Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg köteles vagyok kitenni...

Tényleg köteles vagyok kitenni a bérlőket, ha a lakókat zavarja az állítólagos kutyaugatás és zajonganak?

Figyelt kérdés

Fél éve vannak bérlőim a lakásomban. Eleinte valóban hangosan szólt a zene, meg ugattak a kutyáik ha valaki elsétált az ajtó előtt. Amikor ezt jelezték nekem, akkor szóltam nekik és ezek a gondok megszűntek.


Nagyon ritkán a kutyák szoktak ugatni 2 percig amikor hazaérnek este, ennyi az összes probléma amiről tudok. A közös képviselő felhívott, hogy szüntessem meg a bérleti szerződést velük mert minden lakó panaszkodik, hogy állandó a zaj, hangosan szól a zene éjjel-nappal, kutya ugatás zavarja a lakókat.


Nekem az elmúlt 2 hónapban, se szóban, se írásban nem jelezte senki hogy gond van velük, de még a bérlőimnek se szóltak, alig vannak otthon, hiszen dolgoznak mindketten. Állítólag ha nem íratom alá velük a felmondást és nem teszem ki őket, akkor jogi útra terelik azok a lakók akik panaszkodtak a közös képviselőnek és ezt a képviselő nem szeretné, hogy úgymond meg legyen hurcolva emiatt. (Állítólag megvan a többség, több mint a lakók fele élt panasszal, de gyakorlatilag 3 lakóról tudok a 12 lakásból akik tényleg panaszkodtak nekem korábban.) Illetve ne legyen ebből rendőrségi ügy se, mert én mint tulajdonos is fel leszek jelentve.


Saját szüleim is abban a házban laknak, szerintük meg nincs velük gond, csend van, alig vannak otthon és nekik senki nem panaszkodott, nem úgy mint az elején. Nem tudom, hogy ilyen szituációban mire lehet számítani, mik lehetnek a következmények ha a bérlőim ennek ellenére maradnak és nem költöznek ki. Igazából sem én, sem a bérlőim nem értik, hogy a semmiből közlik menniük kell, nem igazán tudják hova menjenek, azért vannak gondban ők is, én meg azért, hogy így közölték velem ezt az egészet, hogy tegyem ki a bérlőimet. Amúgy a lakást felújították, nem kértek érte semmit, és mindig időben is fizettek eddig. Teljesen tanácstalan vagyok...



aug. 2. 15:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"de van aki felettük lakik az is kirakja a kutyát éjszakára az erkélyre és az ugat"


Ezt mondjuk én közölném a kedves közös képviselővel, hogy jó lenne, ha a felette lakót bacogatná, és nem a háztömb összes ugató kutyáját a te lakóidra kenné rá.

aug. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a gyanúm, hogy van abban a házban egy felbujtó, és neki nem tetszenek az albérlőid, és ezét szeretné ha elküldenéd őket.
aug. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekünk is az a sejtésünk hogy van 1 felbujtó, aki amúgy nem szereti a kutyákat és most épp az én bérlőimet szemelte ki... De a bérlőim vállalják a következményeket, nincs hova menniük, nekem nincs velük gondom... Mondani fogom a közös képviselőnek, hogy tegyék meg a feljelentést ha szeretnék és akkor játszák le, hogy most kinek van igaza. Én fizikailag nem lakok ott, bárki mondhat bármit... De ismerve egy-két lakót nem kicsi ferdítés és túlzás van a sztoriban, panaszban csak még ilyen szituációban nem volt még részem és próbálok felkészülni minden eshetőségre. Köszönöm a válaszokat :)
aug. 3. 13:53
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

Azért ez nem ilyen egyszerű...


A mi társasházunkban élt egy bérlő, aki rendszeresen hangoskodott valamilyen módon, semmibe véve a "lakók szükségtelen zavarására" utaló korlátozásokat. Többször kihívtuk rá a rendőrséget, a legutolsó esetben bevitték éjszakára, hogy tudjanak a lakók aludni is végre. A közös képviselő felszólította a tulajt, hogy rakja ki az illetőt. Megtette, nem vitatkozott. De ebben az esetben már nagyon kemény dolgok voltak.


Egyébként az állattartással kapcsolatban a lakók bármikor megszavazhatják, hogy milyen feltételekkel lehet állatot tartani. Például falszomszédok közül mindegyik beleegyezése szükséges, stb.

Nekem van egy ilyen társasházam. A régi kutyusok maradhattak, míg ki nem múltak. Abban a társasházban azóta kutyaugatásos, kutyagumis gond nincs.

aug. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Itt több lakásban is vannak kutyák, felettem is hoztak, a mellettem lakónak is van és engem sose kérdeztek meg, meg senkit hogy hozhatnak e kutyákat, csak idehozták mindig a lakók.


Nincs szabályozva a társasház által, csak annyi van a társasházi rendben, hogy a lakók nyugalmát nem zavarhatják és az esetleg kárt ha okoz az állat, azt a gazdájának kell megtéríteni. De tiltva, szabályozva konkrétan nincs.


Itt az a fő gond, hogy mikor beköltöztek rendszeresen hangoskodtak, de szólva lett nekik, akkor megértették, azóta nincs zajongás, meg a kutyák sem ugatnak annyit. Csak akkor ugatnak, amikor hazaérnek, 1-2 percig max meg ha a felettük lakó kutyája épp ugat az erkélyen akkor az övék is az egyik elkezd ugatni. De ezek nem mindennapos dolgok, csak az a lakó aki panaszkodott úgy állította be a dolgot hogy ez 0-24-ben történik. De a lakók egy része tagadja, hogy ez nem így van... de nem tudni melyik lakó tette a panaszt. Mindenesetre én mint tulajdonos írásban semmit nem kaptam. Illetve 2 hónap úgy telt, hogy nekem senki nem jelezte, se szóban, se írásban hogy gond lenne a bérlőimmel. Egy délután meg azzal hív fel a közös képviselő hogy mekkora baj van és azonnal rakjam ki a bérlőimet... Nonszensz nem kicsit ez a sztori.

aug. 5. 10:13
 16/20 A kérdező kommentje:
A pláne az egészben, hogy a bérlőimhez se kopogott be senki az elmúlt 2 hónapban vagy szóltak volta nekik, hogy valami gond lenne, zavaró amit csinálnak vagy a kutyákkal gond lenne.
aug. 5. 10:15
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16 Azzal amit valaki másnak mondtak vagy amit csak magukban gondolnak azzal neked semmi dolgod nincsen, egyszerűen mintha nem is létezne.

Csak azzal foglalkozz amiről már neked szóltak. Vagyis 1 alkalommal szóltak neked és ezen 1 alkalom után te intézkedtél. Ugyanígy a lakóidnak is 1 alkalommal szóltak - te voltál ez - és ők az 1 alkalom után többet nem okoztak panaszt.

Itt nem állandó zavarásról vagy problémáról beszélünk ezek után, hanem 1 alkalomról ami után nem volt újra.

Így neked nincs is semmi dolgod többet amíg újra nem szól valaki neked vagy a bérlőidnek.

Az hogy otthon vagy egymás között miket beszéltek, az ne érdekeljen. Ha nekik nem volt annyira fontos, hogy a bérlőidnek vagy neked szóljanak róla akkor miért kellene neked annyira fontosnak venni, hogy miatta elküld a bérlőidet? Nem kell.

aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 17-es válaszolóval.
aug. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
25%
Körbejárnám a lakókat, és akár az orruk alá tolva írásban kikérném a véleményüket.
aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Csak megjegyzem, ha a lakók, akikre a panasz van, szinte soha nincsenek otthon, vagy valahogy így írtad, akkor a kutyák egész nap be vannak zárva a lakásba?


Egy társasházban nem tartanék kutyát. A kutya érdekében.

aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!