Mit lehetne tenni határozott idejű albérlettel, ha megint bezárnak az egyetemek?
Egyetemen tanulok, és itt lehet mindent olvasni arról, hogy most online, vagy jelenléti lesz az oktatás, egyáltalán az marad-e. Most még úgy van, hogy bejárós lesz, de itt már októberrel, vagy szeptemberrel tippelgetnek, hogy kitör a járvány és átállnak online oktatásra.
De lakni valahol kell addig, és mivel a kollégiumban nem vettek fel, így albérlet maradt, de szinte mindenki határozott idejű szerződést kért(min 1 év). Ha mégis bezár az egyetem, akkor mit lehet tenni az albérlettel? Mert nekem csak az egyetem miatt kéne, anélkül meg fölösleges kiadás. De ha a határozott szerződést felbontom, akkor nem csak a kauciót bukom, hanem még jogi eljárásban követelhetik 1 év fennmaradó összegét is.
"Mit lehetne tenni határozott idejű albérlettel, ha megint bezárnak az egyetemek?"
Mindenekelőtt olvasd el a szerződést, amit aláírtál. Mi van benne arról, hogy mi történik, ha egyoldalúan felmondod a bérletet?
"attól, hogy online oktatás van, miért kellene hazaköltözni a szülökhöz?"
Azért, mert az albérlet
"csak az egyetem miatt kéne, anélkül meg fölösleges kiadás".
Az albérletet nem csak egyetemisták vesznek ki. Felajánlod a bérbeadónak, hogy keresel magad helyett mást. Persze nem lesz könnyű dolgod, mert ha találsz is, a tulajnak is meg kell felelnie.
Nagyon oda kell(ett volna) figyelni, hogy mit írsz alá!
Olvasd el a Ptk. 6:192. § (1)-et is a bírósági szerződésmódosításról. Egy kicsit erős rögtön bíróság elé vinni az ügyet, de nem lehetetlen és a közös szerződésmódosításhoz jó érv lehet.
Egyébként, ha felmondod a szerződést és nem fizetsz bérleti díjat, azzal szerződésszegést követsz el. Kötbért (ez lehet a kaució, ha ez a szerződésben szerepel) kell fizetned vagy kártérítést. A kártéritésnél a másik félnek kárenyhítési kötelezettsége van. Ebben az esetben elvárható, hogy újra kiadja a lakást. Hiába egy évre kötöttétek a szerződést, ez nem jelenti, hogy ki kell fizetned a teljes évi díjat.
De én nem vagyok jogász és ez nem jogi tanácsadás. Nézz utána a dolgoknak vagy fordulj szakemberhez.
Nem biztos, hogy már alá is írta.
Ha még nem, kérdező, akkor ne hagyd magad belerángatni olyanba, amiben erről nincs szó. A szerződés nem úgy jön létre, hogy az egyik fél kitalálja, hogy mi legyen benne, a másik meg a kész szöveget aláírja, hanem úgy, hogy megdumálják, hogy mi legyen benne, és csak amikor megegyeztek, akkor jön az aláírási rész.
Már nem valószínű, hogy ismét bezárnának az egyetemek, mivel a tanárok nagy része már be van oltva.
+ az egyetemisták azon részének akinek megjött az esze és szintén beoltatta magát.
A beoltatlanok meg mennek ősszel a levesbe...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!