Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha új albérletbe költözök és...

Ha új albérletbe költözök és az előző bérlő már elhasználta a kezdeményezés évi limitet akkor mi van?

Figyelt kérdés
Tehát ha most új helyre költözök de az előző bérlő nagyon sok áramot használt pl akkor én fizethetem a magasabb költséget?
okt. 20. 23:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9, Jól mondta az előző, diktálunk havonta. De a jelleggörbe úgy néz ki, hogy a nyári hónapokban nagyon alacsony fogyasztást enged, télen meg iszonyú nagy mennyiségeket, és hiába megy már két éve, nem igazítják a görbét a helyi jellegzetességekhez sajnos.

Nálunk a melegvíz és a tűzhely is gázos, és bár valamennyit számol a rendszer a vízre, de nem annyit, amennyit mi elhasználunk - így a nyári hónapokban folyamatosan túllépjük a keretet, télen viszont nem fűtünk annyit, mint amennyit megenged. Így éves szinten rendben vagyunk.

De mivel augusztusban nullázzák az évet, és nem nézik, hogy maradt még az előző évi keretből felhasználatlan egység, így augusztusban és szeptemberben is túllépjük a limitet a víz miatt, piaci árat fizetünk. Októberben a fűtésszezon miatt már magasabb a limit, novemberben meg pláne, így olyankor már marad annyi keretünk, amit korábban "túlhasználtunk". Ilyenkor kapok egy korrigáló számlát három hónapra visszamenőleg, ahol újraszámolnak mindent a támogatott fogyasztással, a piaci alapú túlfizetést meg elszámolják és annyival kevesebbet fizetek adott hónapban.

okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11# Egyszerűbb lenne váltani átalánydíjra. Én is diktálós voltam, de 2022-ben átálltam átalányra. Ez egyenletes fizetést tesz lehetővé, és nem foglalkozom a jelleggörbével, meg havi limittel, de nem is tudnám követni, hogy számolnak. Kicsit magasabb havi fogyasztás elszámolását kértem, hogy ne érjen meglepetés az évfordulón, ha kemény tél jönne, így még a nyáron visszakaptam a túlfizetést.
okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12, Esetünkben is, mint a kérdezőnél, albérletről van szó. A diktálós megoldás emiatt szerencsésebb, mert így mindig azt fizetjük, amit fogyasztunk, ez a legtisztább minden féllel szemben. Legalábbis a hülye görbe előtt így volt. :D


De igazad van egyébként, ha saját lenne, már biztosan átalányra váltottunk volna.

okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nézd meg, hogy az utolsó leolvasás, vagy az aug-i forduló óta időarányosan belefért-e a rezsicsökkentésbe az előző havonkénti fogyasztása. Ha nincs kiugró fogyasztás, akkor semmi gond.
okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!