Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tennél tulajként, ha...

Mit tennél tulajként, ha kitudódna, hogy körözik a bérlődet?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy kiadó egy lakásod, valakivel megegyezel, szerződés minden megvan, szimpatikus a bérlő, természetesen magyar, nincs ráírva semmi. Az albérletet plusz rezsit is rendesen fizetné. Aztán egyszer police.hu-n felismernéd és látnád, hogy a bérlődet körözik. Rablás miatt elfogatóparancs alapján körözik, mert a kiszabott börtön szabadságvesztését nem kezdte meg, azaz nem vonult be a börtönbe. A BV. Bíró meg kiadta a körözését. Leellenőriznéd a bérleti szerződésen is az adatait és a körözés adataival stimmelnek minden, a fénykép is ugyanaz.

Ekkor mit tennél, ha mint bérbeadó kiderülne, hogy ilyen ember lakik a te házadba?



2023. máj. 11. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Állampolgári kötelesség bejelenteni a rendőrségen
2023. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Jelenteném,mert nem szeretnék később vele menni.
2023. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

Semmit, mert nem vagyok spicli g#ci, mint az előző kettő. Ráadásul semmivel se bizonyítható, hogy te rájöttél, így téged miért is küldenének vele együtt a sittre?

Ráadásul ha önkéntes bevonulásút kapott akkor nyilván nem anyagyilkosságért, mert akkor már el sem engedik...

2023. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Én hallgatnék mint a sír amig a szerződés tart. Nem szeretném ha rátörnék a bejárati ajtóm. Utána nem hosszabbítanék.
2023. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Atyaég, ez a gettós mentalitás némely embernél... nEm VaGyOk sPiClI...
2023. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg ez az egyik leghülyébb ötletem, de ha még mindig szimpatikus én szívem szerint szólnék neki, hogy megtaláltam, jelenteni fogom a rendőrségen, illetve emiatt fel szeretném bontani vele a bérleti szerződést (amennyiben erre a szerződés szerint lehetőségem van). Aztán csináljon, amit szeretne, de valóban bejelenteném a rendőrségen.


Aztán a valóságban persze nem akarnám, hogy kiforduljon magából és bosszúból tönkretegye a lakásomat, viszont nem tudnám megtenni, hogy nem jelentem. Úgyhogy valószínűleg csak simán jelenteném és azzal vigasztalnám magam, hogy nem az én felelősségem, hogy nem tisztességesen éli az életét.

2023. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kólauborkával ***** válasza:
25%

Ez igen csak körülmény függö, én személy szerint valószínüleg semmit nem tennék.

Bár én a “rendörségünket” (már ha ezt a bohócbrigádot lehet annak nevezni, tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek) kifejezetten megvetem, szóval sokkal inkább csak akkor szólnék, ha valami nagyon súlyos dolgot követett el, ha vagyunk olyan viszonyban még meg is kérdezném öt a saját álláspontjáról… bár így vakon ez elég lutri, meg dönteni sem tudunk.

Nyílván az állampolgári kötelességed, hogy bejelentsd, de az is nyílvánvaló, hogy a világ sem ilyen egyszerü.

2023. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Ha fizet rendesen, nem jelenteném. Ha nem fizet, akkor szólnék neki, hogy mintha ismerős lenne valahonnan... úgyhogy fizessen. :DDD


De viccen kívül, nem hiszem, hogy jelenteném, ha nincs vele semmi probléma. Honnan tudnák, hogy én tudom, ki ő? Még ha valamiért fel is tévedek a police.hu-ra, akkor se biztos, hogy felismerek onnan bárkit, a neveket meg aztán pláne nem szoktam olvasgatni, megjegyezni.

2023. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Nehéz kérdés...

Tudod ha megtalaljak, ratorik az ajtót. Vagy ami még rosszabb (képes vagyok mindent tulgondolni bocsi...), amilyen sz@r a Magyarország(és én is amilyen szerencsetlen vagyok) ramkennek hogy bujtattam, vagy tudtam hogy korozik, és nem szóltam( bár az ember honnan tudna hogy korozik az adott illetőt...)

Másfelől ha rendesen fizet, nincs vele baj, nem szólnék. Tényleg nehéz döntés,de nem akarnék egy bűnözőt az otthonomban tudni.

Lassan ott tartunk ma Magyarországon hogy erkölcsit fognak kérni basszus 🤣

Tényleg nehéz döntés, de rablás... Hat biztos nem 1 kg kenyeret lopott ha börtönbe kell mennie. Aztán ha kiderulne hogy én kopfem be akkor lehet kirabolna a házamat...

2023. máj. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmit. Nem vagyok koteles megkeresni a berlom ott.


Orulnek neki,h garancia van a rendes fizetesere es magatartasara.


A penz a lenyeg. Lakjon ott nyugodtan,ha rendesen fizet.

2023. máj. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!