Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Amikor beköltöztök egy albérle...

Amikor beköltöztök egy albérletbe le szoktàtok cserélni a bejárati ajtón a zàrat?

Figyelt kérdés

Én laktam albérletben, és eddig mindenhol azt tapasztaltam, hogy a tulajdonos bejárkál, és turkàl a cuccaim között. Sajnos nem viccelek, két helyen laktam, mindkét helyen ezt csinálták a tulajok. Nekem ebből elegem van. Nyilván nem drogtanyàt üzemeltetek az albérletben, de akkor is a cuccaim között ne turkáljon senki, főleg hogy vannak értékesebb dolgaim (például van több elektromos cigarettàm, összesen az több tízezer forint, okos óráim, kitüntetés gyűjteményem, drágább kések, stb.) Nem vagyok milliomos, de ha bármi eltűnne akkor eléggé mérges lennék, mert ez mind elég drága dolog.

Volt olyan tulaj, aki nem viccelek, de a ruháim között turkált, pont akkor léptem be, amikor kutatott több alkalommal is. Volt olyan is, hogy számonkért, hogy miért használok hősugárzót (én fizettem a számlákat).

Szóval kérdésem: Ti nem tapasztaltatok hasonlókat albérlőként? Leszoktàtok cserélni a zárat?

Természetesen mielőtt kiköltöznék visszaàllítanék mindent az eredeti állapotára.

Még valami amivel sokan szoktak jönni: ,,Mi van ha valami baleset van, kigyulladt a ház például, és a tulajnak feltétlenül be kell mennie?" Nos, gondolom a tulaj nem közvetlen mellettem lakik, hogy ő rögtön észrevegye a tüzet, ráadásul, ha én bent vagyok, akkor minek jönne be ő is? Ha meg nem vagyok bent, akkor honnan tudnà egyből, hogy atu ingatlan felgyulladt, ha mondjuk a város másik végén lakik? Szóval ez így életszerűtlen indok.


2021. márc. 24. 18:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%

"Csak ezért hoztam fel kedves, pont ezért. Ti nyugodtan turkálnátok a zsebünkben (pótkulcs lezárt borítékban, pecséttel. ha ok nélkül feltöri akkor szankcionálni, stb.) Nem érzed a kettős mércét?"


Ha csőtörés van, akkor nyilvánvalóan nem járna anyagi szankcióval (a szerződés feltételeit normálisan kell kialakítani), de egyéb esetben te mi a fészkes francért akarnál más által bérelt lakásba befutkosni? Miért nem jó a borítékos megoldás, miben korlátoz téged?

2021. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
3%

Akar a fene befutkározni a bérleménybe, van ahol nem jártam két éve de ehhez előbb ki kell alakulni a bizalomnak.


Látod itt megint ez a nem jár anyagi szankciókkal. Kinek??? Mivel a lakáson belüli csőtörés az nekem lesz idő és pénz, persze hogy nem érdekli a bérlőt. És természetesen majd én állok ott a szakikkal a lépcsőházba mert Rozika még elfutott plazázni meló után. De ha tegnapra nincs kész akkor ajaj csúnya lehúzós tulajdonos, hogy meri ezt megtenni!

2021. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
95%

Hát te nem vagy komplett :D Csőtörésnél továbbra is a sérült cső helyétől függően a társasház (már ha társasház) vagy a saját lakásbiztosításod fizet, nem te.

Ha meg Rozika elfutott plázázni, akkor te sem fogsz értesülni az csőtörésről. Illetve mire értesülnél, már elzárják a lakáson kívül a vizet.

De ha ez mégsem jön össze (ami lehetetlen), akkor feltörhetnéd a pecsétet a borítékon és bemehetnél.


Milyen bizalmat akarsz te elmebeteg, ha titokban akarsz a lakásba bemászkálni? Miben korlátoz téged egy lepecsételt borítékban lévő kulcs? Ha meg akarod nézni a lakás állapotát, akkor úgysem sunyiban fogsz betörni, hanem szólsz a bérlőnek, hogy mennél körülnénzni, nem?

2021. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%

Én adok ki szobákat és lakásokat is. A bérlőnek birtokjoga van az ingatlanhoz. Cserélhet zárat, ha akar.

A bérlőknek el van mondva, hogy havonta egyszer előre egyeztetett időpontban bemehetek az ingatlanba. Be is szoktam, akkor is ha ezt a bérlő nem szereti.

Az is meg van mondva, hogy cserélhet zárat, de ha bármi okból zárat kell törni és nem elérhető, akkor feltörjük az ajtót, aminek a javíttatása a kaucióból jön le, amit három napon belül vissza kell pótolnia. Nem csak a zár árát, hanem a szerelő munkadíját is ki kell fizetni.

Ennek ellenére a bérlők közül kevesen cserélnek zárat.

A zár feltörésére még nem volt példa, de arra már többször is, hogy valamiért be kellett menni. Vészhelyzet volt. Hívtam a bérlőt, volt kulcsom és bementünk. Nem egyedül, tanúval.

Megtörtént esetek:

Nem volt zárcsere. A bérlő elhagyta a kulcsát és az enyémet másolta le.

A bérlő zárat cserélt, mert jól keresett és otthon volt egy nagyobb összeg.

A bérlő zárat cserélt, de elhagyta a kulcsát. Betörte a saját ajtaját, ami csak belülről látszott és húzta a száját, amikor be akartam menni. Láttam, hogy milyen kárt okozott és megkérem, hogy javíttassa ki pár napon belül, vagy menjen el, mert már lecsökkent a kauciója.

2021. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

#23 Ezzel én be is rekesztem a vitát. Nem tudom ismeretlenül miért elmebetegezel de ez téged minősít. Mint írtam van amelyik bérleményben nem jártam több mint két éve, soha nem mentem be úgy sehová hogy nem volt jelen a bérlő. Én magamat egy végtelenül korrekt embernek és munkaadónak tartom és bemásolnék ide valamit mivel ez mások szerint is így van.

A(Z) XXXXXXX Kft. AZ OPTEN "A" MINŐSÍTÉSŰ OKLEVELÉRE ÉS KIVÁLÓ VÁLSÁGÁLLÓSÁGI TANÚSÍTVÁNYÁRA EGYARÁNT JOGOSULT

Ha gondolod akkor a NAV hasonló minősítését is bemásolom, bár nem jelent semmit.

Ha én nem vagyok komplett, csak elmebeteg akkor nincs miről beszélnünk.

2021. márc. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

Te most komolyan idemásoltál egy szöveget? Tessék, én is másolok.


A(Z) XXXXXXX Kft. AZ OPTEN "A" MINŐSÍTÉSŰ OKLEVELÉRE ÉS KIVÁLÓ VÁLSÁGÁLLÓSÁGI TANÚSÍTVÁNYÁRA EGYARÁNT JOGOSULT


Menő mi?


Ha ennyire korrekt vagy, akkor miért zavarna az, ha lepecsételt borítékban lenne a kulcsod, amivel igazolni tudod, hogy nem voltál a lakásban a bérlő tudta nélkül - VÉSZHELYZETET LESZÁMÍTVA?

2021. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
22%

A másolásban igazad van csak abban a pillanatban kaptam de valójában nem jelent semmit, pénzlehúzás. A NAV-os már más tészta, a héten elég sok előnnyel járt.


Nézd, még a borítékos megoldás sem zavarna.


"A pecsét ok nélküli feltörését pedig szankcionálni kell a szerződésben (esetleg időnként bemutatni a sértetlen borítékot)."


Az viszont zavar hogy 30 milla körül veszek (vettem múlt időben mert most már ez inkább 50 milla) egy lakást, kiadom 350-400 ezer kaució mellett majd még nekem kell időnként bemutatnom a sértetlen borítékot és ha mégis sérült akkor engem fognak szankcionálni. Valahogy nem áll össze a kép nálam, vagy ti fordítva ültök a lovon. Korrektség ide vagy oda, nálam ilyen kukacoskodó bérlő nem jön számításba. Én szeretek nyugalomban élni és dolgozni, aki meg nem hagy azt leépítem.

Nem én akarok albérletbe költözni, nekem megfelel az elmúlt években bekövetkezett ingatlan ár emelkedésből fakadó értéktöbblet. Az csak egy kis plusz amit a bérleti díj jelent, de nem mindegy mennyi nyűggel jár.

2021. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

27, Szerintem ezt ne úgy képzeld el, hogy havonta bemutatod a lezàrt borítékot. A kaucióról se mutatod meg a bankszámlád minden hónapban; hogy még van rajta annyi (most az ügyvédi letéttől tekintsünk el, az ritka), mégis kimondatlanul ott a megállapodás, hogy ott a pénz egy képzeletbeli vagy valós lezárt borítékban, és ha jövő héten felmondom a bérletet, számíthatok rá, hogy visszakapom.

A kulcs ugyanez, már eleve a pecsétes boríték megléte feltételezi, hogy nem kell havonta ellenőrizni, hogy ugye épen van még.


Max akkor tudnék ilyet feltételezni, ha pl. betörtek a bérlőhöz, vagy legalábbis tűnt el/forgatták fel a cuccait, és nincs nyoma erőszakos behatolásnak. Akkor fontos lehet látni, hogy a kulcs ott a pecsétes borítékban még mindig, vagyis nem azt lopta el valaki pl.

2021. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy a 28-as írja. A kutya füle nem hivogatna téged havonta, hogy mutogasd a borítékot. Ha attól félsz, hogy megsérülhet, akkor lehet 2-be rakni, vagy amennyibe akarod. Ez az egész megbeszélés kérdése.

Látod, egy csomó embert az sem zavar, ha a bérlő zárat cserél, kb. a bérlők felénél ez az elvárás.

És ne gyere ezzel, hogy te mennyiért vetted a lakást, mert akkor én meg azzal jövök, mint képzeletbeli bérlőd, hogy éves szinten belefizetek évi 1-2 milliót, vagy még többet, semmi szükségem arra, hogy egy megtűrt "koldus" legyek valakinek a házában. Ha nem képes egyenlő félként kezelni a bérbeadó és felfogni, hogy rohadt sok pénzt rakok le azért, hogy használhassam az ingatlanját, akkor elviszem máshová a pénzemet, annyi kiadó lakás van, mint égen a csillag.


"Nem én akarok albérletbe költözni, nekem megfelel az elmúlt években bekövetkezett ingatlan ár emelkedésből fakadó értéktöbblet. Az csak egy kis plusz amit a bérleti díj jelent, de nem mindegy mennyi nyűggel jár."


Minden normális országban van ingatlanadó, alig várom hogy itt is bevezessék a lakatlanul meg kiadatlanul álló lakások szénné adóztatását. A francnak se hiányzik, hogy ilyen Döbrögik mesterségesen felverik az árakat, aztán pöffeszkednek a neten, hogy ők mekkora császárai az életnek, közben meg a gyerekei meg unokái generációja azért szív, mert ők nem tudtak jól bevásárolni, amikor a mai ár töredékéért mentek az ingatlanok :) De nem baj, Döbrögi úr majd ha kegyes lesz, akkor kiadja nekik a 35 négyzetméteres lyukakat havi 200-ért, de aztán kuss legyen ám a nevük, nehogy fordítva üljenek a lovon! :)

2021. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"ha mégis sérült akkor engem fognak szankcionálni. Valahogy nem áll össze a kép nálam, vagy ti fordítva ültök a lovon"


Nem értem ezt a hozzáállást. A bérlő részéről teljes mértékben méltányolható igény, hogy ne járkáljon be senki a bérelt lakásába. Te pedig fel vagy háborodva, hogy ezt mégis hogy képzeli, meg hogy neked milyen dolgaid lennének ezzel kapcsolatban (amiknek egy részét csak elképzeled). Pedig neked kéne valahogy szavatolnod, hogy oda más (te sem) illetéktelenül nem juthat be.


Úgy gondolom, te ülsz fordítva a lovon, mert nem tiszteled az üzleti partneredet, akitől egyébként beszedsz egy havi átlagos magyar fizetésnek megfelelő összeget. Ez a magyarországi ingatlanpiacra jellemző földesúr hozzáállás: nagyon sok bérbeadó úgy gondolja, hogy a bérlő valamiféle jobbágya lesz, miután beköltözik a tulajdonába, és nem egy egyenrangú partner.


Az meg egyenesen szánalmas, hogy előjössz azzal a dumával, hogy téged azért támadnak, mert mindenki irigykedik, hogy volt pénzed lakásra. Csúnya gonosz prolik! És nem, azért sem fogunk sajnálni, hogy az ingatlanod értéke 30 millióról 50 millióra változott.

2021. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!