Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha elviselhetetlenül zajong a...

Ha elviselhetetlenül zajong a felső szomszéd és felmondom az albérletet visszajár a kaucio?

Figyelt kérdés

2 honapja lakok az új albérletemben és elviselhetetlenül zajos a felső szomszéd. Zenét hallgat, néha ordibál, hajnalokig fent van. Én meg nem tudok normálisan aludni és fáradt vagyok folyamatosan.

Már a 2. nap észrevettem, hogy hangos a felső szomszéd, pedig a tulajt kérdeztem költözés előtt azt mondja nem tud hangos szomszédokról.


A szerződésben az van, ha 12 hónapos idő előtt felmondom nyomós indok nélkül az albérletet akkor a kaucio nem jár vissza.


Ilyen helyzetben kinek van igaza?


Felső szomszédhoz csengettem már be, nem nyit ajtót. Közös képviselővel én nem beszéltem, tulajdonosnak jeleztem a problémát, legyintett, hogy csak nem olyan vészes az.


Kicsit ilyen patt helyzet van


júl. 20. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem, kivéve, ha a szerzödésben szerepel ilyen kitétel. A tulaj nem köteles a szomszédok viselkedésével foglalkozni.

A közös képviselönek te kell, hogy jelezd a dolgot, illetve ha tényleg zajos, hívd ki a rendörséget

júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha az általános lakhatási körülményeknek nem felel meg külső tényezők miatt az szerintem elég nyomós indok.
júl. 20. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

A hangos szomszéd elég szubjektív dolog, másrészt ezt nem lehet általános lakhatási körülményeknek nevezni.

Felmondani lehet, de azt tudomásul kell venned, hogy a kaució nem jár vissza, mert szerzödésszegés.

júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
35%

Szerintem kezdésnek feljelentésgyanús a szomszéd, csendrendeletre hivatkozva. Ha ezt elismerik a zsekàk, az szerintem simàn meghaladja az indok nélküli felmondàs kategóriàt. 3alkalom elég a sorozatos rendzavaràs igazolàsàhoz.


A hàziúr 90%, h egy f@sz, sosem lakott ott az elmúlt pàr hónapban.

júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Miért is kellett volna ott laknia??? Egy lakást úgy adnak ki, ahogy az illetö megtekintette, ez nem a tulaj hibája.
júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noren1989 ***** válasza:
16%

A szemtől szembe hazugsàg viszont az, kedves #5.


Bérbeadó àllította, h semmi zajos szomszéd.


A hàrom kérdőjelt pedig tartogasd màskorra.

Köszönöm.

júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Jelezd a tulajnak írásban hogy legyen nyoma. Beszélj vele és kérd meg hogy intézkedjen.

Derítsd ki hogy a feletted lakó bérlő-e. Ha igen, akkor annak a lakásnak a tulajdonosának is írj. Nekem így sikerült kirakatnom a szomszédból a zajművészt.

júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a tulaj, hogyha nem hallgat a szomszéd a szép szóra, akkor rendőrség addig, amíg abba nem hagyja a bulizást. Ők is ezt csinálták.
júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN alkalommal amikor zajong, ezt kell tenned:

1. Felmész, megpróbálsz vele beszélni.

2. Ha ez nem segített, vagy agresszív volt, akkor rendőrt hívni. Igen, minden rohadt alkalommal.


Plusz valóban meg lehetne tudakolni a szomszédoktól, hogy a zajongó albérlő-e és ez esetben beszélni a bérbeadóval.

júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!