Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan dolgokat tettem, amit...

Olyan dolgokat tettem, amit nem bírnék elviselni, ha kitudódna. Jogos lenne a szégyen miatt öngyilkosnak lennem?

Figyelt kérdés
Illetve a következményeket nem bírnám elviselni.

2021. jún. 17. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
A szégyen nem más, mint megfelelés okán átélt alárendelődés. Nem épít, nem visz előre, inkább blokkol. De konkrét választ csak úgy kaphatsz, ha felveted, hogy mi is volt az a tett, ami miatt még az öngyi is megfordult a fejedben.
2021. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Csak a szamuráj vagy. Akkor lenne jogos. Más esetben gyávaság.
2021. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
81%
Semmiféle képpen nem az öngyilkosság a megoldás. Minden ember tesz olyat élete során amit szégyell, amit adott helyzetben nem tudott felmérni és rosszul cselekedett. A következményeket viselni kell, am is minden csoda 3 napig tart. Inkább elviselni a szégyen érzetet egy kis időre, mint megnyomorítani a szeretteinket, hogy önző módon megválunk az életünktől. Ne feledd az életed egy ajándék amit kaptál, vigyáznod kell rá, és a legjobbat kihozni magadból! Az öngyilkosság soha semmire nem megoldás.
2021. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem jogos.

Az lett volna jogos, ha eleve meg sem teszed, ha tisztában vagy vele, hogy ez ennyire rossz. De téged ez nem tartott vissza magától a cselekvéstől. Innentől az jogos, ha vállalod a tetteid következményeit.

2021. jún. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Ilyenkor szokott valami bagatell dolog lenni..

Az öngyilkossággal való foglalkozás, fenyegetőzés labilis lelki alkatra vall, keress pszichológust!

Nyilván nem bankot raboltál, embert öltél, bár ez sem lenne erre ok. Ha szégyelled, azt előtte kellett volna átgondolni, ha meg mégis bevállaltad, akkor vállald fel, ez vagyok én, az én életem, és döntésem. Nem kell magyarázkodnod senkinek.

2021. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!

Attól függ mit tettél?

Homárkodtál hetero létedre?Idős asszonyt vertél agyon?Vagy lóval kefétél?:D

Amúgy nem érné megölni magad,max akkor ha tényleg nagyon gáz asz helyzet

2021. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy talán nem olyan gáz a helyzet úgyhogy életben tartom magam.
2021. jún. 17. 15:40
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Helyes.
2021. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Inkább használuk a kifejezéseket megfelelő értelezésük szerint.

Amiről beszél nem jogi kérdés.


Lehet, hogy az öngyilkosságnak van jogi értelmezése - az eutanáziát tudom ide kapcsolni. Magyarországon az nem legális. Ebből kiindulva feltételezem az öngyilkossághoz sincs jogod. Az élet kioltásának jogi tilalmát nem írja felül a tested feletti rendelkezés jog.


Tetteid következményeivel való elszámolásodnak lehet jogi vetülete, amennyiben törvénybe ütközőt cselekedtél. Ha erről van szó, vállald a jogi felelősséget, és a törvény szerint rád rótt következményeket. Talán ez enyhít lelkiismeret fordalásodon.


A másik vetület - a szégyenérzet - etikai kérdéskör. Azaz a közösségi szokásrendenk való megfelelés. Ebben ez esetben a szóban forgó közösségi viszonyokban (amiket te ismersz) szégenyérzeted feldolgozásának egyik módja a jóvátétel. Másik az érintettekkel való viszonyod tisztázása. Bocsánatkérés. Részükről pedig a megbocsátás, amit el kellene fogadj.


Saját etikai belső igényed síkján pedig taulnod kell az esetből, és erőknek erejével ragaszkodni ahhoz, hogy megint ne kövess el olyasmit


Ennek kivitelezésében játszik szerepet a szégyenérzet - ami esetedben szerencsére van, ami azt jelzi, hogy minden esélyed megvan a közsség elfogadott hasznos tagjának lenni. Azaz a szégyenérzeted azt jelzi, hogy van esélyed "jónak" lenni.

Ezt az esélyt eldobni, és inkább elmenekülni a kihivás elől (a halálba) inkább csak rosszabbá teszi életed megítélését. Nem segít és nem old meg semmit.

2021. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Senior Séf ***** válasza:
41%
Ugyan miféle dolgot tettél? A kamaszkor erről szól, kérdező. Keressük, feszegetjük a határainkat, hülyeségeket csinálunk, és begyűjtjük az érte járó pofonokat. Ez a boldog felnőtt lét alapja, aki ezeken nem esik át, az nem éli, csak túléli az életét.
2021. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!