Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki járt már úgy, hogy a...

Valaki járt már úgy, hogy a kaució nem fedezte a kárt amit okozott az albérlő? Mi olyankor a teendő?

Figyelt kérdés
júl. 23. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Amit a szerződésben leírtatok. Nyilván benne van.
júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Fizetésmeghagyási kérelem.

Most töltögetem ki én is a nyomtatványt (interneten megtalálod), a követelt összeg 3%-át kell csekken befizetni az eljárás megindításához.

júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen csináltam egy kalkulációt( nagyon sok mindent bele sem számítottam) és a különbözetet kifizették.
júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
2, ha ellentmond, akkor ugye szerződéssel tudod bizonyítani, hogy miért akarsz vele fizettetni? Mert puszira nem hiszi el a bíróság.
júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pereskednék (3.választ adtam) Amit nem tudok behajtani, kénytelen vagyok lenyelni. Ugyanis ezek az eljárások hihetetlen lassúak és hihetetlenül drágák (egy fizetési meghagyás kb 60 ezer, ha perbe mész, simán kirendelnek szakértőt, min.100 ezer)
júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
5, oké, hogy te nem pereskednél, de a bérlőd megteheti, hogy a MOKK felhívásra ellentmondással él. Ha nincs benne a szerződésben, hogy mmilyen károkért felel kaución felül is, így jártál. Ráadásul ott neked kell majd bizonyítani, hogy jogos a követelés (fmh esetén a kutya nem vizsgálja még)
júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nincs benne a szerződésben, hogy mmilyen károkért felel kaución felül is, így jártál."

Ugye tudod, hogy ez nem igazi? Bárki felelős bármilyen, általa okozott kárért.

júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
7, ugye tudod, hogy ezt bizonyítaod is kell?
júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen, nyilván bizonyítani kell.

Ez független attól a butaságtól, amit te írtál, és amire reagáltam.

júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, rokonom bérbeadója így járt.

Rokonom kárt okozott, de sajnos beteg lett és meghalt mielőtt a kárt rendezni tudta volna. A tulajdonos velünk akarta kifizettetni a kárt, hogy nem fedezi a kaució (amúgy bőven fedezte volna) és nem fogadta el azt amikor felajánlottuk, hogy egy részét megcsináljuk mi magunk, akkor arra nem kell munkadíjat fizetnie. ragaszkodott, hogy szakemberrel csináltassa meg, jó minőségben - az meg ugye sokba is kerül.

Próbált fenyegetőzni, de nem jött be neki. Megmondtuk, hogy nem velünk állt szerződésben hanem az elhunyttal, hagyaték nincsen, tehát nincs miből behajtani sem. Amúgy meg miért is nincsen biztosítás a lakáson? Mert ha lett volna biztosítás akkor a biztosító fizette volna a helyreállítást és a kaució bőven fedezte volna a megemelkedő biztosítási díjat két évre előre utána.

Csak hát ugye egyszerűbb volt szerződés nélkül bérbe adni a lakást, nem bejelenteni, nem adózni és nem kötni biztosítást, mint csinálni ahogy kell. Tényleg annyit lehetett csak mondani, hogy így járt.

júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!