Bérlőket be kell jelentenem? Ha igen mennyi és hova?
Ha lakcimbejelentésre gondolsz, az egy rendkivül veszélyes dolog, mert akkor nem tudod a nem fizető bérlőt rövid úton kirakni, mint a macskát sz*rni, mert a rendőrség látva a lakcimkártyáját, visszarakja. Évekig pereskedhetsz, mire törlik
Emiatt a lakcimbejelentés ’piaci ára’ a beköltözhető és a lakott ingatlan értékkülönbözete, amit akár több millió forint is lehet, emiatt általában nem szokták a bérlők kérni.
Ha adóbejelentésre gondolsz, akkor a kövekező adókkal kell számolnod:
Mindent a bruttóból kell számolni, de le lehet vonni a bruttóból 10% kedvezményt, viszont a rezsire fizetett összeg is beszámit az adóalapba, tehát a villanyszámla után is fizetsz kb. 30% adót.
SzJA 16%
EHO 14%
helyi adók: kb. havi 5eFt (de m2 arányos és erősen emelkedő)
Nem véletlen, hogy a lakásbérbeadást általában nem adózzák le.
Akkor kell feltétlenül adóznod, ha a bérlő az Europai Unios Albérlettámogatásból bérel. Ekkor havi 200.000.-Ft-ot kap, tehát a havi 80eFt-os bér elég soványka. Falun levő komfortnélkülieket szoktak havi 100eFt-ért kiadni EU-soknak.
Mekkora a lakás? Komfortos? Hol van?
A kaucióra nagyon vigyázz! Kéthavi bér+rezsi általában az általános kaució, de gyerekesnél ez mindig kevésnek bizonyul.
Ha akarsz irhatsz a privat üzeneteimre is, egy két napon belül válaszolok.
Adóznod kell a jövedelem után, ami a jövedelmed 16%-a. Szóval 80.000 forintból havonta 12.800 forintot, amit negyedévente kell adóelőleg formájában befizetned. A rezsi kiadásként lejön a bevételedből, az után NEM adózol, csak a tiszta jövedelem után. Ha a bérbeadás mellett van más jövedelmed, és együtt a bérbeadásból származó jövedelmeddel meghaladja az egymillió forintot évente, akkor a jön még a 14% EHO.
Legjobb ha közjegyzőnél készíted a szerződést, akkor könnyebb kirakni a nem fizető bérlőt.
Ideiglenesre nyugodtan bejelentheted a bérlőd, ha ragaszkodik hozzá, nem oszt nem szoroz, ha nem csengetne, és nem akarná elhagyni az ingatlant.
S egy jó tanács; az ingatlanirodákat kerüld, csak lehúznak, jó esetben "csak" egy hó kaucióval!!! Egyedül is gyorsan kilehet adni az ingatlant, pláne ha rendben van, és jó helyen.
Sok sikert!
Még annyit; semmiféle helyi adó NINCS bérbeadás esetén, csak a NAV-nak adózol!
Hülyeségeket ír az előttem lévő!
Mivel a végrehajtók közjegyzői okiratra is csak 9-12 hónap után emelik fel a feneküket, a nem fizető bérlő addig röhög a markába és olyan bér és rezsitartozást halmoz fel, melyet piszok nehéz lesz behajtani tőle. Egy – az adós által elismert – tartozás végrehajtói bahajtása is több évig tart a mai világban, nem szabad belemenni.
Én arra a szerződésre esküszöm és minden kiadó lakásomnál igy szerződök, amit a Lakásbérbérbeadók Egyesületének elnöke mondott egy kilakoltatással foglalkozó TV müsorban (RTL vagy @tv nem emlékszem, de megvan az adás felvétele valahol a számitógépem rejtett zugában).
Maga a szerződés is megvan, hiszen ezt kötöm a bérlőkkel és elég rábökni a megfelelő pontra, máris húznak el maguktól.
Továbbit, ha irsz nekem a bubotibor@gmail.com cimre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!