Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Teljesen lakhatatlan lakast...

Teljesen lakhatatlan lakast ki lehet adni valamilyen celra?

Figyelt kérdés

Van egy olyan lakasom ami olyan rossz allapotban van, hogy teljesen lakhatatlan. Nagyon romos , hasznalhatatlan allapotu volt a konyha, furdo, wc , stb ezert elbontottuk teljesen az egeszet. Maradtak az ures falak.

Kerdeztem kivitelezo ceget, 50nm lakas teljes generalja 10M+ ft lenne. Van hol laknom ezert kiadnam utana. Viszont azt szamoltam hogy ha ki tudnam adni 100eft / honap a felujitas utan akkor 10ev a megterules mire 0n vagyok. Azonban addigra kb ujra johetne a felujitas igy ezt az opciot elvetettem. Rezsit nem szeretnem fizetni ezert felmerult bennem igy kiadni raktarnak vagy barmi, havi par 10e ft ert +rezsi. Kerdes , hogy igy kiadhato lenne e?


2021. okt. 1. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%

Legalább a konyha és a tűzhely legyen rendben alap szinten, a többit már be tudja magának rendezni a bérlő. A többi helyiséget esetleg le lehet festeni fehérre, hogy azért valahogyan kinézzen már, de az nem nagy összeg. Gondolom a padló rendben van, tehát arra is olyan szőnyeget vesz a bérlő magának, amilyet akar.


A 10 milliós kiadással kapcsolatban azt kell mérlegelni, hogy ha csak tartogatod a számlán és nem költesz semmire, akkor elinflálódik az összeg az évek alatt. Ha ráköltöd a lakásra, akkor ugyan elvész a számláról, viszont havi szinten mindig kapsz belőle vissza kisebb összegeket a bérlő által, így az infláció hatása kinullázódik (hacsak nem kezded el megint felhalmozni azt a pénzt). Persze csak ha jól csinálod és a piaci szinten tartod a bérlés árát. A felújítás 10 év múlva várhatóan sokkal többe fog kerülni, mint most.

2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ha valaki magának teszi rendbe.

De praktikusabb eladni.

Meg több ajánlatot bekérni, és pár dolgot magadnak javítani benne, soknak tűnik a 10 M.

2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan rozzant, hogy életveszélyes belépni oda, akkor igen.
2021. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Legutóbb pl. cicamentőknél láttam, hogy kiadó lakást kerestek, ahol a cicákat elhelyezhetnék, nekik pont ez volt a lényeg, hogy lehet lepukkant, lehet lakhatatlan, hiszen csak a ketrecek lennének ott, és ők járnának naponta etetni, foglalkozni a cicukkal.

Nyilván a fűtés megléte lényeges, meg egy minimális vizesblokk (állatok itatásához meg ha kell, takarításhoz).

2021. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem, itt a vizeslokkok is el lettek bontva, és maradtak a csupasz falak. Sztem így lakhatatlan a ház. Ilyen állapotban nem adhatod ki.
2021. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

10 millió irreálisan nagy összeg egy 50nm lakás felújítására.

Low cost elven, tehát mindenből a legolcsóbbat alapon:

-50nm padlóburkolat, mondjuk az egyszerűség kedvéért mindenhova linóleum 2000ft/nm+500ft/nm ragasztó +1000ft/nm aljzatkiegyenlítés (ez lehet túlzó)+apróságok, legyen mondjuk 200e és 2szombat délután, mert magadnak is meg tudod csinàlni.

-vízszerelés: egy ekkora lakásban, van vagy 4kiállás és 10 m cső. Egy youtubos szabadegyetem után 25e a csere, vagy egy szaki 2óra alatt egy 100-asból megcsinálja.

-villany: legyen mondjuk 500e sokminden egy panelban nincs .

-fűtés: gondolom távfűtés szóval azzal semmi teendő

-nyílászárók:ablak gondolom van 4db az 200e bejárati ajtó 100e beltéri ajtó max 5db az 125e ,szereléssel együtt max 700e

-festés: gondolom nem a királyi palotának készül, úgyhogy jó a homemade, 250e anyagból megvan

- apróságok, konyha, tűzhely, stb 350e


Tessék egy 2milliós költségvetés, ami 20 hónap alatt megtérül :)

3házat újítottam fel ugyanígy minimálköltségen, szóval az árak amiket írtam saccperkábé stimmelnek.

2021. okt. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

"Nagyon romos , hasznalhatatlan allapotu volt a konyha, furdo, wc , stb ezert elbontottuk teljesen az egeszet. Maradtak az ures falak."

"lakas teljes generalja 10M+ ft lenne. Van hol laknom ezert kiadnam utana. Viszont azt szamoltam hogy ha ki tudnam adni 100eft / honap a felujitas utan akkor 10ev a megterules mire 0n vagyok. Azonban addigra kb ujra johetne a felujitas igy ezt az opciot elvetettem."


Azért 10 év alatt közel nem lesz annyira lelakva a lakás, hogy azt a (szerinted) 10 milliós generálfelújítást újra meg kelljen csinálni. Max egy ~1 millió körüli "tisztasági" rendberakást, de ez is túlzás szerintem.

2021. okt. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

6os: wc, fürdő? Azt írta a posztoló, hogy csak a puszta falak vannak. Ha a wc-t, fürdőt is fel kell újítani, akkor kevés a 2 milla. Ha nem tud mindent maga megcsinálni, akkor munkadíjjal is kell számolni. A mostani, őszi árakkal számoltál? A különböző építőamyagok (közöttük a linóleumpadlóe is) borzasztóan felment az utolsó fél évben. Ha fél évvel ezelőtti anyagárakkal számoltál, akkor szorozz meg mindent kettővel.

De 10+ milla egy 50 nm-es lekásra elsőre tényleg soknak hangzik. Kérdés, konkrétan mivel számoltak, milyen igényességi szintre szeretnék felújítani a lakást. Ha a konyhabútort is beleszámolták és abból sem a legolcsóbbat+ha mindenre mestert fogad, meg drága csempe, drága burkolatok, akkor el lehet rá költeni 10 misit.

2021. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#8 jogos, jogos. Az ott még egy fél millió. Persze a mostaniakkal , kivéve a villany, azt csak tippeltem. A linó nem ment el durván 2000-2500/nm egész kók vannak már.


Igen az jó kérdés mivel számoltak. Csempe van 2000-ért és 42000 -ért is / nm.

2021. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem penészes és nem a X-en van, akkor raktárnak kiadhatod.
2021. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!