Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok! Ti mennyiből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok! Ti mennyiből éltek meg havonta?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól első sorban a kérdésem, akik "átlag" magyar viszonylatok szerint élnek, tehát inkább az alacsonyabb fizetésekre gondolva. (Senki ne vegye pejoratívnak, csak nyilván havi 4-500ezer mellett nem merülne fel bennem a kérdés. :D)

Szóval, mi most tervezünk összeköltözni párommal. Nekem halvány fogalmam van a megélhetés árairól (tehát nem - csak - a számlák, hanem kaja stb), neki semmi, azt se nagyon tudja, magára mennyit költ havonta. Kíváncsi vagyok, másoknál hogy alakulnak az összegek.


Mennyit költötök számlára, rezsire? Kajára, egyéb bevásárlásra? Luxusra?

Kijöttök a fizetésekből? Tudtok félretenni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 14. 17:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Mi ketten összesen 300e Ft-ot keresünk. Én 140e Ft-ot párom 160e Ft-ot.

Családi házban élünk, a házat ötököltük, 90 a rezsi + az autó.

Mivel nincs kölcsönünk és nincs albérlet meg egyéb, így mindenre van pénzünk.

2016. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Megyeszékhelyen albi+rezsi átlag 80ezer (viszont mi 5 éve élünk itt, azóta nem emelt a tulaj bérleti díjat, ma már nem találsz 40ért albit). Ez egy másfél szobás panel.

Ebben a tv+net, telszámlák nincsenek benne.

Kaja, ha spórolsz, kijön két emberre 60ból.

Egyéb bevásárlást nehéz hónapra lebontani.

Ezeken felül ha van kocsi, annak a ktg-ei, ha nincs, buszbérlet.

2016. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ami közös

Rezsi: 30-45e körül (beleertve net és közös költség)

Kaja: 60-80e de nem figyelünk rá, hogy ezen spóroljunk

Tisztasági szerek, WC papír stb: max havi szinten 10-15e

Az albérlet 95e


Egyéni

Kocsi nincs csak néha kölcsön kérem szüleimtől vásárolni, arra a benzin max 5e

Telefonom nekem 3e

Plusz havi BKV bérlet

Edzésre bérletem 10e


Ebből a kaja és a bérletem céges cafeteriaból van, úgyhogy az a pénz lényegében megmarad.


Van spórolt pénzünk és kb két hetente járunk ide oda programokra.

2016. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%

Én ugyan már nem a nagyon fiatal kategóriát képviselem, de 60-ból két embernek nincs meg a kaja.

Háztartást vezetek, főzök szinte minden másnap.Horribilis összeg az étel.

Havi 300.000 mindenképp kéne két embernek ahhoz, hogy ne centizgessen hó végén.

2016. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk úgy van meg a kaja 60ból, hogy nem főzök minden nap. 2, de inkább 3 napig esszük ugyanazt. Egyedül keresek, így muszáj.
2016. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Akkor valamit én nem csinálok jól...

Rengeteg pénzt otthagyunk a boltban vásárláskor.Adok a minőségre, de nem a legdrágábbat veszem.

Főzni azért (is) főzök minden másnap, mert lételemem a konyha, másfelől főtt ételt fontosnak tartom.

De ha csak mondjuk egy hónapban kétszer főzöl húslevest, számold ki, az mennyi.És ez csak húsleves, kétszer.Emellett a hónap többi napjain is kell enni.

Pont ma vettem csirkecombot, közel ezer forint volt, és ebből holnap lesz kétszeri evésre való kettőnknek.(tejfölös csirkepaprikás) Akkor ugye nem számoltuk, hogy venni kellett tejfölt is, oké filléres téma.Étolajat tartani kell otthon.Az már nem filléres.

Reggelikről, vacsorákról nem ejtettem szót.

Ezenkívül csak eszel reggeli/vacsi mellé paradicsomot, paprikát vagy bármit.Gyümölcsről, tejtermékekről sem beszéltünk.Sajt is, túró is drága.

Szóval kedves kérdező, simán elmegy egy százas csak az ételre két ember esetében.Számold ki a rezsit, ami 35-40 alatt nem nagyon van.Ha még ehhez lakbért is adsz...hát, kevesek az itthoni fizetések.Persze régiótól is függ.

2016. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nekünk lakás (garzon) 56 ezer Ft.

Kaja: 30-40 ezer Ft.


Luxusra: max 10. ezer Ft (étterem, mozi, élményfürdő stb)


Félretenni is max 10 ezret szoktunk.

2016. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mi közös kasszán vagyunk.

A férjem fizetése 120 ezer, ebből élünk, mivel ez a több.

Az enyém kevesebb, csak 80 ezer, ez teljes egészében megy megtakarításnak.


Rezsi: télen max 35 ezer,

tavasszal és ősszel 20-27 ezer között van,

nyáron 15-25 ezer között.


Bevásárlás: 45 ezer havonta. (kaja plusz tisztító és tisztálkodószerek.)


Én szedek külön vitamint, plusz a férjemnek van 2 biztosítása, ezek együtt: 20 ezer.


Plusz 6000 megy el neki havonta vonatra.


Ami megmarad, abból megy a szórakozás, amikor megyünk valahová, illetve én könyveket szeretek venni, a férjem kártyákra költ.

Extra kaja is ebből megy (kínai, meki, kfc, gyros) mikor mi. Természetesen ilyesmit nem eszünk minden héten, csak alkalmanként.

A telefonjainkat a nyári időszakban szoktuk feltölteni, amikor a rezsi kevesebbe kerül, téli időszakban nem.


És mint említettem, az én fizetésem megy megtakarításnak. Amikor télre fát hozatunk begyújtani, ebből veszünk ki. Vagy ha valami más extra kiadás lenne...(pl tavaly nyáron tönkrement a mikrónk, akkor ebből vettünk ki, hogy másikat vegyünk), egyébként nem piszkáljuk.


Korunk 30/N, 27/F

2016. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Fővárosban vagyunk, a rezsit nagyjából már számolgattuk, bérleti díjjal együtt 80-90 menne rá. Hozzátéve még az egyéni költségeket (mobilszámlák, bérlet, diákhitel, stb.) az jött ki, hogy olyan ~60 maradna havonta kajára és egyéb bevásárlásra (tisztasági szerek stb). Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ennyiből mennyire lehet fenntartani egy háztartást, félretenni meg biztosan nem tudnánk.
2016. ápr. 15. 10:17
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha 60 ezer marad tisztan kajara, tehat mar megvan a BKV berlet, stb, abbol szerintem ki lehet jonni, legalabbis mi kijovunk, bar nem egyszeru, felretenni egyertelmuen nem lehet, de meg a szorakozas is necces.

En ket-harom naponta fozok, altalaban valami husos kajat, esetleg fozelek, de oda kell figyelni hol vasarolsz. Figyeljuk az akciokat, hogy hol lehet a legolcsobban megvenni a csirkemellet (most pl 1200ert veszem kilojat, raadasul szepek, szoval szeletelesnel sem dobok ki sokat, nem is tul vizesek, igy nem fo el a fele:)). Ezek aprosagoknak tunnek, de hosszutavon nem mindegy az a parszaz forint sem ha ennyi penzbol jottok ki.

Hozzateszem, azert remek dolog egyutt elni, nem banom, pedig volt mar olyan varatlan kiadas, mikor egy hetig krumplit ettunk krumplival:)

2016. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!