Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok! Ti mennyiből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok! Ti mennyiből éltek meg havonta?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól első sorban a kérdésem, akik "átlag" magyar viszonylatok szerint élnek, tehát inkább az alacsonyabb fizetésekre gondolva. (Senki ne vegye pejoratívnak, csak nyilván havi 4-500ezer mellett nem merülne fel bennem a kérdés. :D)

Szóval, mi most tervezünk összeköltözni párommal. Nekem halvány fogalmam van a megélhetés árairól (tehát nem - csak - a számlák, hanem kaja stb), neki semmi, azt se nagyon tudja, magára mennyit költ havonta. Kíváncsi vagyok, másoknál hogy alakulnak az összegek.


Mennyit költötök számlára, rezsire? Kajára, egyéb bevásárlásra? Luxusra?

Kijöttök a fizetésekből? Tudtok félretenni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. ápr. 14. 17:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát, igazából én elég minimális kaján is elvagyok, egyetemistaként éltem egyedül albérletben, ott azért bőven volt olyan, hogy 10-15ezer Ft-ból kellett megoldani egy hónapot, de ott azért megvolt mellette, hogy család néha csomagolt otthonról kaját, stb, meg tényleg nem akadtam fent azon, ha egy hétig csak joghurton meg szendvicsen éltem. Szóval ott annyit költöttem, amennyi volt, és kész.

Párom viszont igényli a főtt ételt minden nap, meg hát azért ha már külön élünk, akkor jó lenne normálisan háztartást vezetni, nem csak "nyomorogni".

Ő is ettől tart igazából, ő egy korábbi párjával már élt együtt, de az egy nagyon hirtelen beleugrás volt (nem is tartott soká), és ott nagyon feljártak azzal, hogy nem gondolták át a költségvetést. Szóval a párizsis kenyéren kívül mást nem nagyon evett, és ezt ő sem ismételné meg.


Bízom abban, hogy menni fog. :) Itt jó néhány válaszból látszik, hogy mások is megoldják. :)

2016. ápr. 15. 14:27
 12/22 anonim ***** válasza:
Én 85-öt keresek,párom 200-at. Ebből 100 megy a kozos szamlankra (hitel, lakastakarek). Rezsi kb 40. Mi havi egyszer nagybevasarlast tartunk kb 50 ezer ertekben. De ilyenkor ugy,hogy kartonnal a legfontosabbakbol.wc papir, altalaban vannak duplán csomagolt dolgok,pl a tisztitoszerek. Húsokat, zöldségeket, huvelyesek,köretnek valókat. Ezek nagyon sokaig kitartanak es nagyobb kiszerelésben olcsobbak is es nem kell Naponta cba-ba járkálni.
2016. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy fog menni Kérdező!:)))

Nem lesz könnyű, de ha valaki minimálbérből gyereket el tud tartani, akkor ti fiatalon simán boldogulni fogtok.

2016. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Csak a kreativitáson függ. Én is így kezdtem három élve, volt hogy kettőnkre negyven volt csak kajára és tisztálkodásra egy hónapra. Szerencsére többen segítettek, meg utána jártam a dolgoknak, akciók, piac, mi az olcsó étel.. akkor heti egyszer fért hús, minden nap volt főtt étel, de két három napra ugyanaz, olcsó párizsi, virsli, krumpli, rizs, tészta, káposzta, répa...

Most jóval több jutna, de nem költünk havi ötvennél többet, félrerakunk. Közben vegák is lettünk, így kicsit még olcsóbb is, bár oda kell figyelni, hogy minden tápanyag meglegyen. Kedvenceim a zöldséges fasírtok, idényzöldségek nyersen, fagyasztottak és szárazak (pl lencse) főzeléknek. Sok sikert!

2016. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A fővárosban nekünk elment az albérletre 100 ezer. Kajára minimum 30 kell és akkor nem éheztek. Szerintem olyan 200 ezerből el lehet éldegélni, de szórakozni étterembe/fizetős helyekre járni, szép ruhákat venni nem nagyon lehet, se kocsit fenntartani, de az Budapesten amúgy sem szükséges. Arról ne is beszéljünk, hogy 100 ezerből csak egy egérjuk körüli lakást tudsz kibérelni, egy normálisabb lakás, ahol van egy kis élettered is az 120+rezsi.


Szóval röviden, szerintem 200 ezerből nem olyan szép az élet. 300 felett már jobb.

2016. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A lakás fix, hogy hova mennénk, 45ezer+rezsi lenne, én olyan 80 körülire saccoltam az egészet, de sajnos erről kb. infónk sincs, így tényleg csak tippelés. Kocsink szerencsére nincs, nekem a bérletet meg fizeti a munkahely, így csak páromnak kell. :)

Nálunk a nagyobb kiadást az jelenti, hogy páromnak van szülőktől örökölt hitele, nekem diákhitel, illetve mindkettőnknek mobiltelefon, mobilnet, amit egyelőre nem tudunk lemondani. Szóval a "saját" kiadások jönnek ki olyan 100ezer körülre, így hiába a 250 körüli összbevétel, jóval kevesebből tudunk gazdálkodni, jelenleg legalábbis.

2016. ápr. 20. 15:03
 17/22 anonim ***** válasza:
Havi 125e Ft-ból élünk meg ketten egy hónapban. Az én fizetésemet ami 130e azt félre teszük. Igaz néha napján amikor bejönn egy csodálatos összegű csekk akkor húzzuk a szánkat, de megoldjuk. Szerencsére albérletet nem kell fizetnünk mert a lakásunk saját.
2016. ápr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

160ból marad kb 120

45lakbér

rezsi:15-20

utazás:11

bevásárlás:háztartási/higiénia/kaja: 45kb ... igen ez rohadt drága.

Észre sem veszed és fogy fogy, főleg hogy el kell menni majdnem minden nap vásárolni valami hülyeséget, mert ez meg ez elfogyott. Ezek átlagos költségek tehát +/- 5000forint eltérés lehet, mert valami nem fogy el pl 2-3 hónapig ha megveszed, pl mosószer/öblítő meg ilyenek.

Igazából tudni kell hogy mit hol kell megvenni és le lehet csökkenteni(az a vicc hogy ezek szinte a legolcsóbb helyekről való dolgok és így circa 45). Mert ha pl megveszel mindent a tescoban akkor rosszul jársz.. van olyan dolog ami ott 3x annyiba kerül vicc nélkül.

Luxusról ne is nagyon álmodj :DD

2016. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyébként protip, ami drága kajából az a hús és a tejtermék. Egyébből meg ha ész nélkül rakod a mosószert/öblítőt meg ész nélkül nyomod a többi takarítószert is. Ezek a mai cuccok már annyira koncentráltak hogy alig kell belőlük, cserébe horribilis áruk van. Meg pl a 32 darabos wcpapír gurigája asszem kevesebb, mint fele annyira jön ki, mint a 4 darabos.


Rengeteg dolog van, amiből érdemes a 2-t fizet 3-at vihet akcióknál beszerezni akár 2 szettet is (elfér 6 nagy mosogatószer a kamrában fél évig is, mire elfogy, mert máris spóroltál rajta egy csomót). Fogkrém is szokott tudni ilyet stb. Ezek egyesével csak pár száz forint max egy ezres és az is hónapok alatt, de ha csinálsz 3 havonta 20-30 ilyen vásárlást, hogy valamit ami még nem fogyott el de durván akciós és nem romlik megveszel előre, akkor máris nyertél havi pár ezer forintot átlagolva. És ha szűkösen vagy, számít.


Meg ha csak heti 2 nap megvagytok hús nélkül (reggelibe felvágott ettől függetlenül mehet, csak a főétkezésből kispórolva), akkor egész jót lehet rajta spórolni.


Nagyon fontos dolog, hogy NE a tescoban akarj olcsó lakberendezési dolgokat venni (kuka, tányérkészlet, függöny), mert a jobb beszerzési ár 4-5-6xosa. Meg nem kell neked jysk-es függöny, kivéve ha a legolcsóbb fajtájuk akciós. Eurós boltban van kb minden, olyan is, de jó áron van és kibírja. Van azért, amiből meg érdemesebb a drágább, pl most vettünk új zuhanyfüggönyt pár ezerért mert a régi 790ft-os nem bírt egy hónapot se... De rengeteg dolog van, amiből tök jó a 790ft-os is, ugyanazt tudja. A 350ft-os abrosz pl fél éve elvan az asztalon. Itt-ott picit elszakadt, de a drágább is elszakadt volna + ezt nem kerül annyiba cserélni.


Én kb 80-90ból jövök ki egyedül (olcsó az albim, rezsivel 40-50/fő mert van lakótársam, a szoba saját csak) emellé kaja kijön 30-ból (nasival együtt) akár, a maradék meg egyébmás, ha jut. Barátom létezése ezt nem dobja meg annyival, bár én nem eszek húst ő meg igen... De én imádom a chipset ami nagyon drága, ő meg nem igényli annyira... Szóval szerintem ő is kijön 30-ból, nem eszik sokat. Ha sokat enne simán lenne 40. A rezsit nem dobja meg sokkal, a víz/áram együtt kb +3k, a főtés nem lesz tőle több, mert néha miatta kell felcsavarni az tény, de ha együtt alszunk akkor nem zavar annyira és elég sokat lehet lejjebb, mintha egyedül lennék. Az talán még "vissza is hozza az árát" nálunk.


tl;dr kb 50+30+30+15 = 125, de itt van lakótárs, nem saját az albi. Az megdobná még 30-cal. És nem spórolunk olyan módon, ami miatt rosszabb lenne (nem veszünk rosszabb minőséget és nem nélkülözünk), csak akciókkal meg olcsóbb tárgyakkal, ha funkciója ugyanaz, mint a drágának.

2016. ápr. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Amin nem érdemes spórolni így pár dolog: kényelmes ágy, akármilyen sokba kerül, egyszer kell megvenni. Teflon konyhai cuccok (serpenyő, sütőforma). Mosogatószer és társai, a vacakabb fajták kb fele annyiba kerülnek de 4-5x annyit nyomsz ki belőle, hogy érjen valamit.

De az eurós/százforintos ruhaszárítón is boldogan elvan a ruha. És kétezer forinttal olcsóbb volt és évek óta semmi baja.

2016. ápr. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!