Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Béreltünk egy lakást ami fix...

Béreltünk egy lakást ami fix 1 éves szerződés van ami július 31.en jár le. Tudnunk tenni bármit? Többi lent

Figyelt kérdés

A főbérlő eladta a lakást körülbelül egy hónapja. Viszont a szerződést úgy kötötték meg az új tulajdonossal hogy az csak aug 1 től legyen érvényben.

Találtam egy új albérletet ahová július 1től költözünk.(Az egyetemi felvételi miatt keresünk sós, mivel tudjuk mennyire megemelik a bérleti díjat évbe az időbe.)

Viszont így a kaukciot bukjuk.

Van bármi előírás szabály hogy a kaukciot ne bukjuk el, nem kevés pénzről van szó?


jún. 19. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Júli 31-ig szól a szerződésetek, előre jelezhetitek is, hogy nem hosszabbínátok.

Addig ki kell fizetni, tehát ha júli 1-én költöztök, akkor 1 hónapot elbuktok, azt fizetni kell.

Utána a kaució viszajár, ha nem okoztatok olyan jellegű kárt.

Más kérdés, hogy a tulaj ennek ellenére visszaadja e.

jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem egy költözés nem 1 nap, minél több időd van erre. annál kényelmesebb.

2. Mért nem mondjuk júl. 20-tól bérlitek az új lakást?

Hülyeség párhuzamosan 2 lakást fizetni 1 teljes hónapig.

Lefoglalózod 1 havi bérleti díjjal, de csak júl. 20-án veszed át.

Próbáld meg!

Írtatok már alá szerződést?

Egészen máshogy tárgyaltam volna a bérbeadóval erről.

jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont így a kaukciot bukjuk."

És vajon miért?

jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Keresd meg a tulajdonost, a főbérlő ugyanis nem adhatja azt el, mivel nem az ő tulajdona...
jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2es válaszadó.

Senki sem fog 2 albérletet fizetni.A jelenlegit ott hagyjuk.

Talán azért nem július 20tol béreljuk mert ők július 1tol adják ki.

És a mai világban egész nehéz normális albérletet találni..

Főleg Budapesten

jún. 19. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5: Én is bérbeadó vagyok, és mindig a bérlő egyéni élethelyzetén múlik, mikor bérel. Van egy szimpatikus bérlőjelölt, és kijelenti, vállalni tud minden feltételt, és X.-én költözik. Ezt nem én mondom meg, mikor jó neki a költözés, hanem ő. Nem szaladgál sok megfelelő bérlőjelölt, én pedig egy szolgáltató vagyok, én vagyok őérte és nem fordítva. Nem is jöhetne oda senki, akiről még annyit se tudok, hogy júl. 31-én lakik valahol, és akkor jár le az 1 éve. Nyilván ehhez kell alkalmazkodnom, mert ha nem, akkor mégis mihez? Nagyjából 1-2 körülmény van, ami érinti a lakásbérlést és ez pont az a körülmény.
jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a jelenlegi tulajdonos adta el a lakást, nem a főbérlő. Valószínűleg azért aug1-től érvényes az új tulajdonviszony, mert nektek júli 31.-ig bérleti szerződésetek van, tehát miattatok alakították így a szerződést. Ezek után pofátlanság lenne az utolsó hónapot nem kifizetni. Ő nem tehet arról, hogy júli1-től béreltek másikat. Mit szólnál, ha júli1-től adta volna el és nem lenne hirtelen hova menned, mert a szerződésben leírt júli.31-től béreltél volna másikat?
jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A lakást már év eleje óta hirdették.

Nem miattunk lett így alakítva.

Ez idő alatt már egyszer majdnem kidobtak minket csak az akkori vevő hirtelen visszalépett.

jún. 19. 14:44
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Aláírtátok, hogy júl. 31-ig bérlitek a lakást. Hogy ott tartózkodtok-e, vagy nem, az nem számít. A szerződés lejártáig fizetned kell a bérleti díjat.

A kaució más dolog. Ha nem okoztatok kárt , akkor visszajár.

jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 SZTANN ***** válasza:

Nyilvánvalóan a szerződésben meghatározott időben jár le a bérletetek (ezt még nem is kötelező külön bejelenteni, hiszen határozott idejű). Addig ki is kell fizetni (akkor is, ha pár nappal előbb már elköltöztök), akkor kell a közműórákat leolvasni, a kulcsot hiánytalanul, a lakást teljesen kiürítve visszaadni.

A kaució célja, hogy ha pl. festetni kell utánatok a lakást vagy valami komolyabb javítani való lesz, abból fedezze a tulajdonos. Ha semmi ilyen nincs, és minden bérleti díjat és rezsit kifizettetek, akkor elvileg a kauciót vissza kell adni. (Ámbár ezt a szerződésben le kellett írni.)

jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!