azt egy egyészséges 18/16 éves pár tenné. Szóval olyasmi még korai lenne nagyon, hogy 24/7 együtt vagytok, állandóan együtt alszotok, stb. Szóval azért legyen életetek, legyenek barátaitok.

2009. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
korán még nem szabad összejönni, ki kell élnie maguknak az embereknek: hatalmas partyk, flörtölések, csajozás és szex minden mennyiségben.
2009. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!