Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan jön ez, hogy "az...

Honnan jön ez, hogy "az albérlet fizetése kidobott pénz"?

Figyelt kérdés

Szerintem meg pont ellenkezőleg, tök jó dolog hogy 3 havi lakbért leteszek (amit majd vissza is kapsz) és beköltözhetek egy több tíz milliós lakásba. Sőt akár egy teljesen felszerelt lakásba, ahova csak a ruháim kell vinnem.

Ja és ha elromlik valami, csak felhívom a tulajt és megjavíttatja.

Meg ha költözni kell, mert találtam egy jobb melót, akkor nem kell az eladással bajlódni.


Nem értem az embereket.



tegnapelőtt 16:58
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

#20: Én csak azt nem értem, mindenhonnan az jön, hogy az ingatlanok túlárazottak, én is egyetértek vele, mert ez már feszíti a tűrőhatárt, amit az emberek nemcsak pénztárcája, de a lelke is elbír, hogy kiadjon egy lakásra és egész életre eladósítsa magát.

De akkor miért drágulnak ilyen eszméletben mértékben az újépítésű lakások ? Ki fizeti ezeket még mindig meg ? Eegy 35 m2 lakás 60 millió egy 80 meg 110 körül, ami a pár éve átadottak árát is jócskán meghúzta... és ezek csak drágulnak én elhiszem hogy az anyag és bérköltség drága, de hogy kinek építik és lát ebben vállalkozó fantáziát, hogy ezekből csak egy lakóparkban elad 50-60 lakást... nem értem

tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Amit tervezőasztalról adnak el, az nem annyi. Ez a maradék.

Külföldi befektetőknek a magyar piacra (vagy kicsit fölé) árazott ingatlan még mindig nem drága, bár a spanyol tengerparton is van ennyiért, és az is unió, meg mindenben sokkal jobb.

Csok, babaváró, kedvezményes zöld hitel, stb amik mentek az elmúlt években.

Az is nagy business volt, hogy behitelezted a lakásod, aztán a pénzt betetted államkötvénybe, mert a mi unortodox gazdaságunk ezt is tudta.

A tőke majdnem duplán dolgozott.

Olyankor meg direkt jó, ha magas a becsérték, úgy több hitelt kap aki kp-ra is tudott volna lakást venni.

Amúgy nem olyan őrült nagy a magyar újlakás piac, kb fele akkora, mint ami egészséges lenne. A túlárazottság miatt sem épül elég új lakás, de akik benne vannak így is megkeresik amit meg akarnak keresni.

tegnap 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Azért sem jó albérletben lakni, mert más zsebét tömöd vele. Ezerszer inkább fizetek a banknak kamatot, minthogy valami pökhendi bérbeadónak akár 1 forintot is adjak 🤮🤮🤮
tegnap 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Az albérlet pártiak mind kihagyják hogy aki hitelt fizet a végén mégis csak ott áll majd egy teher mentes ingatlannal 20-30 ev után. Az albérletet meg fizeted életed végéig és nem marad semmi a végén.
tegnap 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Azert itthon ha jól tudom a munkanelkuli segély Európában a legrovidebb , 3 hónap. Nem kell csodálkozni, hogy az ingatlan sokaknak egy biztos pont. Nem úgy vagy mint nyugaton, hogy fel egy évet elélsz sok helyen allaskeresésiből is , albit fizetve. Egyebkent igen, albérletet én sem fizetnek másnak. Inkább élnék otthon 30 + ig, megvagyok a családdal. De más zsebét nem tomom .
tegnap 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
34%

#24

Hacsak közbe nem jön valami.

Egy baleset, egy válás...


És akkor a 10-15 éves hitelrabság eredménye a nagy nulla jobb esetben. Rosszabb esetben adósság + albérlet.


Ez meglehetősen kockázatos döntés.

Megertem azokat akik nem kötelezőnek el ilyen hosszú időre.

tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
81%
Sokan nagyon könnyelműnek veszik ezt a hitel dolgot, holott a bank nem egy jótékonysági intézmény, ha lesérülsz vagy kirúgnak stb.... indokokat a bank magasról le fogja szarni, valljuk be hogy 20 év alatt bármi történhet(amíg kb. kifizeted a törlesztőt), ez a 20%-os önerő is egy konkrét vicc kategória. A hitel főleg a gazdagok játékszere, akik valószínűleg hitel nélkül is képesek lennének megvenni az adott ingatlant, csak azt a tőkét inkább máshova fektetik be. Továbbá nem lehet kijelenti, hogy az ingatlan egy biztos hosszútávú befektetés, főleg amikor ilyen közel vagyunk egy világháborúhoz.
tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
57%
#: Azt viszont tedd hozzá, hogy ilyen ütemű pénzromlás mellett pár év alatt a havi törlesztő alacsony összeggé válik és ha jól mennek a dolgok, akkor 10 év alatt előtörlesztéssel akár az egész összegtől megszabadulhatsz. Saját példánk és ismerettségi körben is ezeket a hiteleket 5-6 év után kifizettük. Lehet mondani, hogy most extrém pénzromlás ment végbe, de a történelmet figyelve, 5-10 évente van valami gazdasági válság ami robbantja az árakat és az inflációt.
tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Nagyon szépek a kalkulációk csak azt az apró tényt nem veszik figyelembe hogy az elmúlt 20 évben a bérleti díjjal is jelentősen emelkedtek meg a lakások ára is, igen lehet hogy most a 20 évre Fixelt hitel kamata több mint a bérleti dijjad… meg hogy csoda kamatot kapsz az állampapírra, de ez nem lesz mindig így:)
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 mindentudó99 ***** válasza:
57%
#27 Alberletnél nem dobnak ki ha baj van? Dehogy nem még előbb. Hitelnél van hitebiztosítas vagy törlesztés átütemezés. Bérleménynél hol van ilyen?
ma 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!