Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg köteles vagyok kitenni...

Tényleg köteles vagyok kitenni a bérlőket, ha a lakókat zavarja az állítólagos kutyaugatás és zajonganak?

Figyelt kérdés

Fél éve vannak bérlőim a lakásomban. Eleinte valóban hangosan szólt a zene, meg ugattak a kutyáik ha valaki elsétált az ajtó előtt. Amikor ezt jelezték nekem, akkor szóltam nekik és ezek a gondok megszűntek.


Nagyon ritkán a kutyák szoktak ugatni 2 percig amikor hazaérnek este, ennyi az összes probléma amiről tudok. A közös képviselő felhívott, hogy szüntessem meg a bérleti szerződést velük mert minden lakó panaszkodik, hogy állandó a zaj, hangosan szól a zene éjjel-nappal, kutya ugatás zavarja a lakókat.


Nekem az elmúlt 2 hónapban, se szóban, se írásban nem jelezte senki hogy gond van velük, de még a bérlőimnek se szóltak, alig vannak otthon, hiszen dolgoznak mindketten. Állítólag ha nem íratom alá velük a felmondást és nem teszem ki őket, akkor jogi útra terelik azok a lakók akik panaszkodtak a közös képviselőnek és ezt a képviselő nem szeretné, hogy úgymond meg legyen hurcolva emiatt. (Állítólag megvan a többség, több mint a lakók fele élt panasszal, de gyakorlatilag 3 lakóról tudok a 12 lakásból akik tényleg panaszkodtak nekem korábban.) Illetve ne legyen ebből rendőrségi ügy se, mert én mint tulajdonos is fel leszek jelentve.


Saját szüleim is abban a házban laknak, szerintük meg nincs velük gond, csend van, alig vannak otthon és nekik senki nem panaszkodott, nem úgy mint az elején. Nem tudom, hogy ilyen szituációban mire lehet számítani, mik lehetnek a következmények ha a bérlőim ennek ellenére maradnak és nem költöznek ki. Igazából sem én, sem a bérlőim nem értik, hogy a semmiből közlik menniük kell, nem igazán tudják hova menjenek, azért vannak gondban ők is, én meg azért, hogy így közölték velem ezt az egészet, hogy tegyem ki a bérlőimet. Amúgy a lakást felújították, nem kértek érte semmit, és mindig időben is fizettek eddig. Teljesen tanácstalan vagyok...



aug. 2. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Bizonyítékok nélkül nincs semmi. Rendőrség meg körberöhög.

Te pedig nem teheted ki a bérlőket ha a szerződés határozott idejű.


Ezért utálom a társasházakat.

aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A szerződés határozatlan idejű, ezt elfelejtettem beleírni. Csak a közös képviselő is elég zaklatott volt a telefonban és elege van, hogy folyton ezzel zaklatják és hogy utánajártak a panasszal élők és ő ezt elakarja kerülni hogy komolyabb ügy legyen.

De nem igazán értem az egészet én se, csak próbálok utánajárni hogy mik a lehetséges végkimenetelei az ügynek.

aug. 2. 15:53
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ilyen könnyű ez. A mi szomszédunkkal tényleg van gond, és öt éve sem sikerül őt kirakatni, pedig bérli a lakást.
aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
A közös képviselő ebben nem dönthet. Hogy zaklatják,ezért kapja jó tisztelet dijat.
aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Ez benne van az egyuttelesben.

Ha majd olyan hude hangos a zene meg nagy a zaj, kihivjak a berloidre a rendoroket.

Neked kb jofejsegbol annyit amit tudsz tenni h szolsz a berloknek h panasz volt rajuk. Ennyi

aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lakóknak gondjuk van, a kk vagy lakók a jegyző fele kèrhetnek birtokvèdelmet, amennyiben a kutya ottlète bármibe ütközik, vagy ugatnak, szintèn jegyző fele mehetnek.

Nagyjából ennyi.

aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Több lakásban is van kutya, nem tiltott. Elvileg az ugatás a bajuk, de van aki felettük lakik az is kirakja a kutyát éjszakára az erkélyre és az ugat, akkor arra reagálva ugatnak néha a bérlők 2 kutyája, de ha rájuk szólnak elhallgatnak a kutyák. Ez a bajuk a lakóknak elvileg.


És ha a jegyzőhöz mennek birtokvédelemmel, akkor engem felszólítanak valamire vagy csak a bérlőimet fogják piszkálni vele?


Mert én amint tudok valami panaszról, mindig szólok a bérlőimnek és mindig alkalmazkodtak eddig.

aug. 2. 18:30
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt nem ingatlan ellen lehet tenni, hanem emberek ellen. Neked semmi közöd hozzá. Mondhatod azt is, hogy oldják meg maguk között.
aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a bérlőid nem vétettek a társasházi szabályzat ellen akkor nincs is jogod nekik felmondani arra hivatkozva, hogy zavarják a lakókat.

Természetesen normál módon felmondhatnál nekik ha akarnál.

A társasházakban nehézség hogy sok bérlőhöz is igazítani kell az ott lakóknak az életét De a jelen esetben nekem inkább úgy tűnik, hogy nem a te bérlőiddel van valójában gond, hanem van aki állandóan panaszkodik és neki könnyebb a bérlőkre kenni mindent, mint szólni egy másik ott lakónak, hogy az ő kutyájának az ugatásával is baja van, az ő hangoskodása is zavarja stb.

Nyugodtan mond meg a közös képviselőnek, hogy megérted a problémát, de nem a bérlőid tehetnek róla hanem akik állandóan hozzá fordulnak és panaszkodnak. Ha elküldenéd őket akkor lehet, hogy olyan bérlőket találnál csak helyettük akik nem hajlandóak igazodni ilyen mértékben a ház lakóihoz. Mond neki, hogy a panaszos lakó nyugodtan terelje jogi útra az esetet és ha sikerül bizonyítania az ügy során, hogy a lakóiddal van a probléma, akkor annak majd lesz is következménye. Addig viszont marad az, hogy minden lakó tarthat kutyát - ők is, a kutya meg ugat, ez vele jár. Minden lakónak szabad hangoskodnia időnként, a bérlőid is bulizhatnak néha.

Nem vagy köteles nekik felmondani csak mert a közös képviselő erre felszólított - de persze a lakók sem kötelesek elviselni, ha a bérlőid állandóan zavarnák őket. Csak itt nem ez a helyzet. Ma már minden telefonon van videó, ha panaszkodnak akkor előtte szerezzenek bizonyítékot, hogy a te bérlőid miatt van gondjuk és az napi rendszerességgel fordul elő nem csak havonta egyszer.

aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Noren1989 ***** válasza:
100%

Valszeg a panaszkodóknak fingjuk sincsen róla, h melyik kutya ugat a sok közül.


Én jelezném a közös képviselőnek, h nyugodtan nézzen körbe a többi kutyàs lakónàl is.


És közben jelezném, h lofaxt a picsàjukba.

aug. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!