Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten polgári lakás...

Budapesten polgári lakás albérlet, hogyan lehetne lezárni a felső szomszédtól átjövő zajokat?

Figyelt kérdés
Konkrétan őket annyira nem hallom. Még a dobogás se zavar annyira, de a hálószobám felett van a konyhájuk és nem tudom hol futnak a csövek, de minden egyes alkalommal, hogy megnyitják a vizet, mintha a fejemre csorgatnák. Reggel korán mennek munkába, ezért 5:30 és 6:30 között szoktak a konyhában tevékenykedni, én nekem meg nem kell felkelni 8-ig, mert más műszakban dolgozok. Viszont így én is velük ébredek és már nagyon kivagyok. Már azon vagyok, hogy legipszkartonozom a plafont, de az meg nem a legjobb megoldás. Tudnátok valami olyasmit mondani, ami nem kétnapi munka meg 150 ezer forint?
okt. 18. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gipszkarton lószart sem ér, csak ha van mögötte szigetelés.
okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak a normális hangszigetelés a megoldás, vagy esetleg, ha átrendezed a lakást, és máshol alszol.
okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es: van akusztikus gipszkarton. És 3 centis kőzetgyapotot néztem

2-es: nem opció az átrendezés, mi a "normális hangszigetelés"?

okt. 18. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre igazából az egyetlen jó válasz az, hogy: ha nem akarsz költözni, akkor majd megszokod.

Nálunk is ez van. Konkrétan az ágyunk mögötti falban futnak a vízcsövek. (Nálunk fürdő, nem konyha van ott szerintem.) Régebben nem is volt annyira durva, de a falszomszéd valamit felújított pár éve, és azóta minden egyes hülye csapnyitásnál vagy wc-lehúzásnál nyiszog a falban a cső, és pontosan hallom, hogy merre van elvezetve, mert végigcsorog a fejemnél. Még az előbb is hallottam, hogy elment mosdóba lefekvés előtt, de tudom, hogy mikor szokott reggelente zuhanyozni, stb.

És eleinte nagyon kikészített. Minden nyiszogásra, víz surrogására felriadtam, összerezzentem, stb. Aztán megszoktam. Nem mondom, hogy nem hallom, mert persze, hogy hallom, de egyszerűen belesimult a mindennapok háttérzajába, már nem kapom fel rá a fejem, és nem ébreszt fel.

Mikor hétvégén reggel 8-kor mos, az az egyetlen, amit nem tudok 100%-ig megszokni - volt olyan, hogy félálomban egy délelőtti henyéléskor felkeltem, és kibotorkáltam, hogy lejárt a gép, teregetni kell. Majd realizáltam, hogy én nem is mostam :D, csak egyszerűen annyira ott van folyamatosan a mosógép hangja a tudatom peremén, hogy reagáltam arra is, hogy elhallgatott.

okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most írtam alá a szerződést, szóval nem igazán akarnék költözni. Meg amúgy meg nagyon jó az apartman. Közben szerintem az oldal szomszéd az, nem a fenti. Most rátapadtam a falra, amikor folyt a víz és szerintem azt is tudom, hogy hol megy a cső. Nem tudom, hogy ki volt az a barom, aki így szedte szét ezeket a lakásokat (itt 1-ből lett három) de el tudnám küldeni őt valahova.
okt. 19. 01:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezeknél a válaszfalak neccesek, az is lehet, hogy az ajtót be se falazták csak úgy látszólag, s elég nagy ajtók voltak. A vízvezeték nálunk is gond, pedig ez egy modern kockahát a hatvanas évekből. Az viszont az idióta tulaj hibája, hogy úgy változtatja meg az alaprajzot, hogy nem figyel arra, hogy alul-felül milyen helyiség közé teszi a hálót vagy más hálójára a konyhát. Lehet oldalról is szigetelni, csak irtó drága és a falban keletkező hangok simán továbbmennek más falakba.
okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Füldugo
okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os, szerintem is eléggé marhaság. Amúgy magasabb itt a padló, és néztem is, hogy miért, aztán mostmár értem, hogy régen ez is a vizesblokk részét képezte. Az oldal falat könnyebb lenne leszigetelni, de sajna pont rajta van a gázóra meg a gázcső (valszeg mert itt lehetett a konyha) és ezért nem tudom betemetni.


7-es, volt olyan, hogy hosszabb ideig kellett füldugót hordanom más okból és nem tett a legjobbat. Most átmenetileg tuti az lesz, de kell valami fix megoldás.

okt. 19. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi komplett szekrénysort tettünk arra a falra, amelyikben a vízcsövek futnak. Megoldódott.
okt. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!