Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletemből nem tudtam...

Az albérletemből nem tudtam időben elszállítani az ingóságaimat, a tulajdonos nem enged be a lakásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

szept. 13. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Megszívtad. Könyörögj
szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez ilyen.

ELŐRE kellett volna esetleg jelezni, hogy csúszol x napot, ezért ennyi napidíjat gondoltál, ok-e neki?

(Nyilván erre is mondhat nemet, ha pl már költözik mád vagy a lasszóval összefogdosott szakik kezdenének neki a munkának és esetleg még neki kell majd azért plusz pénzt fizetni nekik, hogy nekiálljanak utánad lomtalanítani, hogy a tényleges melónak nekikezdjenek… és ok, hogy neked a tárgyaid, de egy felújítás megkezdésekor bizony akadály, probléma, plusz munka, lom, cipekednivaló- amit senki nem köteles ingyen pakolászni)


A tulaj max annyit tehet jófejségből kb, hogy összerámolja a cuccaidat és kipakolja az ingatlanán kívülre. Nincs semmiféle kötelezettsége feléd.

Nekem sajnos màr volt ilyen link bérlőm. Felhívtam az ügyvédet- megírtam neki emailben, hogy másnap 18.00 órakor a kapu előtt találja a holmijait. Készítettem volna videodokumentációt és 2 tanúm is akadt volna.

Másnap festők jöttek, a kanapéját meg a matracát senki nem kívánta kerülgetni, emelgetni, el lett mondva normálisan.

Háborgás, fenyegetőzés volt a vàlasz írásban… de érdekes, meg tudta oldani azt, amiért előtte egy hétig könyörögtem, mert jófej akartam lenni.


Ma már a közjegyző előtti szerződésben benne van az, hogy napi 50.000 Ft a tárolási díj+igazolt költségeim, amiért odamászkálok pliszban meg várom, hogy méltóztasson elpakolni.

Sajnos van, aki csak ebből ért. Döbbenet egyébként.

Miért nem lehet korrektnek lenni és nem sunyítani, hanem előre szólni?

szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk eleve nem értem miért nem tudja valaki időben elvinni a cuccait.
szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Fel kell jelenteni a rendőrségen.
szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Én a ktsg tulajokat megszívatom. Legutóbb egy marék lárvát szórtam el suttyomban a lakásában. Amikor valami ürüggyel bementem. Mind kikelt és elszaporodott a szomszédok elmondása szerint.
szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Valóságban a tulajdonost kötik a törvények és nem dobhatja ki vagy tarthatja meg a bérlője cuccait akkor sem ha az nem költözött ki időben. Csak nem kell bármikor a rendelkezésére állnia, hogy elvihesse, hanem előre megbeszélt időpontban kell hogy ott legyen, amikor neki is jó.

Esetleg ha sok holmiról van szó és a lakásból azokat az új bérlő vagy beköltözés miatt el kellett távolítani akkor raktárban helyezheti el és ennek költségét kell megfizetnie a volt bérlőnek, hogy visszakapja a holmiját.

szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 SZTANN ***** válasza:
64%

Ha távozáskor mindent teljesen elrendeztél, a tulaj ellenőrizte, elfogadta az állapotot, az átadást (jó esetben erről valami ÍRÁS is készült!), akkor maximum annyit KÉRHETSZ, hogy kitegye az ajtó elé a maradék cuccodat. Már nem kell beengednie.

Ellenben, ha valami nem stimmelt, pl. kosz van, hibák vannak, hiányok vannak, közműtartozás van, akkor bizony LEFOGLALTA a cuccot, és addig nem kapod meg, míg nem rendezed a dolgaidat. És akkor hiába fenyegetőzöl rendőrrel, mert te fogod megszívni...

szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SZTANN ***** válasza:
70%
5: én a tulajod helyében UTOLÉRNÉLEK a következő helyeden, és jól elmesélném a bérbeadónak, milyen utolsó szemétláda bunkó vagy - nem úsznád meg szárazon, az fix.
szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

"Ellenben, ha valami nem stimmelt, pl. kosz van, hibák vannak, hiányok vannak, közműtartozás van, akkor bizony LEFOGLALTA a cuccot"


Ööö...nem. Ha valami nem stimmel, arra ott van a kaució. Olyan nincs, hogy magánember LEFOGLALJA bárki más tulajdonát, ezt még hatósági szervek sem tehetik meg kényük-kedvük szerint.

szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#9 Tényleg joga van a tulajnak addig magánál tartani "zálogként" a cuccokat amíg nem rendezi a tartozását. Én se tudtam, tegnap amikor kerestem a jogi lehetőségeket, ott találkoztam vele.

Ez nem olyan lefoglalás, mint bemenni más lakásába és elvinni mert tartozik. A lakás a tulajdonosé, a bérlő vitte oda a holmiját. Majd akkor viheti el onnan máshová ha kifizette amivel tartozik. Itt is meg van szabva, hogy a tulaj nem adhatja el stb. meg csakis az adós bérlő saját tulajdonára terjed ki ez a lehetőség, ha valaki más dolga volt nála pl. kölcsön tévé, a szülei mosógépe, akkor azokat nem tarthatja ott.

szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!