Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elmaradok fél havi lakbérrel,...

Elmaradok fél havi lakbérrel, ilyenkor mit tehet a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Sajnos a hónapban nagyobb váratlan kiadás ért, így a lakbérnek csak a felét tudom kifizetni. Ebben az esetben mit tehet a tulaj?

Jelenztem neki előre, illetve azt is hogy a következő 2 hónapban megoldom hogy kifizessem az elmaradást a késedelmi kamattal együtt.



tegnapelőtt 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szigoru akkor szerzodest bont.
tegnapelőtt 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben is megteheti? Nincs teljes havi elmaradás, és szeretném kifizetni az egészet, akár a kamattal együtt
tegnapelőtt 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teljesitettel akar csak 1 ft-al, akkor is.


Beszelj vele.

tegnapelőtt 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy a tulajdonos mennyire megértő. Ez már szerintem emberfüggő.


Engem pl. nem zavarna, maximum bizalmatlanná válnék a jövővel kapcsolatban.

tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit tehet, az a szerződésetekben van leírva. Vedd elő és olvasd el. Ha nincs leírva erre az esetre konkrétan semmi, akkor rendes felmondással tudja megszüntetni a szerződést, magyarul valamennyi felmondási idővel kitesz, és levonja a kaucióból (amit gondolom hogy fizettél) amivel tartozol.

De nem valószínű hogy idáig fajul a helyzet, ha előre jelezted neki a helyzetet. Én legalábbis ilyen esetben még megértő lennék. Viszont amiben megegyezünk, ha utána sem úgy van, azaz a póthatáridőre sincs meg a pénz, akkor biztos hogy szerződést bontanék.

tegnapelőtt 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Megteheti,h kirug es megtartja az osszes kauciod. Mert szerzit szegtel. Es keres a helyedre egy uj berlot. Ez a konstrukcio hozza a legtobb penzt a berbeadonak. Minek tartana meg,ha jobban jovedelmez,hogy kirug? Ez uzlet .
tegnap 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!