Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért terjedt el az albérlet...

Miért terjedt el az albérlet megnevezés a bérelt ingatlanokra? Miért nevezik az ingatlan tulajdonosát főbérlőnek?

Figyelt kérdés
Albérlet akkor jön létre, ha valaki a tulajdonostól bérbe vett ingatlant kiadja. Ebben az esetben ő a főbérlő, akinek kiadja, az az albérlő. Mióta megszűntek a tanácsi bérlakások, ez a jogviszony is megszűnt. Aki a tulajdonostól bérel, az nem albérlő, hanem bérlő, az ingatlan tulajdonosa pedig nem főbérlő, mert az ingatlan az övé.

aug. 30. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Miért hívják az állami rendelőintézetet SZTK-nak?

Miért hívják a Népegészségügyi Intézetet ÁNTSZ-nek vagy KÖJÁL-nak?

Így szokták meg, mert hosszú éveken keresztül ez volt a neve.

aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Ez a fajta bérleti jogviszony már 30 éve megszűnt, akik igénybe veszik, akkor még meg sem születtek. Jóval idősebb vagyok, de mégsem nevezném a tulajdonost főbérlőnek.
aug. 30. 09:24
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

2: Nincs jelentősége, hogy ki hogyan nevezi a köznyelvben.

Szerződésekben pedig helyesen szerepel - bérlő, tulajdonos.

aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ezt én se értettem soha 😁
aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Én azt nem értem miért kell ezt hetente megkérdezni itt? Pont azért ez a nevük amiért minden sarokcsiszoló Flex vagy minden benzines fűrész Sthil fűrész. Miközben nem az.
aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Tévesen nevezik így, nem jó, mert félrevezető.

Nekem van kiadva lakásom, amikor hirdettem, volt aki kérdezte, hogy én vagyok-e a főbérlő, mondtam,hogy nem, itt nincs főbérlő. Akkor ingatlanos vagyok? Mondom nem, hanem a tulajdonos. Szerintem nem is értette, hogy akkor most mi van, hosszú hallgatás után megkérdezte, hogy megnézheti-e.

aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Sajnos az emberek nem tudnak magyarul, ez a helyzet.
aug. 30. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom.

Állítólag így terjesztik egyes régiókban.

aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb olyan ez az elnevezés, mint a kockásfüzet és a kockásing. Egyik sem kockás és mégis annak nevezik.
aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

9-es!

Nem egészen, mert kockás füzet meg ing nem is létezik, főbérlő meg igen.

Inkább olyan, mint amikor valaki minden sarokcsiszolót Flexnek hív.

aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!