Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan jön ez, hogy "az...

Honnan jön ez, hogy "az albérlet fizetése kidobott pénz"?

Figyelt kérdés

Szerintem meg pont ellenkezőleg, tök jó dolog hogy 3 havi lakbért leteszek (amit majd vissza is kapsz) és beköltözhetek egy több tíz milliós lakásba. Sőt akár egy teljesen felszerelt lakásba, ahova csak a ruháim kell vinnem.

Ja és ha elromlik valami, csak felhívom a tulajt és megjavíttatja.

Meg ha költözni kell, mert találtam egy jobb melót, akkor nem kell az eladással bajlódni.


Nem értem az embereket.



tegnapelőtt 16:58
1 2 3 4
 11/40 mindentudó99 ***** válasza:
37%
Ne a teljes futamidőt nézd. Pont a másik oldalt. 20 évesen kezdesz bérelni élsz 80 évig két ház vagy lakás árát teszed más zsebébe. Meghalsz nem hagysz hátra semmit. Ha sajátot fizetsz 20 - év és a tied . Nincs teher életed végéig. Meghalsz vakakinek könnyebb lesz az élet örökól egy nagy értékű ingatlant. És azt se értem miért kellene egy ingatlant eladni csak mert máshol vállal valaki munkát. Kiadod bérbe abból bérelsz máshol.
tegnapelőtt 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Annyival egészíteném ki a #10-es válaszát, hogy az ún. DACH-országokban azért is magas a bérelt lakásban élők aránya, mert alapból nagyon sok az első és másodgenerációs bevándorlók aránya, akik még nem rendelkeznek akkora jövedelemmel és vagyonnal, hogy beleugorjanak egy lakáshitelbe. Azért az echte, fehér német, osztrák, svájci nagyrészt sajátban lakik. Persze nem 80-90%-ban mint Kelet-Európában, de többségében igen. + Magyarországon eléggé alacsony az embereknek a kormányba és a társadalomba vetett bizalma, ezért itt nem lehet azzal tervezni, hogy 50-60 évet simán gond nélkül leélünk egy bérelt lakásban, míg Németországban azért igen :)

Ja és higyjétek el a megözvegyült német mamikák sem repesnek az örömtől, amikor az 1200-1300 eurós nyugdíjukból ki kell fizetni az 500 eurós bérleti díjat...

tegnapelőtt 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
31%
Én rettentően örülök, hogy vannak a kérdezőhöz hasonló emberek. Így legalább mindig lesz, aki kiveszi a lakásomat és a garázsomat.
tegnapelőtt 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
23%
11-es válaszoló nagyon bölcs vagy!
tegnapelőtt 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
76%

Matek:

Kétszobás vállalható budapesti lakás 50M

Illeték, ügyvéd, festés, hálószoba bútor, hűtő, tv, stb +5M

Lakáshitel 30M, havi törlesztő 220.

Önerő 25M, államkötvénybe rakva havi 150.

Amortizáció havi 50.

Ez így havi 420 költség, jelen állás szerint, 20 év jelzáloggal.

Ha hitel nélkül megvan az 55 misi, az szolidan befektetve most kb havi 350.

Egy hasonló lakás bérleti díja 250.


Igen, lehet a kamatok változnak, akkor majd újra kell számolni, de jelenleg 420 vs 250, szóval jelentős változás kell.


Az ingatlan árak emelkednek, mondják az ingatlanosok.

Hosszú távon lehet, de az elmúlt időszakban a reálérték csökkent, ami azt jelenti kb, hogy a csúcson vagyunk. Amit többek között az is mutat, hogy lakást venni és kiadni veszteséges befektetés.

Nem a csúcsáron érdemes venni, ebbe talán senki nem köt bele, a többire várom a cáfolatot.

tegnapelőtt 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%

Számoljunk (jelenerteken):


Egy 100millios lakás legyen a példa.


Bérleti díj mondjuk 300.000/hó, 3.6millio/év


Ez lakashitellel 10% önerővel 20 évre, feltéve, hogy van hozzá megfelelő jövedelem 658.000/hó és a teljes visszafizetendő összeg 158.000.000Ft.


Bérleti díj 20 év alatt (jelenerteken!) 72.000.000Ft.


Nagyjából 40 évig lehet lakni az albérletben, hogy az ember annyit költsön, mintha megvenné azt.


Szóval, 30-35 éves kor után már nem érdemes belevagni saját lakás projektbe hitellel, mert mire kipörög, már jön is a kaszás.


Jobb inkább élni, utazgatni, élvezni az életet.

tegnapelőtt 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért mondják mert sokan meghúzzák magukat a szüleiknél, a fiatal párok is, így kidobott pénzként tekintenek az albérletre mert számukra az lenne, miközben ingyen lakhatnak egy kis kompromisszummal a szülőknél.


Amikor mi összeköltöztünk akkor a feleségem szüleinél laktunk átmenetileg de ott nem maradhattunk sokáig, az én szüleim meg messze laknak, igy kellett keresni egy albérletet. Ez nem kidobott pénz volt mert lakni kellett valahol, szivességből csak egy ideig lakhattunk a szüleinél.


Szoval nézőpont kérdése hogy kidobott pénz e.

tegnapelőtt 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
68%

Nézem a kalkulációitokat, meg a kérdező írja, hogy számolt pénzromlással. Kíváncsi lennék, hogy mennyi időre mennyit, mert pont ez a tényező, amivel a saját lakás fizetése előnybe kerül az albérlettel szemben és utána tényleg úgy érzed, hogy kidobott pénz. És a kulcs pont ott vagy, hogy nem tudhatjuk hogyan alakul a jövő, de hogy Magyarországon a pénz romlik, olykor rohamos ütemben, az biztos.

Saját példa: 2018-ban vettem lakást, havi törlesztőm végig fix 10 évre 140ezer ft, kb 16 millió forintot vettem fel, nincsenek előttem a számok. Akkor nagyon magas összegnek tűnt, de inkább vettem fel rövidebb távra magasabb törlesztővel, hogy épp kizárjam a pénzromlás lehetőségét, amikor max változóra váltana 10 év után. Eltelt azóta majdnem 6 én, a lakásom ára most háromszorosát éri. Ha ugyanannyit tennék bele, akkor most kb 55 millió forint hitelt kéne felvenni. Jó persze ez nagyon sarkos, mert 7 év alatt ment a bér meg spórolhattam is volna, de az anyagi helyzetem nem javult akkorát mint az infláció, vagyis rosszabb lett. 30 millió körüli hitelt mindenképpen fel kéne venni. Ha ezt a 30 milliót ugyanúgy 10 évre veszem fel, akkor 370ezer lenne a törlesztőm. Közben az albi árak is elszálltak rendesen, de én köszönöm szépen, fizetem a 140-et még pár évig és saját lakásom van. A mostani drágulás persze extrém, de én nem számítanék sok jóra a jövőben sem. Én inkább beletenném a 10 milliót egy lakásba, nincs értelme várni.

tegnap 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok mondják ezt, akik fiatalon örököltek valamilyen házat/lakást és ott élnek vagy abból finanszírozták meg az önerőt egy jobb kecóhoz. Magyarországon azért nyomják ezt a lakásvásárlást mert nem igazán mobilisak az emberek, mindenki pestre akar költözni azt jóvan, ugyebár pesten vannak a legjobb lehetőségek. Nyugati országokban nem ördögtől való a bérlés mint itthon. Befektetni meg másba is lehet, nem csak ingatlanba.
tegnap 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

#18

Ez a kulcs, hogy azt írod, hogy hét év alatt az ingatlanod 3x annyiba kerül.


Az albérlet ár növekedés meg közel sem volt annyi, az a bérekhez kötött.

Idei statisztikák szerint is kb 30%-a a lakhatási költség a családi bevételnek, ami pont az ökölszabály szerinti.


Ezért nagy bukó most megvenni az ingatlant, mert túlárazott és a hitellel még a bank is keresni akar rajtad és fog is.


Hová emelkedjen tovább az ingatlan ár?

Rekord költségvetési hiánnyal már az állami pénzeket sem öntik az ingatlan piacra annyira.

Harminc év hitel a húsz helyett még beleférhet a banknak, 40 már nem, mert nem dolgozol addig, lehet nem is éled meg.

Abban bízni, hogy majd tíz év múlva megint a tripláját éri szerintem elég bátor, de hogy nem 3x annyi kakasos nyalókát kapsz majd az akkori árából az tuti.

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!