Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogilag van lehetőségem...

Jogilag van lehetőségem kiköttetni az áramot és a gázt ha 3. hónapja nem fizet a 6 gyerekes bérlőm?

Figyelt kérdés

4,5 éven keresztül példaértékű volt a fizetési szándéka, de szeptemberben "haza vitte" az intézetből az 5 elvett gyerekét és azóta nem hajlandó fizetni. Totálisan lelakták a házat ebben a pár hónapban (eltüzelték az étkezőasztalt, be vannak verve az ablakok (most befóliázva) a több száz ezres ajtó alja ki van rúgva, stb. Egy teljesen más ember lett belőle. Nem kommunikál, el van zárkózva.

Mivel több kiskorú van a gondnoksága alatt, így a téli hónapok alatt biztosan nem tudom kitetetni a házból. Van mellette egy férfi is aki akkortájt érkezhetett mikor a gyerekeit vissza vette magához.

Jelenleg a felhalmozott rezsi összege 150 ezer forint körül van, a lakbér pedig 100eFt havonta. Összesen 450 ezer + az okozott károk.

Hivatalosan, szerződéssel van kiadva! SEMMI susmus.


Még egy kérdés, a hatóság megbüntethet Engem a szolgáltatások kikapcsolásáért? Egyveleg lemondanám a kábel tv-t és az internetet is


2023. dec. 15. 08:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom putris kokerok. Normális ember szoba se áll velük. Helyedben hivnek pár havert, sí maszkkal, osszeverni és kidobni őket.
2023. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%
Gyámhatóságot kell értesíteni, hamar visszaveszik a gyerekeket.
2023. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

""haza vitte" az intézetből az 5 elvett gyerekét és azóta nem hajlandó fizetni"


Gondolom, 2 fő bérli a lakást a szerződésben.

Akkor ezzel megszegte a szerződést, ezzel azonnali hatállyal elküldhető.

További részletek lényegtelenek.

2023. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes, hogy mire vársz 3 hónapja.

És hogy honnan tudod, hogy +5 gyerek lakik bent.

2023. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
Fordulj ügyvédhez jogi tanácsért, de mindenképp legyen egy jogi személy, aki mindent elmond és segít megoldani, mielőtt idegileg megsínylenéd.
2023. dec. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha az órák a te neveden vannak, ha nem fizeted a közüzemi díjat, előbb-utóbb kikapcsolják a villanyt/gázt/vizet.

Én is így jártam, az Elműnél elutasítottak, mondván, hogy a nem-fizető bérlőnek vannak jogai. Amikor kitettem őket, az új szerződésbe már beleírattam, hogy ilyen esetben kikapcsoltathatom az áramot, stb.

2023. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem benne van a szerződésben, hogy szerződésszegés esetén 30 napon belül ki kell költözzek.
2023. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%

Nem fogod tudni kikapcsoltatni az áramot, gázt. Azt majd kikapcsolják ha nem fizetsz, de addig is jópár hét eltelik, mert előtte jönnek a felszólító levelek. A villanyra megoldás, ha kérsz feltöltős villanyórát, de az sem lesz meg egyik napról a másikra és pénzbe kerül a csere. A tv-t, internetet azt simán lemondhatod.

Kitenni sem tudod őket hatóságilag április 30-ig.

2023. dec. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%
7. Hiába van benne a szerződésedben, ha nem fizetsz nem olyan egyszerű a tulajdonosnak kirakni, még közjegyzős kiköltözési nyilatkozattal sem és sokan ezzel vissza is élnek.
2023. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
78%
A bidám-bidámok sokkal jobban tisztában vannak a jogaikkal mint te... ez van, most már nem nagyon tudsz mit tenni. Most megégetted magad alaposan, a következő bérlőnél majd körbebástyázod magad.
2023. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!