Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megérné?!

Szerintetek megérné?!

Figyelt kérdés

Most megyek tizedikbe és gondolkoztam rajta, egy kis számolás után kb. kiszámoltam (Ha nem változnak addig a jogosítványra való törvények) akkor kb. tizenegyedik elején már meglehetne a jogsim (akkor leszek 17 éves)

Lehet rosszul tudom, javítsatok ki, de akkor már vezethetek egyedül.Az iskolától kb. oda-vissza 40km-re lakok és hát egy átlagos autó fogyasztása annyin kb. 3-4 liter, a napokban 4 liter benizn kb 1800 forint.

Szerintetek megérné autóval járnom???

Megspórolnék vele több órát, a buszozás miatt, de szerintetek ez egy idő után nem lenne túl költséges?

Még ha nyáron dolgoznék is.. De a tanulásra nézve, tuti jobban menne, hogy nemkéne kapkodnom annyira reggel..



2013. júl. 12. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégha ugyanannyira is kijönne az üzemanyagköltség mint a busznál de a kocsinál vannak egyéb költségek is. Úgymint biztosítás (a te életkorodban ez akár 100 000 forint/év is simán lehet), teljesítményadó, kötelező szervízek, karbantartás. Nem vagyok a jogsid ellen, nagyon jó dolog az, viszont vannak költségei. Ha a szüleid fizetik akkor tedd le a jogsit, de az nem biztos hogy olcsóbb jelen esetben a kocsival való ingázás.
2013. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát a jogosítványt leszeretném rakni, nem olyan a családom szerencsére, hogy mindent megkapok, szóval dolgozni fogok a jogsi pénzért, de igen elég költséges lenne, ha leváltanám a buszt kocsira, de az tuti, hogy az érettségire való felkészülést megkönnyítené, mivel szerintem egy nap 3 órát megtudnék vele spórolni.
2013. júl. 12. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Járj biciklivel. Érettségire olyan dugattyúlábad lesz, hogy imádni fognak a lányok.
2013. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ha nem 20 km-re laknék az iskolától..:D

2013. júl. 12. 23:22
 5/10 anonim ***** válasza:
20 km kb. egy óra az átlag magyar terepen. Ha nem kell mondjuk tornafelszerelést cipelni pont kényelmes tempó még hátizsákkal is.
2013. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vidékről járok egy hegyen át ígyis a busshoz már reggel 5:45kor kelni kell, szóval a bicikli felejtős :/
2013. júl. 14. 01:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor robogó vagy dongó. Már belsőégésű motor, de még mindig tizedannyi a fenntartása mint egy autónak.
2013. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt már a 3-4 literes fogyasztás is problémás lesz...
2013. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 waland ***** válasza:
A jogosítvány letételét mindenképp támogatom, ha meg tudsz dolgozni az áráért. Autót viszont ne vegyél, amíg nincs stabil munkahelyed, mert nagyon sok a költség vele. A legjobb, ha nem akarsz buszozni a robogó, az kb 3-4 liter 100-on, az 2,5 út. Havi 20 napot jársz, az legyen 800km, 32 liter benzin - kb 13000ft. + évente 3000 biztosítás. Ha ki tudsz gazdálkodni ennyit, akkor időben megérheti, pénzben biztos nem (a bérleted nem hiszem, hogy több 2-3000-nél) ha viszont soknak tűnik, akkor sok is.
2013. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt inkább az időről lenne szó, mert a bérletem tényleg nem több 2-3 ezernél.. De már azért amikor az érettségire nagyon kell készülni akkor az a 2-3 óra ténylegesen jól jönne.
2013. júl. 14. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!