Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Teljesen lakhatatlan lakast...

Teljesen lakhatatlan lakast ki lehet adni valamilyen celra?

Figyelt kérdés

Van egy olyan lakasom ami olyan rossz allapotban van, hogy teljesen lakhatatlan. Nagyon romos , hasznalhatatlan allapotu volt a konyha, furdo, wc , stb ezert elbontottuk teljesen az egeszet. Maradtak az ures falak.

Kerdeztem kivitelezo ceget, 50nm lakas teljes generalja 10M+ ft lenne. Van hol laknom ezert kiadnam utana. Viszont azt szamoltam hogy ha ki tudnam adni 100eft / honap a felujitas utan akkor 10ev a megterules mire 0n vagyok. Azonban addigra kb ujra johetne a felujitas igy ezt az opciot elvetettem. Rezsit nem szeretnem fizetni ezert felmerult bennem igy kiadni raktarnak vagy barmi, havi par 10e ft ert +rezsi. Kerdes , hogy igy kiadhato lenne e?


2021. okt. 1. 21:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tudok 1 településről, Ahol nincs 300 lakos. [link]

Viszont lehet talán 50 vállalkozás a településre bejegyezve. Szerintem ezek között lehet olyan, akinek csak a címe van ott. És a postát továbbítják máshova...


Szóval ha nincs helyi adó - akár 100 vállalkozás is be jelentkezhet!

2021. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11%
Nem érné meg jobban telek árban árulni?
2021. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

#12

Lakásról ír, nem házról.

2021. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
És? A lakás nem telken van? XD
2021. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
#14: A lakás attól lakás és nem ház, hogy több lakás van egy épületben kialakítva. Vagy hogy gondoltad, majd a szomszéd lakást is elbontja a vevő, mikor építkezni akar? És egyébként 99,99999% hogy osztatlan közös tulajdon a telek.
2021. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába spórolok amin csak tudok, anyagokon pár e ft -ot lehet faragni nm-enként. A munkadíj kb 3-4 millió és erre jön az anyag. Csak néhány tételt említenék, több ajánlatot is kértem be, hasolnó árakat mondott mindenki:

Falak glettelése + festése + javítgatása: 1.5 millió.

Burkolás kb 500e ft a legolcsóbb csempékkel és akkor csak ott burkolunk ahol nagyon muszáj.

Villanyszerelés 700e ft, vízveztékelés 300e ft.

2021. okt. 4. 16:20
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem értem, ennyire rossz állapotban van, hogy még a vezetékek sem használhatóak, újra kell húzni azt is? Kiadni akarod, nem magadnak felújítani, ezt tartsd szem előtt.
2021. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

Apámnál volt ilyen, hogy rossz álapotban levő ingatlant adott ki olyan embereknek, akinek az igényszintjének ez megfelelt. Ezek az emberek kb. a hajléktalanság küszöbén voltak, bizonytalan, alkalmi munkákból éltek, mindegyiknek alkoholproblémái voltak és a fizetőképességük bizonytalan volt.


Röviden szólva nagyon negatívan jött ki az egészből, mind idegileg, mind anyagilag. Csak az állandó idegeskedés és problémák voltak, hatalmas közműadósságok, a lakbért meg pár hónap után nem tudtak/akarták fizetni.


Én nagyon nem javaslom ezt az opciót. Aki ilyen helyre beköltözne, azt nem akarod albérlőnek.

2021. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%
Elég hülyeség volt szétszedni a fürdőt meg a konyhát mert így hivatalosan nem komfortos a lakás és sokkal kevesebbet ér mint a rozzant fürdővel meg konyhával + nem hitelezhető!! Eladni tehát nem érdemes, mert csak rosszul járnál. Szerintem viszonylag jogos a 10 milla, de ha spórolni akarsz, ne generálossal csináltasd, hanem külön villany,víz, burkolás, stb, és kerj be külön ajanlatokat, mert nagy lesz a különbség. Te vedd meg a csempét, konyhabútort, laminált padlót, stb. Én így sokat spóroltam, de rengeteg mindenbe bele kellett ásnom magam, egy fél munkahelynek elment.
2021. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol.
2021. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!