Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogilag van lehetőségem...

Jogilag van lehetőségem kiköttetni az áramot és a gázt ha 3. hónapja nem fizet a 6 gyerekes bérlőm?

Figyelt kérdés

4,5 éven keresztül példaértékű volt a fizetési szándéka, de szeptemberben "haza vitte" az intézetből az 5 elvett gyerekét és azóta nem hajlandó fizetni. Totálisan lelakták a házat ebben a pár hónapban (eltüzelték az étkezőasztalt, be vannak verve az ablakok (most befóliázva) a több száz ezres ajtó alja ki van rúgva, stb. Egy teljesen más ember lett belőle. Nem kommunikál, el van zárkózva.

Mivel több kiskorú van a gondnoksága alatt, így a téli hónapok alatt biztosan nem tudom kitetetni a házból. Van mellette egy férfi is aki akkortájt érkezhetett mikor a gyerekeit vissza vette magához.

Jelenleg a felhalmozott rezsi összege 150 ezer forint körül van, a lakbér pedig 100eFt havonta. Összesen 450 ezer + az okozott károk.

Hivatalosan, szerződéssel van kiadva! SEMMI susmus.


Még egy kérdés, a hatóság megbüntethet Engem a szolgáltatások kikapcsolásáért? Egyveleg lemondanám a kábel tv-t és az internetet is


2023. dec. 15. 08:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
88%
Mármint a problémás bérlők okoztak kárt is, nem az őrző-védők.
2023. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%
Nem túl életszerű hogy az ilyen problémás lakók csak úgy zsebből kipattintják az elmaradt bérleti díjat..
2023. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
58%
Miért ne lenne életszerű? Az ilyenek legtöbbször direkt nem fizetnek, nem azért, mert nem tudnának.
2023. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
90%

29-es a funkcionális analfabéták minapéldánya. 🤦‍♂️


Sajnálom hogy így jártál kérdező, de legalább találtál egy jó megoldást. Nagyon sokan nem ilyen tökösek és évekig pereskendek, szenvednek.

Az külön gáz hogy a hivatalokban nem tudnak segíteni. Csak az adó kell az államnak, de érte semmit nem akarnak adni.


32. hidd el hogy van ezeknek pénzük.

2023. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező: egy kis ellentmondás van a hozzászólásaidban: 25-ben azt írod, hogy a szomszédok tapsoltak, mikor a bérlőid elhagyták a lakást és majd mennek a takarítók. 28-ban meg azt írod, hogy még ott vannak. Mi az igazság? Azt mondjuk nehezen hiszem, hogy az ilyenek kiköltöznek és még az elmaradt pénzt is kifizetik.
2023. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
93%
A hajléktalanszállón vannak ott.
2023. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

A többiek értették a lényeget, még ha stresszes állapotban is írtam (mert az voltam).

Olyan köteg pénz volt Nála mint sokunk több havi fizetése. A belső kárra annyit mondtak egyhangúan, hogy "semmi" közük hozzá, mikor nyaralni mentek akkor még minden rendben volt, hazaérve így találták. Azért nem hívott a nő, mert nem volt "pénz" a kártyáján. Süket duma.

Nincs itt ellentmondás, ki lettek szórva a probléma megoldódott. Nem csömörlöttem bele, viszont egy éves megtakarításomat költhetem megint rá.

2023. dec. 18. 06:52
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetben mindig a "fiukat" ajánlom, de mindig megkapom, hogy ilyet nem lehet. Privátba is megsoroznak, de volt aki elérhetőséget kért. Látatlanba nem adok ki ilyen telefon számokat. Mindenki keresse meg a helyileg illetékeseket.

Adósság rendezésnél is működik a dolog, érdekes, hogy senki nem meri feljelenteni őket :)

Volt főnökömnek pár éve 8 milliót (- 30% jutalék) hajtottak be.

Ezeknél a kitelepítéseknél 99%-ban elegendő egy közös kávézás.

Sosem értettem miért van "több" joga a "bűnözőnek", mint az áldozatának...

Nemrég hallgattam egy interjút egy volt bírónővel, aki akkor hagyta ott a pályát mikor olyan rendeleteket hoztak, amitől Magyarországon megszűnt az igazság szolgáltatás. Helyette jogszolgáltatás van.

(atv riport youtubeon fent van, címe nem rémlik, de tömören: fiatal pár megvett egy tehermentes tanyát, amit felújítottak. Majd utólag vissza adták rendeletben egy régi haszonélvezőnek a haszonélvezetét. Ez a nő pedig több pénzt követel most tőlük, mint amért vették a tanyát).

Bezzeg, ha banknak vagy a navnak nem fizetsz...

2023. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
2023. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
47%
Miért kellett nekik kiadni?????
2023. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!