Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen lehetőségem van, ha ki...

Milyen lehetőségem van, ha ki akarom adni a házam, de félek, hogy nem fizet az albérlő? Természetesen közjegyzői szerződéssel adnám ki

Figyelt kérdés

Inkább adózok, mint hogy ne tudjam kirakni, vagy még engem büntessenek meg, szeretek nyugodtan aludni. Egy agglomerációs kisváros, bérleti díjak 100-120 körül vannak. Attól tartok, hogy ha valami oknál fogva nem fizet, akkor a moratórium alatt nem tudom kirakni, és tetemes adósságot halmoz fel. Nincs bennem bizalom senki iránt, ismerősnek sem adnám ki feketén. A ház nagy telken van, de ha a bérlő nem tart igényt a kertre, akkor azt természetesen rendezem, nekem is így lenne a legjobb. Így csak olyan 300 m² füves területe lenne a ház előtt, de ha arra sem tart igényt, akkor kéthetente levágom azt is. Az ingatlan 2 szobás, konyha, kamra, fürdőszoba+wc, előtér helyiségeket foglal magában, illetve igény esetén egy tárolót, ami kívülről közelíthető meg, pl biciklinek. Elgondolásom szerint, egy szobát nem adnék ki, a szobában antik bútorok és nem használt műszerek vannak, aránylag nagy értékben, viszont az a szoba nincs rendbetéve, 30 éves hengerelt fal, hullámos padló, stb. Tehát arra gondoltam, hogy azt az egy szobát nem adom ki, a bérleti díj természetesen ez által 2/3 részére csökken, (70.000 Ft). Ez által az előtér helyiség "közös" használatú lenne, de egy ajtó zárásával teljes mértékben megmaradna a privát szféra. Ha esetleg véletlen valamiért be kellene mennem, akkor természetesen egyeztetnék. Ami nagy előny, hogy abba a szobába van minden gépészet, mivel úgy volt tervbe, hogy kialakítunk ott egy fürdő+wc-t, de szerencsére akinek készült volna meggyógyult, és hazaköltözött. Szóval probléma esetén ott el tudom zárni a vizet, illetve az áramot lekapcsolni, felújítás címén. Fűtés gázkonvektoros. Ez mennyire járható, jogilag mennyire állja meg a helyét? Tavaly nyáron lakott benne pár hónapot egy ismerős anyukája, mert kiégett a konyhája, természetesen ő csak rezsit fizetett, viszont amíg ott lakott, a saját házára széljegyre kerültem. Plusz pénzt nem fogadtam el, viszont az ügyvédi szerződést ő állta.

Nem vagyok egy házsártos, kötekedős ember, de kaptam már annyi szart az élettől, hogy szeretek minden eshetőségre a legjobban felkészülni, és mivel nem kenyérre kell, így inkább nem adom ki, ha nem tudom magam maximálisan bebiztosítani.

Valamint, mivel a közjegyzői szerződés 2 havi bérleti díj ára, ezt ki szokta fizetni?


2022. máj. 9. 12:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#8 igen, lehet, hogy az lesz...

#9 100 felett van a közjegyzői szerződés. Ami itt 2 havi bérleti díj.

#10 azok csak a pénzt viszik, egyetlen egyszer volt dolgom velük, vásárlói oldalon. Elmondtam hol akarok, elmondtam milyet. Elmondtam, hogy kis értékűt, (akkoriban itt 5 millió volt a kádárkocka, 3 millió a Hosszúház) mert a telek kell. Kaptam olyan ajánlatokat, hogy gyönyörű ház, de 2xes áron, és erősen etnikummal tarkított helyen. Mikor egy telket kerestem... Vagy a telek szélén ment egy mély árok, amit be sem lehet fedni. A legjobb viszont az volt, amikor zártkerti ingatlant ajánlott. A másik küldött e-mailbe egy csomót, jófogásról letöltött képekkel. Kiröhögtem. Még arra is lusta volt, a vízjelet levágja. Természetesen információt csak ha fizetek. A harmadik korrekt volt, ő elmondta, hogy az adott paraméterekkel nincs, viszont van 3 ami m², ár és etnikummentes övezet szempontból megfelel. Azokat pedig meg sem néztem, mert ragaszkodtam a környékhez. Végül sikerült találni egyet, hirdetve sem volt. Itt az ügyvéddel volt probléma, de javította a hibát, saját költségén. Elnézést kért, tévedni emberi dolog. szóval nem bízok az ingatlanirodákban, és itt nem is foglalkoznak albérlettel.

2022. máj. 9. 19:40
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Régebben csak rászorultsági alapon működött de ma már bárki igényelhet feltöltős gáz és villany órát. Szolgáltatója válogatja, de nem kerül sokkal többe mint a közjegyzői kiköltözési záradék.

Ragaszkodj hozzá hogy te töltöd és ne add ki a bérlődnek a kódot.

Ez a kettő elég hogy kiköltözzön ha te úgy szeretnéd.

Fagyoskodni és a sötétben meleg víz és net nélkül kuksolni nem szeret a nemfizető réteg :)

2022. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"arról nem is beszélve, hogy akár sok milliós kárt is tehet. Pl összetört csempe, felszedett parketta, leamortizált fal, stb.)"


Ingatlan kiadásnál alap, hogy olyan biztosítást kell kötni, ami ezt is fedezi.

2022. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11: Adásvételből mi is kihagyjuk őket, csak rossz tapasztalatom van.

De én szúrtam ki őt FB-on, és felkértem és bevált.

Én nem vagyok jó emberismerő, muszáj volt kiszerveznem ezt a munkát olyannak, aki profi.

2022. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13: Nincsen olyan biztosítás Magyarországon sajnos.
2022. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!