Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik a tulajok,...

Miért nem engedik a tulajok, hogy kisgyermekkel béreljünk lakást?

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk, és 98%-ban abba ütközünk, hogy "gyerek nem engedélyezett". Akinek nem telik saját lakásra, az mégis hol lakjon gyermekkel? Egyszerűen nem értem, mi ennek az oka. A felnőttek is csapnak akkora zajt, mint a picik, pl bulizás, kiabálás. Ha bármiben kárt tesz, azt úgyis le lehet vonni a kaucióból. Van erre értelmes magyarázat?
2014. okt. 18. 10:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha gond van az albérlőkkel, gyerekes családtól nehezebb megszabadulni.

A kisgyerekeket jellemzően nem tartják kordában a szüleik, és nem szeretnék arra időt és energiát pocsékolni, hogy a károkozást kijavítsam.

Ha nagyobb gyerekek vannak, azokat én is szívesebben fogadom.

2014. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az miért elképzelhetetlen, hogy a bérlő kijavítja a maga által okozott kárt? Aki ennyire nem bízik az emberekben, az miért tart bérlőt? Nem mindenki azért bérel, mert csóró, hanem mert pl nem szeretne állandóan rákölteni egy saját ingatlanra, ami folyamatosan veszít az értékéből. Olyan albérlőt kell választani, akitől nem kell "megszabadulni" meg "kitenni", hanem együtt lehet vele hosszútávon működni. Kérjenek a tulajdonosok kereset igazolást, vagy akár erkölcsi bizonyítványt. Nyugaton BAR lista igazolást is kérnek, nem is szimpátia alapján megy a választás. Elképesztő, ami itt folyik, bérlő és tulaj részről is!!!
2014. okt. 18. 21:46
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

"Aki ennyire nem bízik az emberekben, az miért tart bérlőt?"


Sajnos ez egy jogos kérdés, tény hogy rengeteg köcsög tulaj van, aki nem törődik sem a lakással, sem a bérlő igényeivel, bezzeg a pénzt akarja. Ismerősöméknél pl ki akarta festetni velük a lakást, meg minden meglévő hibát rájuk húzni, pedig már beköltözésnél is ők rakták rendbe.


De ettől függetlenül még mindig maradnak a szar törvények, ha ezeken változtatnának, akkor nem kellene feketén lakást kiadni, meg a bérlőtől félni.

2014. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a törvénnyel van gond, mert nem hiszem, hogy jobb lenne a társadalom attól, ha gyerekes családokat könnyen ki lehetne tenni az utcára. Nyugaton egyenesen lehetetlen kitenni a bérlőt, éppen ezért választják meg az elején. Kereset igazolás, vagy banki fedezet igazolás, negatív BAR lista, referencia előző tulajoktól, ezek nélkül teljesen esélytelen. Ha ezen a rostán valaki átmegy, de netalán váratlanul megszűnik a munkahelye, bizony nem lehet tőle "megszabadulni", bár nyugaton munkanélküli segélyből meg lehet élni. Én továbbra is azt mondom, mindenki olyat béreljen, amit megengedhet magának, és mindenki olyannak adja bérbe, akiben bízik! Az emberekkel van a gond, nem a törvénnyel!
2014. okt. 19. 21:30
 15/24 kovpet ***** válasza:
94%

"ha gyerekes családokat könnyen ki lehetne tenni az utcára"


Nem a gyerekes családot dobják ki, hanem a nemfizetőket. Ha ezt nem lehet megtenni, akkor rossz a jogrendszer. Hiába szomorú, ha kiteszik a gyerekes családot, az még szomorúbb, ha évekig ingyen élnek egy magánszemély ingatlanában, aki emiatt lehet, hogy az utcára kerül. Mert azért ne felejtsük el, aki kiad egy lakást, az nem feltétlenül milliárdos. Simán változhat neki is a vagyoni helyzete és szeretne beköltözni a kiadott lakásba. Ami nem lehetséges, ha nem lehet kivágni az ingyenélőket, mint macskát szarni.


A gyerek nem kerül az utcára amúgy sem, mert a gyámügy védelmébe veszi. Ami nem vidám helyzet, de a hajléktalanságnál sokkal jobb.

2014. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

"nem hiszem, hogy jobb lenne a társadalom attól, ha gyerekes családokat könnyen ki lehetne tenni az utcára"


Akárhogy nézzük, az albérlet kiadása az üzlet, szolgáltatás, és mindkét félnek vannak kötelezettségei, és meg van hogy mit kap cserébe. És szerintem szomorúbb dolog tényleg az, hogy valaki fordított esetben belakja magát a lakásodba, és neked kell átlag ember fizetéséből eltartanod egy idegen családot, gondolom te sem örülnél neki.


"Nyugaton egyenesen lehetetlen kitenni a bérlőt, éppen ezért választják meg az elején. "


Itt is, éppen ezért válogatják meg kit vesznek fel bérlőnek, és éppen ezért mondják azt hogy gyerekkel nem jöhetsz.


" mindenki olyannak adja bérbe, akiben bízik"


Na igen, és a mai világban kiben bízol meg? Főleg az előbbi "nem teheti ki a bérlőt" tudatában?


"Az emberekkel van a gond, nem a törvénnyel!"


Igen, az emberekkel gond van...pont ezért kellenek a törvények, amik rendet raknak közöttük. Mert jelenleg pont a törvényes út kihasználása jelenti a legnagyobb ingyen élési lehetőséget, míg a tulajnak a legnagyobb kárt. Főleg ha tényleg törvényes úton megy az albérleti szerződés, akkor joggal várhatná el a tulaj, hogy ha már lepapírozza, és adózik is utána, akkor ne őt szopassák meg.

2014. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%

Én sem adnám ki a lakásom, olyannak aki gyerekkel jön. Miért?


Mert ha nem fizetnek, felhalmoznak tartozást nem tudom vagy csak nehezen kirakni őket a gyermek végett.

Ez nem ellenségeskedés, szeretem és majd én is akarok gyereket, de mai világban...


Egyébként nem is vállalnék gyereket míg nincs saját otthonom.


Ha nincs rá pénz akkor minek? Először karrier, majd mikor van saját otthon akkor jöhet gyerek. Azt sem szeretem látni, mikor szülő kisgyerekkel tömegközlekedik, miért? Mert tele van csövessel, cigánnyal. Nem normális.

Én nem tenném ki ilyennek a gyerekem,.

2014. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

"Először karrier, majd mikor van saját otthon akkor jöhet gyerek."


Jól hangzik, de ilyen hozzáállással már rég kihaltunk volna.


"Azt sem szeretem látni, mikor szülő kisgyerekkel tömegközlekedik, miért? Mert tele van csövessel, cigánnyal. Nem normális.

Én nem tenném ki ilyennek a gyerekem,."


1. A tömegközlekedésben nincs több csöves meg cigány, mintha az utcán sétálnál.

2. Miért gond az ha tömegközlekedéssel megy a gyerek, szülő?

3. Miért jó az, ha a gyereked egy burokban neveled?

2014. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem nevelem, nem fogom burokban nevelni, csak nem akarom kitenni mindennek.


Tömegközlekedést nem tartom egészségesnek. Tömeg, beteg emberek (mentálisan is), sokszor hajléktalanokat felengednek. Kötekedő, részeg alakok. Egy gyereknek ez nem való.


Biztonságban, egészségben. Ez az én véleményem.

Úgy, hogy az embernek még otthona sincs, és albérletből albérletbe megy, az normális szerinted?


A gyerek lelki világára nézve sem az, szerintem..


De nekem mindegy. Egyébként is túl vagyunk már népesedve, és írtja az embereket a kormány (jelenleg nem a magyarra gondolok) csak a sok naiv, hiszékeny ember ezekről nem tud, vagy nem akar tudni... :-)


Végeredményként, saját otthon, autó és utána gyerek.

2014. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Vannak azért fontosabb dolgok is egy gyermek életében, mint a saját lakás meg az autó, de az egy másik topic.

És ha valaki gyerekbarát albérletet kínál, az azt jelenti, hogy ő bízik az emberekben? Ő miért nem fél attól, hogy el kell tartania egy idegen családot? Én személy szerint örülök neki, hogy léteznek azért olyanok is, akik képesek önmagukon kívül másra is gondolni, és nem egyből a legrosszabbat feltételezni. Őszintén, szerintetek egy családon ránézésre nem látszik, hogy fizetni fog-e vagy sem? Intelligens, jól szituált párok gyerekkel, miért ne fizetnének? Aki sumákoló, szedett-vedett családnak adja bérbe a tulajdonát, az magára vessen. Szerintem.

2014. okt. 21. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!