Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen a viszonyod a főbérlőve...

Milyen a viszonyod a főbérlővel? Albérlet keresésnél a főbérlővel kapcsolatban mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

szept. 1. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Vannak még valódi albérletek?

Mert ami a köztudatban albérlet, az szimpla bérlet és a főbérlő nem bérlő, hanem tulaj.

szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor a tulajjal
szept. 1. 17:24
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
#1 Végre valaki tudja, mi a különbség! A napokban írtam ki erről kérdést, mert már nagyon bosszantott ez a téves meghatározás. Elvileg létezhetne ilyen jogviszony, de nem hiszem, lenne olyan tulajdonos, aki megengedné a bérlőnek, hogy továbbadja.
szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Semmiféle kapcsolatra nincs szükség, egy korrekt szerzödés böven elég.
szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
3 éve bérlem a lakást, a tulajjal korrekt a viszony. Mivel megbízható bérlő vagyok, nem jár a nyakamra,ami nekem fontos. Egyébként akár jöhetne is, mert a lakás rendben van, szomszédoknak nincs panasza ránk, de nem hiányzik hogy állandóan ellenőrizzen. Ő sem igényli, szerencsére.
szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami még fontos: szerződéssel bérlem a lakást, ő adózik utána, nem kell bújkálni meg hazudozni, hogy rokon vagyok és szívességből láthatunk itt. Jobb a nyugalom.
szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5 írja, ez ember függő, de a jó viszony sokat segít.

Most vettünk ki egy lakást a gyereknek (egyetem) és a tulaj házaspár nagyon kedves volt. Nekik is az volt csak fontos, hogy megbízható legyen a bérlőjük és rendesen tudjon fizetni. Most mindent megbeszéltünk, a múltkor a kauciót és az első bérleti díjat ki is fizettük, ezentúl nem nagyon kell semmiféle kapcsolatot tartani egymással. Ők hónap közepén megküldik a rezsi összegét, utána mi utaljuk a bérleti díjjal együtt és ezen túl csak ha valami rendkívüli dolog van akkor kell majd beszélnünk.

A gyerekem viszont valóban főbérlő lesz, mert lesz egy lakótársa és a tulajdonos kérése szerint mi fizetjük egyben az egész lakást, aztán majd a másik lakóval mi lerendezzük hogy ki mennyit fizet ki belőle.

Itt nagyon fontos a jó kapcsolat, hiszen együtt laknak majd egy lakásban. Ezért kérte a gyerekem is, hogy így legyen, ő legyen a bérlő, hogy ha nem tud kijönni az albérlővel még sem, akkor el lehessen küldeni és ő maradhasson a lakásban.

szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 SZTANN ***** válasza:
100%
Mivel nálunk a lakásbérlés a tulajdonos és a bérlő közötti személyes viszony (nem hivatalos kiadó cég intézi), nagyon szerencsés, ha KORREKT BIZALMI kapcsolatban vannak. Ha minden problémamentesen folyik, akkor is szükség van tisztességes emberi kapcsolattartásra (e-mail, telefon). Senki sem szívesen ad / vesz komoly értéket olyannal, aki elsőre ellenszenves, netán "gyanús". Kultúremberek között fontos a jó kapcsolat, de a lényeg mindig az írásos, ügyvéddel kötött SZERZŐDÉS korrekt betartása mindkét oldalról. Szóval nem kell havernak, barátnak lenni - de nem is ellenségnek.
szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Egy jó szerződés kell. Tulajt szűrni max úgy tudsz hogy mennyire oké neki hogy csak akkor kehet be ha előre szól és te ott vagy. Mert ez alap de az idiota tulajoknak ez altalaban nem tetszik.

A masik szures hogy ki fedezi a javitast ha valami elromlik.

A harmadik hogy ha elég neki ha utalsz. Sokan azert kerik kp-ben hpgy legalabb havonta ppfaviziteljenek es jol beleszoljanak abba h hogyan elsz

szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
#9 Nem vagyok egy macerás bérbeadó de ha ezeket a feltételeket felsorolod akkor nálam máris fenn akadsz a rostán (idióta tulaj).
szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!