Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezeket a 200.000 Ft / fölötti...

Ezeket a 200.000 Ft / fölötti albérleteket, egy egyedülálló, hogy tudja kifizetni Budapesten?

Figyelt kérdés

Nem sok az alatti lakást látok, nem vagyok tisztában most a budapesti fizetésekkel. De pár ismerőst akit kérdeztem, azok 300-350.000 Ft nettó között keresnek.

Támogatják a szülők az embert vagy hogy lehet kiperkálni?

Lakótársas albérletkeresők java része pedig lány, férfiak közt pedig rengeteg a homoszexuális. És ezt komolyan állítom.


Van erre valami élhető megoldás, ha valaki munka miatt Budapesthez ragaszkodik?


Min lehet legjobban spórolni, saját magunkra kell főzni ott is egyszerűbb ételeket?


aug. 10. 11:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Itt is az a helyzet, mint máshol - annyit kérnek el bérleti díjként amennyiért még találnak bérlőt. Ha nem lenne aki ki tudja fizetni a 200 ezer feletti bérleti díjat akkor kevesebbért adnák ki.

Aki nettó 350-t keres az nem fog tudni kifizetni 200-t egy lakásra, az lakik máshol, hiába ott szeretne. Gyerekem másik városban lakik bérlakásban és ő is szembesült vele, hogy ha most költöznie kellene és ott akarna maradni a városközpont közelében, akkor 250 körül lenne a bérleti díj egy olyasmi lakásra. De ők eleve ketten vannak a párjával, megosztják a költségeket. Ha nem tudnák kifizetni akkor menniük kellene a városközponttól távolabb, mert bőven lenne bérlő helyettük ami kifizetné. Ez van.

aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
1. EZ oké, de az a kérdés, hogy HOGYAN tudja fizetni, és KI, az ilyen díjakat. Mert aki 400, 500, 600 fölött keres, az valószínű eleve nem albérletben lakik már.
aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Még 400.000 Ft-os fizetéssel is nagyon karcsú, mert megélhetésre marad rezsin, telefonszámla, bkk bérlet fölött kb kemény 150.000 Ft.

És egy 400k-s fizetés már nem számít rossznak sztem, mégha a KSH mást is állít, hogy ennél sokkal jobb az átlagjövedelem.


Nyilván nagyon sokan párként bérelnek lakást vagy ismerőssel. De én egyedülálló vagyok, és amúgy sem voltam az a típus sosem, hogy 1 hónap után összebútorozok valakivel.

aug. 10. 12:28
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Egy barátnőm lakik ilyen helyen Pesten. A felét előteremti ő, a másik felét fizetik a szülei.
aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
84%

"Mert aki 400, 500, 600 fölött keres, az valószínű eleve nem albérletben lakik már."


Miért, mi történik mikor megemelik a fizetésed 100 vagy 200 ezer forinttal? Küldenek egy levelet a hivataltól, hogy "Gratulálunk kedves Gipsz Jakab, ön megérkezett a nagy betűs ÁLLAMPOLGÁROK klubjába, kiutalunk önnek egy saját lakást"? Attól még ugyanúgy takarékoskodnia kell, csak mondjuk nem 15 év megtakarítása lesz a kezdőrészlet egy saját ingatlanhoz, hanem csak 8. Vagy aki 1 millió nettó körül visz haza annak csak 4-5 év. De Budapest elég gettó ahhoz, hogy a többség ne akarjon tartósan ott élni - aki 3-4-5 évre tervez egy multinál dolgozni az nem fog lakást venni sem helyben sem az agglomerációban, hanem bérel. Legfeljebb ott ragad hosszabb távon is, mint a meglévő lakosság egy része. A több százezer külföldiről nem is beszélve - nekik a panelrengeteg olcsó lakásokkal turistalátványosság, hogy na így éltek a szocializmusban, de eszükbe nem jutna odaköltözni. Sokan elköltik akár a fizetésük 40-45%-át is albérletre - az más kérdés, hogy ez mennyire pénzügyileg tudatos.

aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%
#2 én valamivel 600 felett keresek, krvára nem tudok belőle lakást venni. Tudok félrerakni, meg élni is, nem panaszkodok, de ez akkor elég lakásra ha bevállalod hogy minden hónapban lenullázod magad - én nem érzem azt a munkabiztonságot hogy ezt meg merjem lépni.
aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Van azért olcsóbban is kisebb lakás ami egy személynek teljesen élhető is.
aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Én egy 13.kerületi garzon lakást bérlek.

210.000+rezsiért

A szüleimmel úgy egyeztünk meg,hogy 70.000 ft-ot fizetek én a többit ők állják

aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerű: nem mindenki keres ugyanannyit.
aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

"pár ismerőst akit kérdeztem, azok 300-350.000 Ft nettó között keresnek"

Nem ők a célcsoport.

A belvárosban egy jól felkészített, jó paraméterű, jó bérbeadójú, gépesített, berendezett, előfizetésekkel, takarítással ellátott kislakás simán 400-600 000 is lehet, és kiveszik.

Főleg külföldiek.

A bérlőknek legalább harmada külföldi.

aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!