Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen a viszonyod a főbérlőve...

Milyen a viszonyod a főbérlővel? Albérlet keresésnél a főbérlővel kapcsolatban mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

szept. 1. 17:07
1 2
 11/15 anonim válasza:
55%
Pontosan 10-es, nekem is feltűnő lenne, hogy miért is nem akarja a bérlő, hogy odamenjek?! Magamtól eszembe sem jut a bérlő szükségtelen zavarása, évente kb 1-2x járok az ingatlanban, ha hosszútávra van kiadva normális bérlőnek, de azért ez ne legyen már részéről ilyen egyértelműen feltétel.
szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10-11

Nem azt mondtam h feltétel

Hanem hogy ezeket meg kell beszélni beköltözés előtt hogy ne legyen félreértés

szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ha erre így rákérdezel, én azonnal levágom, hogy miért, és veled bizony nem szerződök, mert nem lenne benned bizalmam.
szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt albérletem, nem is egy.

Elvált férfiként vettem ki. Az volt a legkorrektebb, amelyikben a tulajdonos minden hó 5- én személyesen jött el. Készpénzben fizettem, a csekkeket is én adtam fel, megkapta a feladóvevényt, nálam fénymásolat maradt. Adott nyugtát a bérleti díjról, ha javítani kellett valamit, megbeszéltük és max három napon belül jött a szerelő. Névnapomon ,szülinapomon felköszöntött, még csokit is hozott.

Sajnos tönkrement a házassága és az egyik gyerekével vissza kellett költöznie ,így a szerződés lejártával költöztem el. De a kaucióval elszámolt egy hét után.


Ilyen sosem volt senkivel, egyáltalán nem zavart,hogy jött.Kulcsa is volt,ragaszkodtam hozzá, mert ha elutaztam volna és valami gond van, hogy ment volna be.


Korrekt ember volt, ő is annak tartott engem.

szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pedig de, 9-es válaszolónak igaza van. Én ezekre rákérdztem, találtam is korrekt tulajdonos házaspárt, ők is elégedettek velem.

Én nem akarok semmiféle mutyit szóval ragaszkodtam a közjegyző előtt aláírt szerződéshez (amiben benn van minek a javítása milyen estben kinek a dolga). Az utaláshoz is, mert nem fogok havonta kp után rohangálni.

Viszont 14-e-hez hasonlóan én is ragaszkodtam hozzá, hogy legyen kulcsuk mert a munkám miatt is gyakran vagyok külföldön, tudjanak intézkedni ha bármi gond akad. Illetve az sem zavar, ha előre egyeztetett időpontban, ésszerű indokkal bejönnek, ha nem vagyok otthon (pl jön az gázóra leolvasó, vagy valamilyen szerelő, és ők könnyebben meg tuják oldani, hogy ott legyenek mint én).

szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!