Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klímatisztítása a tulajdonos...

A klímatisztítása a tulajdonos vagy a bérlő feladata?

Figyelt kérdés
Ha egy bérlő hosszútávra bérli az ingatlant, akkor az éves klímatisztítást kinek a feladata elvégezni?

szept. 10. 10:22
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Kényes téma ez, én speciel beszoptam ezzel. Én egy totál független klímást hívtam ki aki nagy nehezen de elvállalta a tisztítást, mert már büdös is volt a klíma. 3x volt kint amióta az albiba lakunk, utolsó 2x csak azért mert a spray kevésnek bizonyult és ugyanolyan penészes volt benne a mókuskerék, így hát mosózsák és víz kombóval kicsapatta belőle a penészt úgy, mint legelső alkalommal. Hagytuk kiszáradni majd beindítottuk és az egyik sarkán a klímának elkezdett csöpögni a víz és a falon folyt végig, ilyenkor még nem tudtam de a tisztítás során a klíma el lett billentve és a csepptálca megtelt mert nem a kivezetés fele volt billentve. Így hát hívtam a tulajt hogy hát folyik a klímából a kondenzvíz, ő kihívta azokat akik felrakták, körbenézték, megigazították és mondták hogy mivel ki sem lett tisztítva az elmúlt évek alatt és még erről számla sincs így kényes már a garis ügyintézés, de talán még megoldható. Ellenőrizték a hatásfokát is úgy, hogy a hőmérsékletszenzort melegvízbe nyomkodták és azóta a klíma nem tudja pontosan érzékelni hogy mennyi bent a hőmérséklet és 1-1,5 fokot csal a szenzor. Emiatt direktbe hívtam a szervizt mert megadták a számukat, azt mondták ne foglalkozzak vele, kint nagy meleg van, nehezebb a klímának is hűteni. Sok héttel később a tulajnak küldött egy mailt ez a brigád hogy mivel egy független ember tisztította meg és barmolta szét a szenzort így már szinte biztos ha bármi baja van azt már nem lehet gariztatni, ergo oda a 10 éves gari. Akárhányszor jött ki akiket én hívtam tisztítani a klíma ugyanúgy tette a dolgát, amióta azt a szenzort belenyomkodták a vízbe azóta csal, de mindent az előző szerelőre kentek. Így több mint valószínű hogy a klíma árának teljes egésze rám lesz verve, plusz a helyzet is rendkívül kínos.
szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es, ez csak megerősít abban, hogy ez a tulajdonos dolga lenne, és jobb, ha a bérlő önállóan nem hív szerelőt.

Viszont ha a tulaj nem hív szerelőt, akkor büdös lesz a klíma és veszélyes is (baktériumok szaporodnak fel). Ilyenkor tehát a klíma valójában nem használható biztonságosan. Viszont ha úgy bérelte ki az ember, hogy klíma van benne, akkor értelemszerűen számít arra, hogy azt használni is tudja.

Ebből simán lehet akár jogvita is, mert pl. akkor én keresnék másik albérletet, de ha viszont év közben csak anyagi hátránnyal mondhatom fel (vagyis fizetnem kell mondjuk az év hátralevő részét), akkor ebből pereskedés is lehet.

szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
12-es Jelenleg ott tart a dolog hogy felajánlottam hogy a szerelők által tönkreb@szott alkatrészt, a kiszállást és a munkadíjat én kifizetem, meg ha kell a kauciót megtarthatja a tulaj, mivel én hibám volt hogy nem a tulajnak szóltam. Jogvita és per nem lesz, szeretünk itt lakni, a tulaj is rendes, az ár pedig rendkívül baráti.
szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!