Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kit terhel a felelősség ha...

Kit terhel a felelősség ha baleset történik az albérletben?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogyha olyan baleset történik az albérletben ahol a bérlő meg is sérül, mint pl. CO mérgezés a fűtőegység miatt, vagy áramütés/tűz esett egy rossz villanyvezeték miatt, vagy akár beázás okozta baleset történik, akkor a bérbeadót terheli-e felelősség?

2020. okt. 16. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen esetben az igazságügyi szakvélemény és a bíróság fogja eldönteni ki a vétkes.
2020. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha a bérlők tisztában vannak a balesetveszéllyel/a lakás rossz állapotával, de nincs lehetőségük elköltözni és ezért maradni szeretnének, és ezt a tulajdonos engedi, akkor a tulaj mentesül valamilyen szinten a felelősség alól?
2020. okt. 16. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen esetben én nem adnám ki a lakást tovább, az egész házat fel lehet egy ilyen felelőtlen akcióval gyújtani.
2020. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Mind a kettőtöket.

Vagy hogy gondoltad?

Szar a hálózat, te mégis használod, akkor ki viszi el a balhét?:D

2020. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
attól függ, mi van a szerződésben. az enyémben pl benne van hogy a bérlő (én) köteles az elemeket cserélni a füst és CO riasztókban. tehát ha meghalok CO mérgezésben, mert lemerült az elem, akkor az az én hibám. beázás nálunk megtörtént kb 2 hónapja, nem én fizettem, az eresz el volt tömődve, felgyűlt a víz, az meg átáztatta a falat. még a tulajnak se kellett fizetnie, mert a biztosítás része volt a beázás. gondolom a rossz villanyvezeték is a biztosító költsége lenne.
2020. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Jó gagyi lehet az a Co mérő amiben cserélhető az elem...
2020. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 mittudomén hogy milyen, ez van leírva a szerződésben, tehát az az én (bérlő) felelősségem. nem én vettem, nem én szereltem be
2020. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
#5, az elem a lemerülésekor annyi kellemetlen hangjelzést ad, hogy azt lehetetlen nem észrevenni. Ide nem tartozik az az eset, mikor elmész fél évre Kuala Lumpurba alkoholizálni, akkor meg legyen annyi sütnivalócskád, hogy ha hazajössz, ellenőrzöd, él-e még a szerkezet (ez egy gombnyomás rajta...).
2020. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 tudok erről. mi van a épp munkában van? 8 óra alatt fogalmad sincs mi történik a házban. vagy 8 óránál több ideig sípol mikor lemerülne?
2020. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"vagy 8 óránál több ideig sípol mikor lemerülne?"

Szerinted ez mit jelent? "annyi kellemetlen hangjelzést ad, hogy azt lehetetlen nem észrevenni"

2020. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!