Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogilag van lehetőségem...

Jogilag van lehetőségem kiköttetni az áramot és a gázt ha 3. hónapja nem fizet a 6 gyerekes bérlőm?

Figyelt kérdés

4,5 éven keresztül példaértékű volt a fizetési szándéka, de szeptemberben "haza vitte" az intézetből az 5 elvett gyerekét és azóta nem hajlandó fizetni. Totálisan lelakták a házat ebben a pár hónapban (eltüzelték az étkezőasztalt, be vannak verve az ablakok (most befóliázva) a több száz ezres ajtó alja ki van rúgva, stb. Egy teljesen más ember lett belőle. Nem kommunikál, el van zárkózva.

Mivel több kiskorú van a gondnoksága alatt, így a téli hónapok alatt biztosan nem tudom kitetetni a házból. Van mellette egy férfi is aki akkortájt érkezhetett mikor a gyerekeit vissza vette magához.

Jelenleg a felhalmozott rezsi összege 150 ezer forint körül van, a lakbér pedig 100eFt havonta. Összesen 450 ezer + az okozott károk.

Hivatalosan, szerződéssel van kiadva! SEMMI susmus.


Még egy kérdés, a hatóság megbüntethet Engem a szolgáltatások kikapcsolásáért? Egyveleg lemondanám a kábel tv-t és az internetet is


2023. dec. 15. 08:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is volt ilyen sztorim, ezért már csak olyan házat adok ki, ami mellettem van és az összes szolgáltatást le tudom nálam zárni egy laza mozdulattal, így kötettem be. Ezért nem érdemes egész házat kiadni, ha mégis, akkor is legyen a pince, vagy egy leválasztott rész, ahonnan le tudod te zárni a szolgáltatásokat. Nem tudnak veled mit tenni, persze nem szabad, hogy tudják. "Javítást" nem várhat el tőled, hogy ő nem fizet semmit.
2023. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne fizesd be az áramot, a gázt azt viszont kell, mert csak kondenzációs kazánnal kapod vissza az órát.

Ha a villanyt levágják fűteni sem tudnak. A komfort szolgáltatasokat azonnal lemondanám.

2023. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól rèmlik, pont tegnap volt a rádióban, hogy az MVM nem kapcsol ki senkit a tèl miatt.

Ha a nevedet van az óra esetleg szüneteltetni tudod a szolgáltatást. De a vizet nem tudod elvenni, csak hivatalosan is korlátozni lehet.

2023. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
88%
13. Dec.15-jan.8. között van kikapcsolási moratórium az MVM-nél.
2023. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

A szerződès fel lett mondva egyoldalúan. Ma egèsz nap jártam a hivatalokat, ès falakba ütköztem.

Kiszámoltam, a legolcsóbb az ha vagyonvèdelmi cègnek kiadom albèrletbe, minthogy kiköttessek mindent.

Kifizettem nekik előre a munkájukat, meg is írtuk soron kívül a szerződèst (10 perce jöttem ki a cègtől).

Nem kevès pènzről van szó, reggel "bepróbálnak" költözni. Megírom a fejlemènyeket holnap.

2023. dec. 15. 17:11
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Erre kíváncsi vagyok hogy hogy sül el.
2023. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
19%
Követem!!!
2023. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
51%
Ezt én is követem, kiváncsi vagyok a fejleményekre. Ha odamegy holnap ez a társaság és a bérlőd rendőrt hív rájuk, akkor szerintem nem fognak tudnak "beköltözni".
2023. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
23%
Vannak akik csak az eroszakbol értenek....
2023. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
75%
A villanyórát le kell cseréltetni feltöltősre.
2023. dec. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!