Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletet vennék ki, mi...

Ha albérletet vennék ki, mi az amit én ezzel megfizetek? Több lent!

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl 100k-ért van egy albérlet akkor abba csak az van benne, hogy havonta oda adom a tulajnak és ennyi nem?

A vizet, villanyt, gázt... mind nekem kell pluszba fizetni az alapján, hogy mennyit használom ha jól gondolom

És ha így van akkor ezt is a tulajnak kell?



tegnapelőtt 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi külön van a számla alapján. (Esetleg átalányban.) Megállapodás kérdése, hogy a tulajdonosnak adod-e vagy te magad utalod a közműveknek.
tegnapelőtt 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden fogyasztás a te költséged
tegnapelőtt 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
okés köszi szépen
tegnapelőtt 21:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A lakást neki kell üzemképesen tartani, javíttatni, stb.

Ha vannak az árban háztartási gépek, azokat is ő javítja, ő pótolja.


Én most úgy hirdetek, hogy a hirdetési árban benne van a közös költség, és erre jön víz, villany, gáz, ez ott kb. havi 4-5000 Ft összesen.

tegnapelőtt 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tehát az alap árért kb +5k a víz meg hasonlók?

és ez mindegy hogy a tulaj mennyit használ?

tegnapelőtt 22:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5: Nálunk egy bérlő volt, ő ennyit fogyasztott. Vannak lakások, ahol akár 90 000 is lehet a rezsi + a közös költség.

Változó.

tegnapelőtt 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

persze igen.

akkor gondolom ő egy személyben bérelte és sikerült ennyire kihoznia

oké köszi szépen

tegnapelőtt 22:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7: Igen. És ingázó volt, keveset volt ott, és ez egy belvárosi, meleg lakás, világos, napos.

Szivesen.

tegnap 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Azt, ami a szerződésben van/lesz. Általában a rezsi külön tétel fogyasztás alapján, de nem feltétlenül. Közös költséget (házanként változik, mi van benne) ki így ki úgy számolja. Plusz 3 hónap kauciót szoktak kérni, ez is benne kell legyen, mikor jár vissza, mikor nem. A karbantartás a tulaj feladata pl. fűtés évenkénti felülvizsgálata vagy ha elöregszik egy gép, pl. csöpög a csap, elromlik a hűtő (ha van)... stb., de ha tönkreteszel valamit, mert túlterheled, összevagdosod, levered, ráöntöd, eláztatod, eldugítod, becsapja a huzat... stb. vagy csak sose takarítasz, az meg a te költséged. De ezeket mind le kell papírozni. Érdemes beköltözés előtt fotózni, ne legyen vita, mi milyen állapotú volt.
tegnap 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Példa: lakás 100.000+ rezsi

Ugye lakás 100K

Rezsi amennyit fogyasztasz vagy altalany

A Kktg vagy tartalmaz benne pl korlátlan vízfogyasztast, vagy csak úgy magában semmit. Amikor albérlő voltam úgy csináltam hogy éa tulaj kapta a számlákat, és atkuldte nekem hogy ennyit kell fizetni. Atutaltam neki a pontos összeget és kész is. Azóta én is így csinálom.

tegnap 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!