Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletemből nem tudtam...

Az albérletemből nem tudtam időben elszállítani az ingóságaimat, a tulajdonos nem enged be a lakásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

szept. 13. 13:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%

#10 Ez kicsi összetettebb dolog.


Továbbra is ott van a kaució, azaz óvadék ami a zálog egy formája. Te pénzbeli zálogot adsz ő pedig ebből érvényesítheti a követeléseit.


Valóban létezik ilyesféle zálogjog, de nem azt jelenti, hogy a tulajdonos kénye-kedve szerint "lefoglal" bármit. Csakis a követelés mértékéig teheti és követelését jogi úton 8 napon belül bíróság felé jeleznie kell. Ha ezt nem teszi akkor zálogjoga megszűnik.


Nagyobb értéket visszatartani zsarolás ami bűncselekmény, indok nélkül megfosztani valakit az ingóságaitól pedig lopás.

szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
69%

Nézd kedves kérdező, ha a bérlődön múlik akkor örizgetheted a lomjait évekig a saját költségeden.

Én a következöt javaslom (bevált).

Kiválogatod a neked tetsző holmikat és értékesítted.

Ami nem kell azt kivágod a kukába.

A zárat úgyis kicseréled mert ki tudja nem maradt-e a volt bérlőnél másolat.

Belefúrsz fúróval a régi zárbetétbe majd másnap kihívod a rendőröket jegyzőkönyvet felvenni, mondván feltörték a lakást.

Legközelebb ne legyen feledékeny a tag.

szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!